Zabitý před klášterem

Zabitý před klášterem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362014/mid_zabity-pred-klasterem-h0d-362014.jpg 4 64 17

Bratr Zdislav série

Pražská města už dávno nejsou tou metropolí jako za časů posledních Přemyslovců, nějaký život v nich ale přece jen pulzuje. A tam, kde se žije, vyrábí, obchoduje a miluje, se sem tam také vraždí. Tentokrát je ale z vraždy obviněn křižovník Ojíř, léčitel a bylinář, obětavě pečující o chudé a nemocné. Jaký div, že se Ojířovu příteli, rytíři Zdíkovi z řádu johanitů, obvinění nezdá? Aby mohl Ojíře očistit, musí najít skutečného vraha, a to znamená zapátrat hodně hluboko nejen v minulosti, ale také v lidské špíně a hrabivosti.... celý text

renefer
17.04.2024 5 z 5

Perfektní historická detektivka, napínavá, vtipná, pachatel zůstává utajený až do konce, doporučuji.

ErikaKej
16.04.2024 5 z 5

Aj štvrtý diel príbehov o rytierovi Zdíkovi ma bavil a držala som palce jemu i jeho láske. Trošku mi tam chýbal Gunter, ale inak bol dej napínavý a nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Táto séria sa mi veľmi páči.

Vojslava
07.02.2024 4 z 5

Pořád čtyři hvězdy, ale připadalo mi to trochu slabší, maličko zmatené (ale možná prostě zamilovaný johanita byl tím nejzmatenějším elementem) a indicie trochu nejasné - ale přesto dobré počtení, i když si ho asi pamatovat příliš nebudu. Nicméně samozřejmě se těším ještě na zbývající díl!

Turlogh
18.12.2023 5 z 5

Moc příjemně napsáno. Čtivé, akční, dobrodružné, ušlechtilé, zamilované.... Jen houšť!

pujec
31.05.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoct, tenhle díl byl zatím nejslabší. Zamilovaný Zdislav byl pořád mírně mimo, děj byl příšerně hektický a zbytečně překombinovaný.
Chybělo mi dřívější tempo a jakýsi nadhled.
Absence mého oblíbence Güntera body knížce taky nepřidala.

aktijnov
31.01.2023 3 z 5

Odpočinková četba.... Jen trochu překombinovaná detektivka.

wooloong
22.12.2022 5 z 5

Bývalý templář a nyní johanita Zdislav se v tomto díle opravdu překonává. Nejen, že vymetá pražské putyky a nalévá se pálenkou, zabije pár lidí a jednoho dokonce mučí, ale také se zaplete s krásnou statkářkou Annou, sestrou "Ojířovy" Kateřiny, a to tak, že pořádně. Budiž mu ke cti alespoň to, že vše, tedy téměř vše dělá pro svého přítele Ojíře, který byl nespravedlivě nařčen ze zločinu, a on musí co nejdříve dokázat jeho nevinu.

Vestička
30.06.2022 5 z 5

Nadprůměrné hodnocení je asi způsobeno nadprůměrným smilnéním. V tom minulém díle se o tom jen mluvilo a nebylo to prostě ono.

nero 13
23.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtvrtý díl o Johanitovi Zdislavu je docela akční, Zdík se při vyšetřování zločinu z kterého je obviněn jeho přítel Křížovník Ojíř, musí docela dost ohánět mečem a několikrát jen tak tak unikne té zubaté s kosou, zase mu to autorka osladí tím že přestože je církevní osobou, nechá ho nadprůměrně zesmilnit a to i po způsobu čtvernožců, jak podotknul jeden šmírák z této knihy.

Lumír23
26.08.2021 5 z 5

Tato kniha mě bavila, opravdu zajímavý příběh, zajímavě popsaná doba, já jsem spokojený.

