Božské zlo

Božské zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1081/bmid_bozske-zlo-rlH-1081.jpg 4 162 20

Městečko Emmitsboro tráví své dny v ospalém poklidu. Oživení přinese nečekaný příjezd Clare Kimballové, slavné newyorské sochařky, která zde vyrůstala. Od doby, kdy za záhadných okolností přišel o život její otec, si je však v mysli spojuje se svými strašlivými nočními vizemi. Vrací se, aby pátrala v minulosti, a ocitá se v soukolí zločinu a fanatismu, vášně a touhy po moci. Pod příkrovem noci se scházejí maskované postavy, v nichž by jen málokdo hledal zdejší navenek tak úctyhodné a počestné občany. Nebýt šerifa Cama Raffertyho, jeho odvahy a důvtipu, byla by dál prolévána krev nevinných obětí a Clare by nikdy nepoznala, jak chutná náruč opravdového muže zákona K příznivcům Nory Roberts patří jak čtenářky milostných romancí, tak ti, kteří si oblíbili příběhy s tajemstvím. Jistě je potěší druhé vydání jejího skvělého thrilleru Vražedná nevinnost stejně jako další pokračování série z blízké budoucnosti, již píše pod jménem J. D. Robb a jejíž detektivní příběhy s poručíkem Evou Dallasovou v hlavní roli spojuje v názvu jediné slovo: Smrtící.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Columbus (ČR)

Divine Evil , 1992

Babo
19.04.2022 5 z 5

Hned po přečtení prvních vět jsem věděla,že jsem knihu už četla. To bylo ale všechno,co jsem si vzpomněla. A taky,že se mi kniha líbila. Proto jsem ji neodložila a četla ji jako poprvé.
A tak jako poprvé,tak i podruhé se mi líbila . Neotřelé téma ,čtivě napsané ,takže doporučuji.

petulik330
31.12.2020 5 z 5

Pro mě naprosto skvěle napsaná kniha, která mě od začátku do samotného konce držela v napětí.
Patří mezi ty knihy, které se vám nechce odkládat.

petraj30
19.06.2020 4 z 5

Velice zajímavý a čtivý příběh. Možná si jej v budoucnu přečtu znovu. Nicméně mi na něm pár věcí vadilo. Ten závěrečný epilog byl pro mě velkým zklamáním, spíš bych přidala nějaký dovětek k tomu případu a celkovému příběhu, tohle byl pro mě prostě omyl.

POZOR SPOILER - Vlastně to byla jedna velká ironie - malé městečko, kde každý zná každého, a přesto polovina lidí provozuje satanistické orgie. Ale "nikdo nic neviděl a nikdo nic neslyšel" mi přijde trošku přitažené za vlasy. Taky si nedovedu představit, že tu svoji "zábavu" provozovali více než 20 let a jejich manželky a ani ti zbylí ostatní nic nepoznali.

I přes tyto nedostatky to bylo skvěle popsané, každou stránkou napínavější a vůbec jsem se nenudila. Možná mě o to víc překvapilo, kolik tam bylo hrůzy a gradujícího děsu, protože takhle napínavou knihu jsem od Nory Roberts ještě nečetla. Od ní jsem zvyklá na tu romantiku, ale tady se to napětí táhne po celou dobu. Sice jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou, ale bylo to skvělé počteníčko:-)

cukrovka
27.04.2020 5 z 5

Strhující příběh plný tajemství a zla. Knížkou prostupuje strach a hrůznost satanistických obřadů používajících lidské oběti. Příběh trochu odlehčuje romantická linka. Jen ten konec se mi zdál takový useknutý. Myslím si, že autorka mohla ještě pár řádek o zamilované dvojici přidat.

