Bowie v Berlíně

Biografie se zaměřuje na umělecky asi nejzajímavější období kariéry slavného zpěváka. Počátkem roku 1976 se David Bowie rozhodl radikálním způsobem řešit svou tvůrčí a osobní krizi a spolu s Iggy Popem, někdejším frontmanem Stooges, odjíždí do Berlína. V neopakovatelné tvůrčí atmosféře té doby se Bowie v Berlíně setkává s takovými hudebními veličinami, jako je Brian Eno, Tony Visconti nebo Robert Fripp, a natáčí tři zásadní alba – Low, Heroes a Lodger....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/131719/bowie-v-berline-131719.jpg 4.114

Bowie In Berlin – A New Career In A New Town (2008)

Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Volvox Globator

Terry.89
15.12.2017

Chvílemi jsem si tedy nebyla úplně jistá, zda jde o biografii věnovanou Davidu Bowiemu nebo Iggy Popovy, ale v té době byly jejich životy zkrátka velice propletené. Rozhodně však nemohu popřít, že jsem se dozvěděla mnoho zajímavého. Jen škoda, že kniha neobsahovala více fotografií.

beanstk
08.12.2015

Pro fanoušky Bowieho (a také Ena a Iggyho Popa) jasná povinnost, do detailu popsané období 76-79 včetně alb až na úroveň jednotlivých skladeb, slušný je i úvod - vývoj tvorby D.B.

hudba

Autor knihy