Bozk anjela

Bozk anjela https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172845/bozk-anjela-172845.jpg 5 105 16

Pekná, prelietavá Daisy si môže vybrať: buď pôjde do väzenia, alebo sa vydá za tajomného muža, ktorého jej vybral otec. Aranžované manželstvá nemajú v modernom svete miesto, tak ako sa vzpurná Daisy ocitla v takejto situácii? Alex Markov je síce krásny muž, ale nemá v úmysle predstierať zaľúbeného ženícha rozmaznanému vetroplachovi. Vytrhne Daisy z jej noblesného prostredia a rozhodne sa jej zraziť hrebienok tým, že ju prinúti cestovať s potulným cirkusom. No tento muž neráta s tým, že sa stretne s rovnocennou protivníčkou...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Kiss an Angel , 1996

Zomy
07.04.2023 5 z 5

Tohle bylo úžasné!
Na knížku jsem narazila úplnou náhodou a i když vůbec nemám ráda cirkusy, věděla jsem, že si ji musím přečíst a že to bude dobré.
Už dlouho se mi nestalo, aby mě knížka opravdu vzala za srdce, abych cítila to příjemné svírání, a tady jsem to měla několikrát. Z děje byly znát ty devadesátky, ale ničemu to nevadilo. A ta cirkusová atmosféra byla děsně zvláštní. A jak už jsem napsala, byla to fakt paráda.

Knížka by si rozhodně zasloužila nové vydání s jinou obálkou (protože tahle - brrrr) a kvalitnější korekturou. Já se k Daisy a Alexovi budu pravidelně vracet.

Lofda
14.04.2022 5 z 5

Nádherné čtení! ️️️Tuto knihu mé oblíbené autorky jsem si nechala až na konec (bohužel už mám přečteno vše, co u nás vyšlo a opět se divím, proč nevyšlo mnohem víc jejích knih??) a kdybych mohla, hodnotila bych ještě vyšším počtem hvězdiček.. Kniha má vyvolat emoce, a to se rozhodně povedlo! Romantické čtení za ne zrovna povedeným obalem a já jsem si poplakala i se smála, cítila jsem všechnu tu křivdu, zklamání, radost i lásku.. Ty jo, přestanu se rozplývat, to zrovna často nedělám ;-), každopádně rozhodně doporučuji k přečtení!!

allyska
22.05.2021 4 z 5

Pěkné počtení, i když předvídatelné a to nemyslím tím, že knížka končí happyendem.

janina66
25.04.2020 5 z 5

Pod ne moc pěknou obálkou se skrývá úžasný, romantický příběh. Daisy byla nucena se vdát za Alexe. Děj se odehrává v prostředí cirkusu. Dalšími hrdiny jsou ostatní členové cirkusu včetně zvířat. Velmi odpočinkové čtení.

FairyD.
13.04.2020 5 z 5

Ďalší príklad toho že za nezaujímavou obálkou sa skrýva strhujúci príbeh od ktorého sa nedajú oddtrhnúť oči. V tej obálke je symbolika aj keď to určite nebolo naschvál. Ale rovnako aj pri hlavných postavách platí že nie sú také ako sa na prvý pohľad zdajú. Je tu krásny prechod od nenávisti a ľahostajnosti k láske a strachu o druhého.Zakulisie príbehu a pocity boli opísané tak krásne až som si pripada že som priamo v centre deja.Čítanie tejto knihy mi vyvolalo slzy v očiach ale aj úsmev na perách. Nádherná kniha, plná pocitov,odporúčam prečítať...

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem jí v angličtině, ještě předtím, než jsem vůbec věděla, že byla vydaná i u nás. Kdybych knihu měla soudit podle Českého obalu, ani bych si jí nepřečetla. A jsem moc ráda, že jsem o Českém vydání nevěděla, přišla bych o jednu z nejlepších knih tohoto žánru. I přesto, že příběh není zrovna originální, dokáže vás chytit a už nepustit. Alespoň u mě to tak bylo. Alex byl skvělý, jeden z mých nejoblíbenějších hl. hrdinů vůbec. Stejně tak Daisy, nebyla to žádná hloupá nána, která by mi kazila celý příběh, jak to u některých postav bývá. (I když jsem nechápala tu její posedlost tím tygrem, to vážně ne...) Určitě tohle dílko doporučuji, i když kniha není nejnovější, není to vůbec znát.

