Město zázraků

Město zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378960/bmid_mesto-zazraku-28h-378960.jpg 5 141 34

Božská města série

< 3. díl

Pomsta je něco, v čem Sigrud Harkvaldsson skutečně vyniká. Možná je to jediné, co mu kdy šlo. Když se tedy dozví, že byla zavražděna jeho nejvěrnější přítelkyně a spojenkyně, někdejší premiérka Shara Komaydová, je mu úplně jasné, co musí udělat. Žádná síla ze světa smrtelníků mu nemůže zabránit v tom, aby se vrahům po zásluze pomstil. Sigrud se svou obvyklou strašlivou výkonností pronásleduje kořist, začíná se ovšem obávat, že v této bitvě nedokáže zvítězit. Má-li vypátrat pravdu o Shařině smrti, musí se chopit zbraní v tajné, desítky let trvající válce, utkat se s rozhněvaným mladým bohem a odkrýt poslední tajemství Bulikova, samotného města zázraků. A co je možná ze všeho nejděsivější, konečně musí pohlédnout do tváře pravdě o své vlastní prokleté existenci.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

City of Miracles , 2017

toni-az
19.08.2023 5 z 5

Luxusní zakončení série, kterému z mého pohledu vůbec nic nechybělo. Akce, napětí, tajemno, sympatické postavy, katarze, zajímavá zápletka. Díl od dílu lepší a lepší, škoda že už je konec. I když možná, že dobře, protože další díl už by nejspíš byl horší a celou sérii by mohl degradovat.

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

Sigruda jsem si oblíbila nejvíc ze všech postav ze série Božských měst. Po minulém díle, jsem byla moc zvědavá, kam se posunul a jak to vlastně celé dopadne.
Hned na úvod mě překvapil časový skok, ve kterém se knížka odehrává, ale rychle jsem si zvykla. Děj byl zajímavý, hodně akční, takže svižně odsýpal. Ani v tomto díle se autor nebál překvapivých zvratů a už od prvních stránek do nich šlapal naplno.
Samotný konec jsem tak nějak očekávala a nezmírnilo to dojetí na konci. Celá série se mi líbila.

tadzi
30.12.2022 5 z 5

Naprosto famózní finále, autor se řadí suverénně k mým oblíbencům!

evilunicorn
22.11.2022 5 z 5

Je mi teskno, že už tenhle příběh skončil.. Nevím co říct, málokdy se stává, aby byla série zakončena nejlepším dílem.Jedním slovem skvostné. Nápaditost příběhu je neskutečně zábavná, postavy fungují, je to akční i dojemné.Tenhle autor zůstane rozhodně v mém hledáčku. Díky, pane Bennette!

KajaProchy
04.11.2022 4 z 5

Důstojné a krásné zakončení série :)

Nifredil
17.10.2022 3 z 5

Je to pořád stejně fajn jako jednička a dvojka, ale je to autorova vykrádačka sebe sama a těžení z toho, co mu už 2 x vyšlo. Právě proto mě to tentokrát už tolik nenadchlo a musím přiznat, že jsem dočítala hlavně proto, že nemám ráda rozečtené série. O něčem svědčí i to, že po pár týdnech od přečtení si už ani nepamatuji děj trojky, splývá mi celá série a mám trochu problém oddělit, co se v kterém díle stalo. Proti předchozím dílům prostě slabota.

zirafinec
20.08.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla za pár dní, je absolutně skvělá, škoda smutného konce.

Mabie
08.08.2022 5 z 5

Robert Jackson Bennett rozhodně umí!
Zamilovala jsem si Sigruda Harkvaldssona, který je ve třetím dílu nosnou postavou - až do hořkého konce hrdina s ohromným srdcem, který bojuje do posledního dechu.
Nesmírně oceňuji Bennettův svět, který jednoznačně stál za poznání. Třebaže fantasy, bylo to strašlivě pravdivé a moc se to podobalo naší realitě. A i když je mi strašně líto, že je konec tohoto epického příběhu, zároveň velice oceňuji autorův vzácný dar, že uměl skončit v nejlepším.
Děkuji za inteligentní a vtipný komentář od Metla, se kterým naprosto souzním, proto za sebe stručně shrnu: hluboké, neotřelé, akční, se silnými myšlenkami …a na konci i s nadějí.

