Hadí mág

Hadí mág https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34971/brana-smrti-hadi-mag-34971.jpg 5 22 2

Brána smrti série

série: Brána smrti díl v sérii: 4 Po usilovném hledání ve čtyřech světech Alfréd konečně našel své lidi na Chelestře, říši Vody. Ale na svém putování se naučil být opatrný… a také si brzy uvědomí, že jeho opatrnost je oprávněná, dokonce i mezi jeho vlastní rasou. Jediný, komu Alfréd může důvěřovat je Patryn Haplo. Ale Haplův pán rozhodl, že všichni Sartani jsou nepřátelé a Haplo se neodvažuje protivit se svému pánu. Tentokrát se oba společníci dostanou do země, kde se lidé, elfové i trpaslíci naučili žít spolu v míru. Neuvědomujíce si daleko větší hrozbu, ohrožující všechny říše, Sartani a Patryni mají v úmyslu porušit toto spojenectví nižších ras ve svém boji o získání moci nad všemi čtyřmi světy. Pouze Alfréd a Haplo vědí, že mají mnohem staršího – a mocnějšího – nepřítele než jsou jedni druhým…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Návrat

The Serpent Mage , 1992

Shock
25.10.2017 5 z 5

Je prozkoumán poslední svět. Haplo a Alfréd se ocitnou na posledním vodním světě, kde zjistí důležité informace o rozdělení, Sartanech, hlavním zlu a nové věci sami o sobě. Kniha se rozjíždí celkem pomalu, ale zhruba od poloviny mě nutila pořád číst. Už se těším na další díl.

parxel
04.12.2016 5 z 5

Čtvrté pokračování Brány smrti se odehrává na Chelestře, na které je dominujícím živlem voda. Podobně jako v předchozím díle jsem se velmi rychle ponořil do příběhu a díky tomu, se mi kniha četla velmi dobře. Bylo to dáno tím, že na scénu vstoupí hned v úvodu staří známí Haplo a Alfréd a události velmi rychle naberou spád. Odpadnul tak nešvar z prvních dvou knih tohoto cyklu, které mi přišli hlavně v úvodu strašně roztahané a užvaněné.

Přesto co jsem napsal výše, si myslím, že spíše než o akci jde v tomto díle především o dokončení celkového obrazu světa a o utváření vztahů mezi hlavními postavami. V každém případě se podle mne jedná velmi dobré pokračování, které co do kvality udržuje úroveň srovnatelnou s předchozím dílem.