Bowie: Ilustrovaná monografie

Bowie: Ilustrovaná monografie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419315/bmid_bowie-ilustrovana-monografie-sLc-419315.jpg 5 11 2

Ještě předtím, než vzal David Bowie svět útokem v převleku za glamrockového boha Ziggyho Stardusta, zaujal celou generaci singlem „Space Oddity“ z roku 1969. Během více než padesátileté kariéry se neustále proměňoval a umělecky vyvíjel. Při tomto procesu spolupracoval s hudebními legendami a oslovoval další generace nadšených obdivovatelů. Bowie byl sice v první řadě hudebník, ale kromě toho také herec, malíř, producent, manžel, otec a přítel. Když roku 2016 zemřel, srdce jeho fanoušků po celém světě se na okamžik zastavila. Bowieho vliv na hudbu, umění a kulturu je nezměrný, stejně jako odkaz, který po sobě zanechal.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Obrazové publikace

Vydáno: , Slovart (ČR)

Bowie: The Illustrated Story , 2017

veronica 01
veronica 01
19.11.2023 4 z 5

Skvělá kniha plná nádherných fotografií! Je tu nejvíce rozebírané období 70. let Bowieho tvorby. Ostatní roky jsou popsané opravdu hodně stručně. Nestěžuju si, ty sedmdesátky jsou dle mého u Bowieho perfektní! Kniha mi přišla o něco lepší než Genius proměn z edice Ikony. Malou výtku bych měla k překladu. Coco Schwab byla žena a ne muž :)

blackoutzuzi
blackoutzuzi
13.04.2021 5 z 5

Rozhodl se přijít na svět 8. ledna, protože to tak udělal i Elvis. Jedinečný, geniální chameleon a muž z hvězd.
David Bowie.

Báječná biografie, kterou z celého srdce doporučuji všem fanouškům. Já jsem byla nadšená, užívala si každou stránku a kochala se Davidovými fotkami. Nemám absolutně co vytknout.

životopisy, biografie hudba David Bowie, 1947-2016

Pat Gilbert