Brána do věčnosti

Lucidní snění nás může dovést k velkým dobrodružstvím ducha i na druhý břeh oceánu života a smrti. Zkušený autor představuje knihu jako vítaného pomocníka k ovládnutí umění lucidního snění. Popisuje první kroky vedoucí k lucidnímu snění, osobní zkušenosti, nagualský a tibetský teoretický rámec praxe snění i nejrůznější cvičení sloužící k rozvíjení snové pozornosti a zfunkčnění energetického, snového těla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101257/brana-do-vecnosti-101257.jpg 4.48
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Dobra

Kniha Brána do věčnosti

JaSsta

Naproto mimořádný počin, nejen na domácí, malorybníkářské poměry.Autor nás, proto je podtitulem "učebnice lucidního snění", provází nejprve mateřskou školou, poté stupni základní a dostává se na vyšší odbornou školu snění tak, jak ji praktikují vidoucí v liniích toltéckých zřeců.
Návody jsou naprosto srozumitelné, polopatické, uvěřitelné pro ty, kteří disponují přebytečnou energií.Vedle manuálů volí Gato, jako správný učitel, osobní zkušenosti z jednotlivých lekcí.Osobní rozměr povyšuje práci nad rámec vědeckých publikací alá LaBerge a překonává ji.To ocení ale ti, kteří se dostali alespoň za první bránu (tak jak ji popisuje Carlos Castaneda).
Autor se na uzemí o němž píše pohybuje jako kočka čekající na červenu.Jeho předchozí počiny, s tématem související: Uniknout orlovi, Cesta čarodějek, Zenová kočka, Učení Nagualů, jakožto i dlouholetá zenová praxe jsou dostatečným puncem toho, že se bude jednat o dílo krystalické empirie.
Pokud se objevují názory, že se jedná o jakési ezoterické šarlatánství, tak to chápu, když se takto vyjádří někdo, pro koho je nejvyšším druhem magické zkušenosti zakopnutí o obrubník.
Pokud máte vážný zájem o snění, nic jiného, než Gatovu zlatou desku, hledat nemusíte.Nebo jinak, parafrází A.Bretona.Pokud hledáto zlato času- sáhněte po něm.

Danafantom
14.03.2018

Neřekla bych, že autor knížky je "šarlatán s esoterickými tlachy". Při lucidním snění nejspíš vnímáme realitu, kterou do nějaké míry sami tvoříme. A pokud vím, LaBerge podal vědecký důkaz o tom, že lucidní snění jaksi fyziologicky je možné. Pro mě to bylo čtení zajímavé, mimo jiné zde autor srovnává přístupy různých nauk.

MaroCZ
25.09.2017

Tak! Typický příklad častého úkazu, kdy se na zajímavý a vědecky podložený fenomén (v tomto případě lucidní snění) vrhne nějaký šarlatán s esoterickými tlachy. Kdo se chce lucidním sněním opravdu zabývat, ať si přečte Stephena LaBerge, který ho vědecky studuje od roku 1977 ( a sám je aktivním lucidním snílkem). Gatovy žvásty o jiných dimenzích a démonech jsou ale vesměs ztrátou času...

Ženy, které běhaly s vlky
Ženy, které běhaly s vlky