Bratři Lví srdce

Bratři Lví srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161524/bmid_bratri-lvi-srdce-CdY-161524.jpg 5 810 162

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek.

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Bröderna Lejonhjärta , 1973

Monika1717
19.07.2020 5 z 5

Kniha,kterou jsem objevila jako dospělá. Je trochu jiná než ostatní knihy AL. Příběh plný odvahy, statečnosti a přátelství, i když začátek je dost drsný. Doporučuji k přečtení nejen starším dětem, ale i jejich rodičům. Kniha nám představuje AL jako hluboce věřící spisovatelku, protože jak jinak by mohla nechat postavy zemřít. Věděla, že ožijí v jiné zemi.

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Dojemná a krásná kniha, kterou si čtu pravidelně co tři roky a nikdy neomrzí.

Dorota09
16.06.2020 4 z 5

Velmi krásný příběh který moc doporučuji.

Veronikados
09.05.2020 4 z 5

Tuto knihu musím jen doporučit, jakmile jsem se začetla, nechtěla jsem ji pustit z ruky. Příběh plný lásky, odhodlání, ale také strachu a nebezpečí. Ideální pro mladší čtenáře, ale najdou se v něm i starší. Hlavní postava mi přirostla k srdci, ovšem ne tolik jako jeho starší bráška. Doporučuji. Dávám 85% (4.3 hvězdičky)

jednorozka
16.04.2020 4 z 5

Dobrodruzny pribeh o vernem pratelstvi, ale zvlastni zacatek a konec, trosku me to vyvedlo z miry. Nicmene, dobra knizka.

Vindur
15.04.2020 5 z 5

Má nejoblíbenjěší kniha z dětství.

Hasko
11.02.2020 4 z 5

Knihu měl syn jako povinnou četbu pro 6. třídu. Hlavní příběh je poutavý a plný dobrodružství,ale hlavně začátek je tak depresivní a smutný, že jsem si ho přečetla jen já a synovi jsem ho jen v rychlosti a krátkosti odvykládala.

Halt468
05.02.2020 4 z 5

Super!

pepa4081
02.02.2020 4 z 5

V době mého dětství kniha asi nebyla přeložena do češtiny, takže jsem se k ní dostal až teď.
Je to velice silný a napínavý příběh o lásce a mravní síle. Patří k těm, které si budu vždycky pamatovat, ale znovu ji číst asi nebudu. Zvlášť některé pasáže jsou hodně smutné a dobrý konec si u dětské knihy představuji také trochu jinak. Při jejím čtení jsem si vzpomněl na svou nejoblíbenější skupinu Pink Floyd. Jejich hudba je krásná, silná a plná energie, kterou již léta čerpám, ovšem na nepřipraveného posluchače může působit hodně depresivně.
Dospělým čtenářům, kterým nevadí dětský styl vyprávění, knihu vřele doporučuji. U dětí bych však hodně váhal.
Velmi uspokojivé.

Blazule
19.01.2020 5 z 5

Četli jsme s dětmi v rámci povinné četby staršího syna, vybrala jsem dle názvu a počtu stran. První kapitoly mě hrozně překvapily, která kniha začíná smrtí hlavních hrdinů? Nicméně potom syny příběh tak chytil, že jsem nemohla vynechat jediný večer čtení a dost to v nás všech rezonuje doteď - kde je asi teď náš milovaný pradědeček?

kuruteku
31.12.2019 5 z 5

Když umře člověk, něco s ním nenávratně zmizí, ale něco po něm zůstane. Když zemře mladý člověk, zemře s ním i ta naděje, co by mohlo být. A Astrid Lindgrenová dokázala i té zemřelé naději dát ... naději. Zatím jsem jen třikrát slyšel jako rozhlasovou hru, ale určitě se dostanu i ke knize samotné. A ani tam nevidím sebevraždu, ale cestu tam, kde mohou být bratři spolu, i když se z Nangijaly posouvají do Nangilimi. Ta knížka je o lásce a o naději.

Jifia
13.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha! Pro trochu větší děti i dospělé.

