Boží mlýny

Boží mlýny https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286313/bmid_bozi-mlyny-yoh-286313.jpg 4 15 3

V dnešní době, kdy se lidé často zajímají pouze o majetek, zatímco morální hodnoty ustupují do pozadí, má čtenářům příběh Doubravky i Marcely jistě co říci. Podobně je tomu i s prózou Na rozcestí, odehrávající se v romantickém prostředí mlýna a hájovny. Nečekaný střet pana otce Nováčka s mužem jeho sestry vyústí v poznání, že zdraví, čisté svědomí i bezúhonná pověst se dají ztratit během krátké chvíle.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Akcent

alnahu
05.03.2020 5 z 5

Kniha obsahuje dvě povídky ze života v podání dvou českých autorek.Kniha se jmenuje Boží mlýny -tuto povídku ve které se lidé zajímají spíše o majetek a zapomínají na morálku ,napsala Vlasta Javořická.Druhou povídku Na rozcestí -napsala Ludmila Grosmannová -Brodská i ta je ze života v ní se dočteme ,jak rychle můžeme ztratit zdraví a bezúhonnou pověst.obě povídky se mě četli dobře ,ale více mě oslovila ta druhá Na rozcestí,která se odehrává v malebné hájovně kde zvítězí láska a rozum.

kika 13
02.04.2013 3 z 5

Čtivý román pro ženy.

dark.ma93
13.10.2012

Jednou jsme to doma četli. Začátek o přátelství a společném dětství. Potom nespravedlnost a nakonec zápletka a zajímavý lidský osud.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979