Bouvard a Pécuchet / Tri poviedky / Listy o umení a literatúre

Bouvard a Pécuchet / Tri poviedky / Listy o umení a literatúre https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449675/bmid_bouvard-a-pecuchet-listy-o-umeni-a--WQX-449675.jpg 4 5 1

Tretí zväzok výberu z diela francúzskeho spisovateľa prináša práce z jeho posledného obdobia. Román Bouvard a Pécuchet, poviedkovú tvorbu pod názvom Tri poviedky a výber korešpondencie s názvom Listy o umení a literatúre.

pepa4081
23.11.2020 1 z 5

Byli jednou dva písaři je můj nejoblíbenější seriál, který si často pouštím pro zlepšení nálady. Nebudu psát o hereckém koncertu pánů Horníčka, Sováka a všech dalších, pod taktovkou režiséra Roháče. Skvělé. Byl jsem pochopitelně zvědav na knižní předlohu a po jejím přečtení jsem ocenil genialitu scénáristy pana Jaroslava Dietla. Použil vlastně jen námět a všechny humorné scény vymyslel sám, spolu s výše jmenovanými. Kniha se mi velmi špatně četla a po humoru jsem pátral marně. Jde o smutnou, až depresivní kritiku tehdejší francouzské venkovské společnosti. Rozhodně se k ní nehodlám vracet. Jedna hvězda pro autora je za odvahu psát o ve své době „zakázaných“ tématech.

povídky francouzská literatura

Část díla