Litocha
15.11.2017

Moje první od Susan (od té doby už jsem opakovaně stihla přečíst všechny) - a nejoblíbenější. Má vrchovatou měrou všechno, co mám na jejích knížkách ráda: zajímavé a sympatické hrdiny, mezi kterými to jiskří a kteří se postupně vyvíjejí a působením druhého mění, neméně zajímavé vedlejší postavy, komplikované vztahy, k tomu dobře rozehraná situace (takže se toho nemusí dít nějak převratně mnoho, a přesto má kniha spád) a humor - všechno napsané tak nějak lehce, přirozeně, bez sentimentality.
A navíc jsou tady zvířátka :-) Ale vážně, jednotliví zvířecí členové cirkusu jsou plnohodnotnými postavami v příběhu, aniž by to působilo nějak přehnaně.
Jak to tak vypadá, dozrál čas si tuhle knížku zase přečíst...

bezzink
31.07.2017 5 z 5

Prekrasny pribeh. Jedna z nejlepsich knih Susan. Cetla jsem jiz nekolikrat v prubehu let. Minimalne 1x rocne. Je to moje srdcovka. :)) Vrele doporucuji, kdybych mohla, dam vice jako 5 hvezd!

Samira
24.12.2016 5 z 5

Úžasný Polibek anděla byl jediným dílem, který mi od mé veliké favoritky v češtině chyběl a jak se říká to nejlepší nakonec.
Nepochybovala jsem, že autorka, která promění ve zlato na cokoli sahne, zvládne i téma, kterého jsem se bála. Ale že ho budu považovat za její nejlepší kousek, by mne ani ve snu nenapadlo.
Nikdy jsem nebyla veliká vyznavačka cirkusů a to především kvůli zvěřinci, řekněme, aniž bych cokoli prozradila, že i já jsem byla velice spokojená a láska ke zvířatům této krásce rozhodně nechybí.
Láska všeobecně z této nenápadné knihy tryská, ale neotřele, opravdově a nenásilně.
Silný příběh dvou úžasných a zajímavých charakterů, kde je třeba mnohé překonat, přesto ji přečtěte až směšně rychle.
Bonus představují další vynikající postavy a především sama zvířata, zvířecí samorost s tygříma očima byl vždy i mým snem.
Nádhera, doporučuji!

janesy
09.05.2016 5 z 5

Dobře napsaný příběh o rozmazlené dívce a hrdém muži, který si nedokázal přiznat co cítí....o lásce ke zvířatům i o vztazích lidí v tak svérázném prostředí. Doporučuji přečíst!

EvaSupovic
28.02.2016 5 z 5

Krásná knížka plná citu, hrdosti a lásky jak k člověku, tak i k zvířeti

sarka1893
01.02.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Jedna z nejlepších z červené knihovny, co znám.

fidáš
18.03.2014

Krásná červená knihovna. Čte se jedním dechem. Doporučuji.

Andulienka
11.02.2014 5 z 5

Táto kniha má niečo, čo ma láka ju čítať už neviem po koľkýkrát.....Námet síce nie je svetaborný, ale to prostredie mu dáva čaro....Kozáci, cirkus, šelmy kontra bohatá, rozmaznaná Daisy. Mám rada vtipné dialógy a Alexa som si hneď obľúbila. Vlastne aj Daisy.....
Pre mňa je to TOP kniha u Phillipsovej !!!!!!!

kika 13
04.11.2012 3 z 5

Červená knihovna.Občas ji ráda čtu.Oddychové čtení.

Nebraska
04.12.2011 5 z 5

Rozmazlená holka a cirkusové prostředí. Phillipsová se zase rozjela a moc se jí to povedlo.