Brány Anubisovy

od:


KoupitKoupit eknihu

Když literární vědec Brendan Doyle přijal pozvání k výletu časem na počátek minulého století, netušil, že jeho pobyt zde bude delší, než si představoval. K tomu, aby zachránil svou kůži a naplnil osud, musí podniknout strastiplnou cestu mezi nástrahami londýnských stok plných morbidních karikatur člověka i úklady nesmrtelných egyptských mágů. Dobrodružství, fantasy, science fiction a horor se v Powersově románu mísí v šílenou jízdu autorovy vypravěčské fantazie. Román získal prestižní cenu P. K. Dick Memorial Award a stal se klíčovým dílem žánru zvaného „steampunk“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40638/brany-anubisovy-40638.jpg 4.382
Orig. název:

The Anubis Gates (1983)

Žánr:
Romány, Fantasy, Historie
Vydáno:, Najáda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Miro.slav
07.11.2018

Kniha, ktorá sa v rámci fantasy len tak nevidí. Ak čakáte niečo na štýl Eragona či Narnie, ruky preč. No ak chcete dostať porciu temnej, zauzlenej, netradičnej a hlavne do posledného detailu premyslenej nálože, nech sa páči. Autor nesiaha po samoúčelných trikoch, len aby nalákal čitateľa. Lebo povedzme si to narovinu, táto kniha sa nebude páčiť mnohým. To však nevypovedá o jej kvalite. Kto má teda chuť na niečo netradičné a postupne budujúce zápletku, nech neváha a skúsi. Odporúčam.

Radovan_R
12.10.2018

Právě to čtu, ale fakt to bolí. Začátek vypadal slibně, ale postupně se v ději ztrácím, nemá to spád, v některých místech není jasné, kdo je kdo a o co vůbec jde. Dostal jsem se do poloviny a děj se odehrává pořád v Londýně v jednom roce, takže to zajímavější snad ještě má přijít, ale skutečně si nejsem jistý, že chci dočíst do konce.

Ajrad1981
30.09.2018

Nic, co by se nedalo čekat, říkala jsem si na začátku. No jo, pak tam bylo nečekaných událostí celkem dost, ale celé mi to přišlo strašně překombinované, chvílemi jsem se mezi všemi ka a originály a vyměněnými těly i ztrácela. Na druhou stranu má autor můj obdiv za to, že dokázal uzavřít všechny dějové linky a zbavit se všeho nežádoucího, co muselo v knize vzniknout.

BernardBlack
07.09.2018

Zajímavá myšlenka-téma, ale nějak se nemůžu ubránit pocitu, že to šlo zpracovat mnohem líp.

mira.k
31.07.2018

Jedna z nejlepších sci-fi, jaké jsem četl. Má to šmrnc.

trudoš
12.10.2015

Naneštěstí patřím ke skupině těch, jimž genialita románu zůstala skryta. Jistě, je to skutečná adrenalinová jízda, která jak se jednou rozjede, nezastaví se, dokud není konec. Jenže díky nepříliš sympatické hlavní postavě mě ta jízda vlastně neměla čím strhnout, protože jeho zoufalé unikání mi bylo putna. Časové paradoxy jsou navíc bez problémů odhadnutelné a kromě toho, že hrdina častokrát honí sám sebe, mě to ničím novým neohromilo. Naopak panteon vedlejších postaviček je fantastický, ať už se jedná o individua kladná či záporná. V mnoha ohledech mě osudy komparzu zajímaly víc, než průběh hlavní dějové linie.
Přes veškeré mé výhrady se Branám Anubisovým nedá upřít svébytné kouzlo. Ačkoliv já dávám přednost spíše titulům Stáčení temného piva a Poslední výzva, kouzlo propracované časové dobrodružky románu upřít rozhodně nelze. Na co jiní autoři potřebují desítky dílů (a při rozepsaném jedenáctém si umřou), zvládne Tim Powers bez problémů na pěti stech stranách. Až se to zdá neskutečné.