Brankář bydlí v naší ulici

Brankář bydlí v naší ulici https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303884/mid_brankar-bydli-v-nasi-ulici-hfc-303884.jpg 5 4 3

Kniha vypráví o partě kluků co mají ve volném čase zájem o hokej, i přesto že mají zhoršený prospěch ve škole. Jak se se vším dokážou vypořádat?

draka
10.09.2020 5 z 5

Předloha rozhlasové hry „Brankář bydlí v naší ulici“, která byla roce 1957 zfilmována a roce 1971 vyšla stejnojmenná knížka, kterou jsem četl v pozdějším věku a byla milou vzpomínkou. Jako nejmenší z kluků jsem byl postaven do hokejové brány, která byla vyšší než já. Vlastnoručně zhotovené chrániče z lepenky a filcu, protože pravé betony byly příliš veliké, a vypůjčená lapačka s vyrážečkou ze mě dělaly těžko překonatelnou překážku ke vstřelení gólu skoro celou zimní sezonu. Měl jsem přezdívku „Lacky“, podle pardubického hokejového brankaře. Až jednou, stříleli na mě starší, o mnoho větší a silnější kamarádi, a já do té doby neohrožený, dostal pukem pumelici přímo na oko. V té době se ještě masky ani helmy v hokeji nepoužívaly. Máma moji brankařskou výzbroj spálila v kamnech a do brány jsem se již nesměl postavit.

Luigi1
27.08.2020 5 z 5

Tuto knihu mám rád,protože se stotožňuje s mím životem,ale s tím,že ikdyž jsem taky byl hokejovým brakkářem více jsem tihnul k brance fotbalové.Tato láska ke sportu mě provázela celým životem až do doby než mi to zdraví nedovolovalo.

Turlogh
28.07.2019 4 z 5

Jedna z oblíbených knih mého dávného dětství. Kniha je napsána velmi čtivě a s nevšedním humorem. Ústřední postavou je, dalo by se říci, Pepíček Cibulků zvaný ve vypjatých situacích bojovně Jožinem. Kniha je o přátelství, hokeji a o škole. Vřele doporučuji. Howgh.

Autoři knihy

Jan Pixa
česká, 1920 - 2004
Pavel Pásek
česká, 1921 - 2000

Kniha Brankář bydlí v naší ulici je v