Ženy milující

Ženy milující https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33875/bmid_zeny-milujici-dxj-33875.jpg 4 31 6

Brangwenovi série

< 2. díl

Společensky podbarvený román zachycuje v příběhu dvou mileneckých párů myšlenkové proudy a životní pocity lidí v prvních desetiletích 20. století. Osou široce koncipovaného románu je složitý vzájemný vztah obou dvojic, který se v průběhu děje neustále proměňuje. Jedni z milenců nacházejí nakonec vnitřní soulad a naplnění, druhý pár se tragicky rozpadá. Všechny postavy svými úvahami, meditacemi, pocity a jednáním kopírují postoje a pocity lidí své doby, zejména snahu o absolutní osobní svobodu, kterou si chtějí ponechat za každou cenu a jsou pro ni ochotni cokoliv obětovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Women in Love , 1920

takana
29.07.2020 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, četla jsem od tohoto spisovatele i lepší.

Dádulka67
22.03.2020 odpad!

Knihu trefně vystihla "BáraLind". Nic víc k tomu nelze dodat...dočetla jsem ji pouze z důvodu zavřené knihovny, tedy nedostatku knih

babicka_amalka
23.08.2019 4 z 5

četla jsem po letech znovu - ale tentokrát už mě to tolik neuchvátilo; nicméně kniha za přečtení stojí;

BáraLind.
18.04.2017 2 z 5

V době svého vzniku kniha možná populární, odkrývající společensky oblíbená témata, pro mě však přiliš vleklý děj a zbytečně mnoho filozofických úvah, které mi pro svou přílišnou rozvleklost a neaktuálnost až tak moc neřekly. Kdyby zůstal pouze děj bez filozofických úvah, tak by to bylo zajímavé, takhle jsem se musela nutit, abych to dočetla. Knihy Synové a milenci nebo Milenec Lady Chatterleyové pro mě byly mnohem poutavější a zajímavější, možná i takové více ze života.

fialka voňavá
14.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Je to autorův vrcholný román, je zde cítit vášnivé hledání intuitivního, ničím nespoutaného spontánního života, který není kopií jiných životů. na postavách 4 lidí 2 párů shledáváme i lásku muže k muži. Vztah těchto 2 mileneckých párů se proměňuje, jeden dochází život. naplnění, druhý se tragicky rozpadá. kniha je jemnou analýzou lidských vztahů. V této knize se D.H. Lawrence pokusil vyjádřit nevyjádřitelné. Moc se mi líbila.

WEIL
28.06.2011 3 z 5

Ženy milující existují. V této knize určitě. A každý kdo si ji přečte, takl pozná, jak se k nim Lawrence dostal.

anglická literatura

David Herbert Lawrence