Hellrampage
20.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Záver trilógie bol uspokojivý a smutný. Hlavne to, že sa musíte rozlúčiť so svojimi obľúbenými postavami. Príbeh je tentoraz prerozprávaný cez Sigruda, na ktorého som sa najviac tešil. A obľúbil som si ďalšie dve - Táňu a Ivanju. To, že zomrela Shara, ma zasiahlo ako bič do srdca a Sigrud musí zistiť, kto ju zabil. Bude tu o dosť viac cestovania a pozrieme sa do rôznych častí sveta. Koniec bol epický a prekvapivý. Teším sa na autorove ďalšie knihy.

"Svět se zrodil z dobývání, z moci, ze spravedlivé pomsty. A tak měl i skončit. Je to cyklus, opakuje se pořád dokola. Musíme ten cyklus rozbít. Musíme. Jinak odsoudíme další generace k tomu, aby kráčely v našich stopách."

denniys
27.05.2022 5 z 5

Závěr trilogie mě posadil na zadek..
Dlouho jsem nepotkala sérii s tak skvělým závěrečným dílem! Předchozí díly jsou najednou ničím ve srovnání s tímto.. alespoň dle mého názoru.. Sigrud byl nejlepším hlavním hrdinou, jakýho mohl Bennett zvolit.
Poslední stránky jsem si přečetla 2x a brečela - tím je řečeno vše.

" ...Netrpělivost je strašný hřích, kvůli ní nevidíme okamžiky, které máme před sebou, a teprve když pominou, ohlednéme se za nimi a zjistíme, že byly plné pokladů... "

Aaron Lewis
21.12.2021 4 z 5

(SPOILER) No, nakonec jsem přečetla i třetí díl, byla jsem zvědavá na Sigruda a co s ním autor vymyslí. Nejsem si úplně jistá, jestli se mi to líbilo… (myslím tím, co autor vymyslel se Sigrudem). To se týče víceméně i závěru. Jsem z toho všeho trochu taková rozpačitá, a přitom se mi tenhle díl líbil asi ze všech.

Nokov byl fajn, ale Mishrová mi tam přišla úplně zbytečná. Co se týče Malvíny a Táni, k srdci mi nijak nepřirostly, to samé platí i pro Sharu, její osud mi byl ukradený. Naopak mě potěšil návrat Ivanji. Ono je to pak těžké, když si neoblíbíte hlavní postavy a Sigrud to sám neutáhl.

No a ten závěr… byly tam situace, které byly až moc pravdivé a podobaly se dnešnímu světu, což bych jindy i ocenila, ale v této trilogii už byl i tak svět hodně depresivní a ten konec tu depresivitu jen umocnil. A co se týče toho úplného závěru… bylo mi z toho smutno.

Kexina
10.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Rozhodně nejtěžší kniha trilogie. Tady opravdu nehrozí že by člověk četl od začátku do konce bez přestávky. Až enormní množství náznaků, které se vyřeší o mnoho stran později. Děj, který dává smysl jen tehdy, když si čtenář pamatuje některou ze zdánlivě náhodně vyřčených vět. Úžasný a propracovaný konec.
Zkrátka autorovi se tohle dílo bude špatně překonávat, protože laťka je zatraceně vysoko.

Spoiler:
Jednu výhradu přeci jen mám. Cca od půlky knihy už mi trochu lezla na nervy ta smyčka "Sakra, tohle nepřežiju... Aha, tak jo, jsem živý".

