Hvězda Elfů

série: Brána smrti
díl v sérii: 2

Na dusném Pryanu, Říši Ohně, stálé sluneční světlo a četné deště vytvořily džungli tak nesmírnou, že lidé a elfové žijí vysoko v korunách stromů a pouze trpaslíci přebývají kdekoliv blízko u povrchu země. Aristokratičtí elfové z vrcholků stromů prodávají zbraně ostatním rasám, jejichž neustálé boje mezi sebou představují stálý proud zisků a podstatný zdroj elfského blahobytu. Nyní, po generacích rozbrojů, se rasová nenávist nevyléčí – dokonce ani pod hrozbou naprostého zničení z rukou legendárních titánů. Vyzbrojeni jen o málo více než svým důvtipem a proroctvím, musí se elf, člověk i trpaslík sjednotit, aby se pokusili spasit svět před zničením.

Před dávnými věky mágové, nemající ve své moci sobě rovné, rozdělili svět do čtyř říší – říše Oblohy, Kamene, Ohně a Vody – a pak zmizeli. Po čase se mágové naučili pracovat s kouzelnými formulemi, které však platily pouze v říši, kde žili, a ostatní magie upadla v zapomenutí. V současné době je pouze několik těch, kdo přežili Labyrint a prošli Branou smrti, kteří vědí o existenci všech čtyř říší – i když ještě nerozluštili tajemství jejich rozděleného světa…

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34969/brana-smrti-hvezda-elfu-34969.jpg 4.118

Brána smrti (2.)

ISBN:80-7174-022-5

Kniha Hvězda Elfů

parxel
29.10.2016

Dočteno a nemohu se ubránit porovnání s první dílem. Obě knihy totiž trpí stejným neduhem a tím je chronická užvaněnost. To by mi ještě apriori nevadilo, ale zatímco v Dračím křídle mi vše vynahradil závěr, tak ve Hvězdě elfů mě závěr prostě neuspokojil. Přišel mi slabý.

Rovněž konstrukce celého příběhu je taková nemastná a neslaná. Autoři se vyloženě vyžívají v popisování všelijakých nesmyslů a naprosto ignorují skutečnost, že se mezi hlavními postavami vytváří vztah a že se do sebe nakonec zamilují. Čtenář je najednou postaven před hotovou věc a říká si: "Pane jo, jak pak k tomu došlo?"

Celkově tedy považuji druhý díl za slabší a dávám tři hvězdy. Myslím si, že to mohlo být o hodně lepší.

Ocas
07.09.2013

Tuto knihu jsem poprvé četl někdy před 12 lety, ale dostal sem se k ní nedávno znovu. Byla vlastně důvod proč jsem si pořídil celou sérii. Oddělení světů podle elementů mě napoprvé fascinovalo a celkově mě tato kniha přišla oproti ostatním Fantasy jedinečná. Nejvíc mě zaujali pasáže z labyrintu. Bohužel je kniha často roztáhlá a člověk se některé pasáže nutí přečíst aby se dostal z5 k tomu co ho nejvíc zaujalo.

Spolu s touto knihou uživatelé také navštívili:

Noční klub. Díl první
Noční klub. Díl první