Záhadná kráska

Záhadná kráska https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1947/bmid_bow-street-runners-zahadna-kraska-PcR-1947.jpg 4 378 40

Bow Street Runners série

Půvabná mladá dáma se probudí v cizí posteli, v domě neznámého šlechtice. Vzápětí se dozví, že byla vylovena z ledových vod Temže a že se jí ujal šarmantní Grant Morgan, proslulý lev londýnských salonů. Dívka má sice paměť úplně prázdnou, ale když ze slov pána domu vyrozumí, že ji považuje za jednu z nejskandálnějších londýnských krásek, zmocní se jí pochyby. V koutku duše tuší, že si ji spletl s někým jiným… Grant Morgan už ve svém divokém životě poznal řadu žen, ale ta, kterou zachránil před jistou smrtí, mu připadá tak nevinná a zranitelná, že se do ní navzdory všem svým zásadám zamiluje. A právě dosud nepoznaný cit ho přivede k rozhodnutí odhalit tajemství minulosti záhadné krásky, i kdyby to pro něho mělo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Someone to watch over me , 1999

Majjina
28.10.2018 2 z 5

Zajímavě napsané...Hlavní hrdina na mě občas působil jako hrubián, což byla příjemná změna o proti dokonalým hrdinům bez chyby.

michaela8804
25.07.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, líbilo se mi to, bavilo mě to. Kniha má detektivní zápletku a rozzuzlení přichází postupně. Autorka si díky bohu nenechala všechno až na závěr. Milostné scény super. Viktorie mi byla sympatická, Morgan taky.

avalonek
22.04.2018 4 z 5

Tušila jsem,jak to tam celou dobu je,ale i tak se mi příběh líbil,ale ne tak jako série Čekanky..;)

Lembac
25.02.2018 5 z 5

Grant Morgan není na začátku knihy žádným šlechticem, ba právě naopak, pochází z nuzných poměrů a jen svou vlastní pílí se vypracoval na jednoho z nejžádanějších detektivů z Bow Street. Taky si nemohu vzpomenout na to, že by byl autorkou popisován jako lev londýnských salónů, spíše mu nízký původ některé dvěře vyšší společnosti uzavíral.
Vivien byla do Temže nejen vhozena (a posléze naštěstí vylovena), ale stopy po škrcení na jejím krku svědčí o tom, že jí někdo usiluje o život. Detektiv Morgan se sice do krásné dívky postupem doby zamiluje, ale po jejím vrahovi pátra především proto, že je u policie a je to jeho práce.
Vivien trpí amnézií, na nic si nepamatuje, ale nějak nejasně cítí, že asi nebude proslulou londýnskou kurtizánou, za kterou ji všichni považují. Její postavení je rozhodně nezáviděnihodné a pro ni samotnou musí být dost frustrující.
Samotná detektivní zápletka není nijak komplikovaná a průměrný čtenář detektivek jistě rychle rozpozná, které pravidlo pátera Knoxe nebylo v této knížce dodrženo.:-)
Milostná linka příběhu byla milá, sice malinko předpokládatelná, ale mně se líbila.

Luccy78
07.02.2018 5 z 5

Moc krásná kniha, opravdu příjemné počtení. Byla to pro mě nejen romantická nálož, kterou jsem zrovna potřebovala, ale s tou kriminální zápletkou to nebyla žádná hloupoučká naivní červená knihovna. Parádní příběh, který doporučuji k přečtení.

Adelin239
09.01.2018 5 z 5

Opět krásný romantický příběh a k tomu ještě s detektivní zápletkou. Lisa Kleypas mě znovu potěšila. U téhle knihy se nejen pobavíte, ale taky hlavně zamyslíte nad vzniklou situací. Už od začátku jsou tam menší znatelné stopy, které vás k "vrahovy" mají dovést, a i já na to přišla až ke konci příběhu. U hlavních hrdinů to bylo přesně naopak. Jejich vztah nebylo těžké si domyslet, ale i přesto vás to neodradilo od přečtení celé knihy.
Co jiného dodat než to, že jde opravdu o skvělou knihu, kterou určitě neuškodí si přečíst :-)

moudivlacek
08.10.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh, od začátku budete tušit potíže mezi hlavními hrdiny, ale vytušíte i rodící se cit. To, že to nebude zas až tak jednoduché, je jasné, přesto se pobavíte.
Granta i záhadnou krásku si velice oblíbíte, přesto ten konec neměl chybu. Je to červená knihovna, ale pro dnešní uspěchaný a vystresovaný svět - prostě balzám na nervy i duši.

PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

Určitě šlo o velice hezký příběh, alespoň jsem zase po delší době četla něco trošku jiného, než-li příběh rytíře a jeho dámy. Malé plus tedy dávám za napětí a kriminální zápletku a jsem vážně moc ráda, že nešlo pouze o romantický příběh…
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

Majdule
14.04.2017 4 z 5

Osudový omyl, díky němuž jsem prožila jedno příjemné odpoledne.

Turiel11
21.02.2017 4 z 5

Příjemně napsaná kniha, hezký příběh, sympatičtí hrdinové. Místy jsem tušila, jindy byla překvapená. Spousta romantiky. :-)

Bet
13.11.2015 4 z 5

Lehké pohodové čtení, hezký příběh ;-)

Katka313
03.08.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, hrdiny jsem si oblíbila, ale žádné překvapení a předvídatelné.

miruska1
15.03.2015 5 z 5

veľmi pekny pribeh....

havrmoni
15.12.2014 5 z 5

Pěkné svižné,romantické s trochou napětí. Opět autorka nezklamala.

malazluta
05.12.2014 4 z 5

Sérii Bow Street Runners jsem si opravdu moc oblíbila, mám ráda všechny díly série a první není vyjímkou. Doporučuju:-)

munka
10.02.2014 5 z 5

Práve napätie a kriminálna zápletka ma v tejto knihe zaujali. Číta sa jedným dychom a nepustíte ju z ruky pokiaľ ju nedočítate. Veľmi pekné čítanie

Paithe
25.12.2013 4 z 5

Čtivý příběh, který vás nutí číst a číst. Nejasný původ, podivné náznaky, tajemství...dobré hodnoty ke čtení. Nechybí ani napětí a kriminální zápletka, vše podtrhuje příběh lásky. Krásná kniha k milému přečtení. :))

marijko
17.10.2013 5 z 5

Opět musím nesouhlasit - knížka se čte jedním dechem, je v ní napětí, krimi, láska, výjimeční hlavní hrdinové. Opět zde i ten nejtvrdší chlap dokáže láskou úplně změnit hodnoty...

lanusinka
04.02.2013 3 z 5

Jedna z těch horších od Kleypas. Nějak to těm postavám prostě nežeru...

Shakespeare
03.05.2012

zlá rusovláska, která ztratí paměť a pomsta může začít, ale je to tak jak se zdá. jistě že ne, pohltí ho láska a vášeň a když se dozví pravdu, bude se kát a milovat