Hanjimka
27.04.2021 5 z 5

Super zakončení trilogie. Všechny díly mě vtáhly do děje a i přes čas který uplynul od jednoho dílu k druhému, jsem se hned začetla a těšila se na další dobrodružství.

jarynek
07.03.2021 5 z 5

Výborné zakončení série. I když se mi líbil už první díl, tak jsem asi jeden rok odkládal pokračování. Dvojku a trojku už jsem dal celkem rychle po sobě. Každý z dílů má jiného hlavního hrdinu a tentokráte jím je jednooký Sigrud, který na svých bedrech vláčí pěknou škálu životních utrpění, které mu byly způsobeny, ale i těch, které on způsobil jiným. A jelikož Sigrud obyčejně nejde pro ránu daleko, tak je děj oproti předchozím dílům akčnější, čtivější. Přitom zápletka není zas až tak přímočará. Musím ocenit zajímavě vybudovaný svět, kde kouzla mají své zákonitosti a při čtení jsem nezachytil žádnou nesrovnalost, která by mne vadila či mi přišla nelogická. Jak se kniha blížila ke konci, tak jsem trochu zaváhal, zda těch božských soubojů není až moc a zda koncem nebude zkaženo celé vyznění příběhu, ale úplné finále mé pochyby rozptýlilo. Výborné zakončení.

josef2900
30.12.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha s napínavým koncem. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé a konec vůbec není zkažený jako u jiných fantasy románů, kde je jasně vidět, že autor neměl předem vymyšlené zakončení (looking at you Píseň krve).

Sahir
20.12.2020

skvělé čtivé

tonysojka
19.11.2020 5 z 5

Přidávám se k níže uvedeným chválám. V žánru velmi akční a fantastické.

Selket
02.09.2020 5 z 5

Bohové, bohové! Tohle byla jízda! Předchozí dva díly byly neobvykle uchopené urban fantasy, ale tohle mi spíš připomínalo nějaký superhrdinský epos. Samozřejmě, i jako v ostatních dílech, byla spousta věcí, které mi došly dřív, než byly odhaleny, ale i tak jsem potřebovala číst dál a dál, prostě mě to nechtělo pustit, a kdybych měla víc času na čtení, sfoukla bych to určitě za den. Skvěle napsaně! Určitě jedna z top sérií. Škoda, že není víc dílů. Na druhou stranu, v nejlepším se má skončit a tohle byl opravdu epický závěr.

Hadati
04.08.2020 5 z 5

Třetí díl série je ještě o něco lepší, než předchozí dva díly. Tentokrát je příběh vyprávěn z pohledu Sigruda, třináct let po posledních událostech. Konečně tak dostanete možnost více pohlédnout do psychiky této složité postavy. I zde je tématem opět hrozba ze strany kontinentálních bohů. A přestože v mnoha chvílích si říkáte, že je spousta věcí zřejmých, že to ani nejde nevidět, autor vás přece jen dokáže ještě mnoha věcmi překvapit. Kniha má takový závěr, že je zřejmé, že další díl už napsán nebude. Na druhou stranu si autor udělal tak velká zadní vrátka, že kdyby se rozhodl vrátit se do tohoto světa, dokázal by vytvořit další sérii knih.

Deia
02.04.2020 4 z 5

Kniha sa začala veľmi dobre, zo všetkých troch častí mi prišla najnapínavejšia. Potešilo ma, že v ústredí diania je opäť Sigrud. Dej sa najprv odohráva v meste Ahanaštan, čiže spoznávame ďalšie "božské" mesto, potom sa ale presúva do Bulikova. Tiež je táto kniha viac "božská" a detektívny príbeh je viac v úzadí, ale akcie je tu oveľa viac. Aj nové postavy - Táňa a Ivanja sú veľmi zaujímavé. Kniha sa mi čítala asi najlepšie zo všetkých, naozaj som sa nemohla odtrhnúť, ale ten koniec... Ten sa mi naozaj nejak nepáčil :(. Napriek tomu je to skvelá kniha a aj séria, raz sa k nej pravdepodobne ešte vrátim.

Robert Jackson Bennett
americká, 1984