Branou z Ivory

1. kniha série Brány Ivory. ČARODĚJNÁ VĚDA přitahuje lidi z celé galaxie k planetě Ivory. Ivory je exotická a nebezpečná planeta, kde je vše na prodej a zákony existují jen na ochranu nejmocnějších rodin. Pro studentku antropologie Theodoru z Pyrene je Ivory zajímavá tím, že je jediným místem ve známém vesmíru, kde funguje magie a kde ti, kdo ji ovládají, řídí společnost. Pro prázdninové výzkumy je neodolatelná… Ale potom ji někdo napadne a okrade a Theodora zůstane sama, sama na nepřátelské planetě. Její výlet se stává hrůzyplnou odyseou. Všechny jej zkušenosti na Ivory ztrácejí smysl a Theodora je nucena sebrat všechny síly, aby přežila. Ke svému velkému překvapení objeví, že má jistou magickou schopnost, která ji přivede do smrtelného nebezpečí. Seznámí se s Ranem Cormallonem – jedním z nejmocnějších kouzelníků na Ivory – mužem, jehoži neznámí nepřátelé se nezastaví před ničím, aby dosáhli svého cíle – zničit Rana a získat jeho moc! Nezaváhají ani před vraždou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31075/branou-z-ivory-31075.jpg 3.738

Brány Ivory (1.)

The Gate of Ivory (1989)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Morely

Tahle kniha je prostě moje srdcovka. Možná si nezaslouží úplně 5 hvězdiček, ale za všechny večery kdy mě okouzlovala, nemůžu dát jinak. Kniha je čtivá, dobrodružná sci-fi s kapkou romantiky. Navíc hlavní hrdinka Theo je správná holka, žádná naivní panenka v koutě. Prostě pohodové čtení na dlouhé večery a oddechovka na cesty.

lovebook99
16.06.2017

Knihu jsem četla sice do půlky, ale líbí se mi obsah toho, že je v té knize zahrnuto dobrodružství. Opravdu parádní, doporučuju..

Majdule
10.02.2017

Tahle fantasy je plná dobrodružství skvěle vygradovaného k napínavému závěru. Líbí se mi i základní koncept magie a ostatně i vývoj vztahu hlavních hrdinů. Jedno z mých prvních setkání s žánrem a proto jsem i maličko sentimentální.

evafort
07.05.2012

Tuto knížku mi doporučila kamarádka, není to úplně můj šálek čaje, ale přečetla jsem ji a docela se mi líbila:)

Lucvinka

Skvělá knížka..jedním dechem jsem to přečetla...

science fantasy (SF + F)

Doris Egan