Keď preskočí iskra

Keď preskočí iskra https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63123/ked-preskoci-iskra-63123.jpg 4 114 18

Boy series série

Kniha Keď preskočí iskra voľne nadväzuje na knihu s názvom Môj sused je božský!. Takisto sa odohráva na pôde novín New York Journal, hrdinka Kate Mackenziová je personálna referentka na oddelení ľudských zdrojov a pracuje pod despotickou tyrankou Amy Jenkinsovou. Kate spáva na gauči u kamarátky Jen, lebo sa rozišla s priateľom, ktorý sa ani po desiatich rokoch známosti nechcel oženiť. Mladé dievča nemôže v celom New Yorku nájsť vhodnú garsónku. Myslí si, že už to ani nemôže byť horšie, ale môže... Tyranka ju donúti, aby vyhodila najobľúbenejšiu pracovníčku jedálne, ktorá však vzápätí zažaluje noviny pre neoprávnené ukončenie pracovného pomeru. Kate musí vypovedať ako svedok pred Mitchom Hertzogom, potomkom jednej z najbohatších právnických rodín na Manhattane. Tento muž zosobňuje všetko, čo Kate nenávidí..., ibaže má milý úsmev a telo ako Apolón. Kate Mackenziová ani náhodou nečaká, že pri súdnej arbitráži nájde lásku. Ale také čosi sa stáva..., keď chlap stretne kočku.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Boy meets girl , 2004

kristynatjxo
10.02.2024 3 z 5

Námět knihy nebyl špatný, ale nemohla jsem si ji dostatečně užít,kvůli stylu psaní. Věděla jsem do čeho jdu, přesto mi tam pak chybělo detailnější seznamování hlavních postav apod.

ErčaV.
19.04.2022 4 z 5

Jako oddechovka opravdu super....

tess.de.veles
19.09.2020 odpad!

Pro mě tedy zklamání... Dost mi vadí, že kniha je psaná formou emailů a dalších různých textů jako přepisy vzkazů na záznamníku nebo v podobě zápisu do deníku.... Tohle se snad ani jako kniha brát nendá.... Sorry Meg, ale za mě odpad!

nycol
14.04.2019 4 z 5

Spolehlivá oddychovka

Denčiknižnísvět
01.01.2018

Za mě super oddechovka. Nic náročného, přečtené to máte opravdu za chvíli. Pokud jedete někam na dovolenou, tak určitě tuto knihu doporučuji sebou :-)

greetchen
25.08.2017 3 z 5

"Jak začíná láska" bylo roztomilé, úsměvné a čtivé. Volně navazující dvojka mi přišla poněkud těžkopádná, natahovaná. Možná i proto, že mi nesedli hlavní hrdinové, nedokázala jsem si je oblíbit nebo se s nimi sžít. I na oddychovku poněkud slabé.

Leninkka
25.07.2017 4 z 5

Na styl psaní jsem byla také zvyklá už z prvního dílu, takže se mi kniha četla dobře. je to takové oddechové čtení na dovolenou :)

petra4080
07.03.2016 3 z 5

Na styl, kterým je kniha napsána jsem si zvykla už v prvním díle. Je to opravdu originální. Knížka se čte krásně, občas jsem se opravdu zasmála. Pohodová knížka u které si příjemně odpočinete.

KateCullen
16.09.2015 4 z 5

Líbilo se mi pojetí knihy, konverzace skrz maily, chat nebo čtení mezi řádky jídelního lístku bylo nápadité. Příjemně strávený večer s knihou v ruce.

Natyna
01.07.2015 4 z 5

Super oddechovka a jelikož jsem se do knihy začetla, tak jsem to měla během jednoho dne přečteno. Líbílo se mi, že tam nejsou pouze e-maily, ale i chat a deník Kate.

Honey0105
26.08.2014 3 z 5

Znovu přišel čas zase sáhnout po nějaké knize od Meg. Knihy na bázi e-mailových (chatových,..) konverzací beru opravdu jen jako vedlejšáky. Rychle jsem přečetla, pobavila se a zase odložila. Zkrátila jsem si deštivý den, ale k samotnému ději nemám moc co dodat.

liletka_a
23.03.2014 3 z 5

První díl se mi líbil o hvězdičku víc, tak proto dávám jen tři. :) Ale celkově to není špatná knížka. Je velmi nenáročná a je pravda, že kniha složená z emailů se čte jedním dechem. :)) Jen mě mrzí že, ze začátku to bylo všechno moc natáhlé, rozepsané a naopak konec byl rychlý a pořádně neukončený. Třebas vzal si Stuart Amy? Nebo přišel na to, jaká to je mrcha a bylo mu to fuk protože on je ze stejného těsta? :D Spoustu věcí mi přišlo takový nedořešených, nezbývá nic než si to domyslet. (Což nemám ráda! :D)

Pakuna
30.11.2013 5 z 5

Líbí se mi styl, jakým byla kniha napsána. Známé prostředí se opět osvědčilo, do knihy jsem se rychle začetla a nemohla jsem se odtrhnout. :)

Bee
31.10.2013 3 z 5

Kniha je parádní oddechovka a pokud od ní nic víc nečekáte, četbu si užijete. Líbí se mi styl psaní i to, že jsme zůstali ve stejném prostředí jako v prvním díle :)

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

Mě taky nadchla, přečetla jsem jí během několika hodin a někdy jsem se až kroutila smíchy. Oddechovka jak má být :) Jediný, co mi kapku vadilo, bylo, že hrdinou je Mitchel (jako v princezniných denících), hrdinka chce spasit svět a miluje čínský jídlo (jako Mia) a je to opět blondýnka...No, ale příběh je příběh a tenhle byl skvěle napsanej.

Nikol18
31.03.2013 5 z 5

Velmi se mi líbil styl, jakým Meg pojala tuto knihu. Neotřelé a nápadité, bavilo mě to. Měla jsem to přečetené hodně rychle, je pravda, že je totaková oddychovka ne moc na přemýšlení, ale občas si člověk potřebuje přečíst něco jednoduššího. Skutečně hezký příběh a možná si přečtu i další díly ze série.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Romány v mailech mám ráda, čtení jsem si užila - opět lehká,vtipná a jemně romantická oddechovka.

AnnL
04.03.2013 3 z 5

typická oddychovka na jeden až dva večery

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Keď preskočí iskra je v