moudivlacek
21.11.2019 5 z 5

Kniha má velice výstižný název. Každým řádkem a každou stránkou vás bude prostupovat strach, obava, ale i morbidní zvědavost na satanismus, na tajné obřady, ale také dvojí tvář zla. Hlavní hrdinové umělkyně Clare a šerif Cam se znají z dětství a zde se po letech potkávají. A oba dva jsou k sobě poutáni čistou láskou, ale i temnou minulostí jejich rodin.
Příběh napínavý od začátku až do konce, nikde jsem se nenudila. Výborná detektivka na rozhraní thrilleru. Poslední co mohu říci - doporučuji ji přečíst, určitě vás nezklame.

crazyslunicko
01.01.2019 5 z 5

Kniha je plná tajemství, tajemna, zla, satanismu a překvapení. Není to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Líbilo se mi jak se Clare snažila najít informace z minulosti o své rodině a snažila se očistit jméno svého otce. Jak se ji neustále zdají zmatené sny a ona stále nechápe. Svoji nejistotu, vztek a vášeň propůjčuje do svých uměleckých soch. Spřátelí se se sousedovo synem, ale ani ten nemá čisté úmysly. Ochrání ji šerif Cam před satanskou sektou?

bedkniha
01.10.2017 5 z 5

Po první přečtené knížce Rudý šál, jsem litovala, že jsem si nakoupila tolik knih od této autorky. Ale tahle kniha byla super!!! Takové knihy, kde je tajemno ( jakékoliv), mám ráda, doufám, že ty které mám, budou taky takové :))

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Moc peněz,moci a tajných spolků,zajímavé,čtivé.

Terry11
28.01.2017 4 z 5

Tak trochu v tom poznavam Dallas sérii. Dobře vystavěný příběh, dramaticky průběh, zvraty ve vyšetřování, pevně uchopene charaktery postav, milostný motiv. Ano, zábavné.

postrach
31.12.2015

Kniha je dobře napsaná.S každou další stránkou,roste zvědavost i napětí.

koki.veru
13.10.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu hodně překvapila. Čekala jsem od Nory opět nějakou spíše romantiku s trochou dobrodružství (líbí se mi její knížky, že si u nich odpočinu a prožívám s hlavními hrdiny lásku a štěstí), ale tahle knížka mě opravdu pohltila. Opět romantika, láska, štěstí, ale prvek satanismu do toho skvěle zapadá. Nemohla jsem se vůbec od knížky odtrhnout. Jediné, co mě mrzí, že konec je poněkud useknutý. Čekala jsem nějaký krásný závěr (happy-end v podobě svatby či dítěte), ale i přesto jedna z nejlepších knížek od Nory.

janulazaynab
28.09.2014 4 z 5

Celá kniha skvělá, gradovala, ale konečná zápletka byal pro mně docela zklamání - přišlo mi to odbyté.

beruslava
11.07.2014 4 z 5

Spíš 3,6 hvězdy... přeci jenom to mělo dost z červené knihovny. Jinak ale velmi čtivé, napínavé a velmi mrazivý konec.

debe
15.10.2013 4 z 5

Fajn oddechovka, akorát mi přišlo trošku přitažený za vlasy, že skoro "půlka" městečka měla co do činění s takovými hrůzami a dvacet let jim to procházelo... no nevím. Ale dá se, hlavně se moc nezamýšlet!

lenickahrus
14.08.2013 5 z 5

nemohla jsem od knížky odtrhnout oči, super

mariva
17.06.2013 5 z 5

Vzhledem k nedostatku času jsem knihu četka déle, než obvykle, ale na druhé straně mi vyhovovalo některé hrůzné situace dávkovat po částech. Ale to nic nemění na tom, že jde o výborně napsanou knihu a moc se mi líbila.

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Pěkný román na pohodové odpoledne.

lajcma
04.12.2012 5 z 5

Super - od autorky jsem už přečetla hodně knih, všechny jsou skvělé, ale tato kniha vás dostane....

ewisek22
17.01.2012 5 z 5

Super kniha. Jedna z nejlepších knih od této spisovatelky:))

bela
30.11.-0001 4 z 5

Napětí, dobrodružství. Perfektní kniha.