Kerberos
10.04.2021 4 z 5

Zatím nejlepší díl série,jsem zvědavá jak se budou odvíjet osudy hlavních hrdinů.Zatím to vypadá,že by se jejich cesty měly rozdělit.Musím si sehnat další díl.

jarin58
19.08.2019 4 z 5

Zabitý před klášterem je moje první této série.To mi ale nevadí,čtení je to dobré a při čtení i těch předcházejících budu hned vědět o co jde.Už se těším.

Dela111
09.09.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil z celé série nejvíc. Možná i proto, že se odehrává ve středověké zimní Praze a kouzlo zasněžených uliček a zamrzlé Vltavy ve spojení s atmosférou středověku na mě zapůsobilo.

Johanita Zdík sem přispěchá na pomoc příteli Ojířovi, nespravedlivě obviněnému z vraždy. Na chvíli se potkáme i s Hermanem, který také přijede na pomoc. Mimo krátké mihnutí na začátku se ale bohužel v tomto díle nesetkáme s Günterem, ten mi chyběl.

Příběh je dějově bohatý, plný zvratů, nečekaných událostí a já jsem si jej moc užila.

Boby17
29.07.2018 5 z 5

Zatím nejlepší knížka s bratrem Zdislavem a tak s čistým svědomím dávám plný počet hvězd. Hlavní hrdina je normální člověk z masa a kostí, s klady i lidskými slabostmi, takže jeho příběh je pro mě lehce uvěřitelný. Děj měl spád a napětí až do konce. Škoda, že tentokrát příběh byl, až na samý úvod a zmínku v závěru, ochuzen o sluhu Güntera. Doufám, že autorka nenechá Zdíka dlouho "hnít" v řádové komendě ve Strakonicích a připraví pro nás další příběh s tímto sympatickým hrdinou.

Dandulka
09.07.2018 5 z 5

Není to vůbec špatné čtení na léto.

DuncanIdaho
10.03.2018 4 z 5

Docela dobrá kniha. Rychle se přečte, takže kdo má čas, tak ji má přečtenou za víkend. Ten kdo čeká kdovíjak napínavý příběh s velkým spádem děje, tak se nedočká. Děj je pro mne napínavý tak akorát. Kdo si tuto knihu přečte, určitě neprohloupí.

elizabeth_ba
19.02.2018 4 z 5

Určitě to nebylo špatné, leč předchozí Záhada zlatodolu se mi zamlouvala více. Sice mě potěšila opětovná setkání s Hermanem a Ojířem, ale ačkoli se vlastně hrálo o život druhého jmenovaného, příliš jsme si jich neužili. Hermana jen při návštěvě v milevském klášteře a při krátkém setkání se Zdíkem u Přibíka; a uvězněného Ojíře také při krátkých setkáních s kolegou johanitou a při záchraně jeho života. Jednak jsem uhodla pachatele (vodítko bylo příliš nápadné) a jednak jsem postrádala romantiku z louňovského kláštera (a jeho okolí), protože Anna a Kateřina byly velmi atraktivní avšak něhu rovněž dvou sester (pro změnu nikoliv pokrevních ale řádových) z předchozího příběhu jsem u nich hledala marně. Potěšilo mě setkání se Zdíkovým učitelem Přibíkem, ale zklamal mě konec, no aspoň se budu těšit na pokračování, jestli se ještě může všechno v dobré obrátit...

Za poslední zklamání už nemůže ani příběh ani autorka, ale nakladatelství, lépe řečeno e-kniha, která se mi hodně špatně četla. Možná jsem jen zvolila špatný formát, ale chyběla zde písmena i oddělení odstavců.

Knihu mohu (zejména ženám) rozhodně doporučit, můj dojem z vyprávění je velmi dobrý, asi tak zhruba jako ze začátku série; ale ze záhady kolem zlatodolu dojmu vynikajícího (dosud nejlepšího ze všech čtyř) už kniha nedosáhla (přesně jak jsem napsala v úvodu svého komentáře).