Broukodrak
29.10.2019 5 z 5

Bratři lví srdce jsou podle mě hezká ukázka toho, jak by to mohlo vypadat po smrti. Když umřeš v jednom světě, tak se dostaneš do druhého... Nádherné, jeden by tomu věřil.
Líbí se mi, jak tam Jonatan neustále zachraňuje Karla, je to od něj opravdu hrdinské. Já mám taky bráchu, ale úplně nevím, jestli bych ho zachraňovala...

Aaloha
21.10.2019 2 z 5

Kniha je sice čtivá, ale mně se nelíbila. Až moc smutná a plná zla. Dcera (11 let) chtěla vědět o čem kniha je, ale číst jí nechtěla. Stačily jí ty ošklivé obrázky. Což se nedivím. Je spousta hezkých a napínavých příběhů pro děti tak proč číst zrovna toto.

leny.wood
12.10.2019 3 z 5

Příběh se mi moc líbil, je poutavý a tím, že jej popisuje desetiletý chlapec, má své kouzlo. Ale postupně mi začalo vadit, jak se Karel pořád shazuje a věčně brečí. Až je s podivem, jaký vztah má k bratrovi. No a ten konec mě "dorazil" úplně.

MíšaS.
17.08.2019 4 z 5

Četli jsme tu knihu kdysi dávno na Základní škole a já se do ní úplně zamilovala. Poté jsem jí četla ještě několikrát a nikdy mi neomrzela. Dodnes jí mám hrdě v knihovničce na polici. Nemyslím si, že by děti nabádala k sebevraždě. Naopak je to takové zamyšlení nad tím, co se stane, když umřeme, co je po smrti, je něco po smrti? Děti na to taky myslí, ale nikdo jim to většinou nechce vysvětlovat, aby jim nějak nebylo ublíženo, takže víc takových knížek a pak o tom s dětmi mluvit.

Arielka1
02.08.2019

(SPOILER) Na knihu jsem náhodou narazila při četbě Clona od Björka. Byla jsem zvědavá, hlavně když jsem následně četla komentáře co jsou tu uvedené.
Nepopírám, že děj je napínavý a dobře čtivý, ale číst to dětem před spaním?!?
Ve Cloně dějovou stopu trochu autor naznačil, takže jsem věděla, že Bratři Lví srdce umřou, ale nenapadlo mě že během prvních 10 stránek! A nakonci znovu!
Jako fakt?!? Fajn na začátku Karel neměl na vybranou a jeho bráška taky ne když se ho snažil zachránit, ale nakonci je to spíš útěk obou dvou jen z těžké situace. Děti je vám ouvej, v pohodě,v Nangiliami vám bude bezva! Trošku "jednoduché" řešení problémů, nemyslíte?
Kdybych to měla shrnout, je knížku krásně napsaná pohádka pro dospělé. Dětem bych tím nemátla hlavu. Už tak ji mají přeplácanou internetem.

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

My jsme taky takoví "Bratři lví srdce", kteří při sobě stojí, ať se děje, co se děje. A tahle nádherná kniha o bratrské lásce, ale také výpravná kniha, kterou ale spíš my bereme jako poslaní, aby sourozenci stáli vždy při sobě, je opravdu vyjímečný svazek.. ...No, když pomyslíme na to, jak Jonatán ochraňoval Suchárka, nevíme, nevíme, jestli bychom to také tak svedli :-) Mimochodem jediná kniha, kterou jeden z nás přečetl za jedý den, a která má nad sto stran. To už mluví za vše.

Strážkyně-žab
24.02.2019 4 z 5

Kniha je úžasně napínavá a čtivá, moc jsem si ji užila. Jediné mínus je fakt, že je podle mě až příliš smutná. V podstatě celé je to o smrti, což podle mě není úplně nejvhodnější téma pro děti. Párkrát jsem u toho i brečela. Jinak rozhodně doporučuji!

Anchie
08.02.2019 5 z 5

Knížku jsem milovala v dětství a miluju ji pořád. Krásně vykouzlený svět - co bude po tom až umřeme - mě úplně okouzlil a jednou se doufám taky podívám do Třešňového údolí :-)
A všem těm, co tu píšou v komentářích jak mohla knížka skončit sebevraždou, bych chtěla doporučit knížku přečíst znovu a pořádně, protože když umřete v Nangijale, dostanete se přeci do Nangilimi!