Brána nebes - bohové a démoni starého Egypta

Brána nebes - bohové a démoni starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64914/bmid_brana-nebes-bohove-a-demoni-stareho-PQN-64914.jpg 5 7 1

Autor, egyptolog a religionista, v úvodní přehledné stati a následujících heslech popisuje barvitý a pro nás značně exotický svět egyptských bohů a mýtů v jejich tisíciletých proměnách, v návaznosti na jednotlivé lokality i na egyptské dějiny, a ohlasy v architektuře, malířství, plastice i divadle, a to až do období helénismu. Abecedně řazený, esejisticky pojatý slovník provází mnoho vyobrazení.... celý text

Cink262
19.12.2019 5 z 5

Trochu jsem se bál abecedního uspořádání egyptských božstev, ale nakonec jsem byl s knihou opravdu spokojen! To, že se některé mytologické příběhy (tím, že se vážou k více bohům) opakují mě nejdřív mírně štvalo, nicméně řekl jsem si, že takhle si je aspoň lépe zapamatuji.
Jednoduché ale ne přespříliš zjednodušené vysvětlení jednotlivých aktérů egyptského "panteonu" (zda tomu tak v případě Egypta vůbec smím říkat?) s jejich zobrazeními dělají knihu nejen čitelnou, ale i čtivou. :-)

Egypt mytologie

Autoři knihy