Bourneův mýtus

Bourneův mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5341/bourneuv-mytus-5341.jpg 4 192 27

Jason Bourne série

V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bourne Supremacy , 1986

pavel80
16.10.2015 4 z 5

Neprve jsem viděl filmovou trilogii, tak jsem byl celkem překvapen, že knižní děj je zcela odlišný, ale to nijak nesnižuje kvalitu knižní "předlohy". Zajímavý a napínavý příběh, pouze místy na můj vkus více rozvláčný.

Mammoth
17.05.2015 5 z 5

Opět se potvrdilo, že knižní verze daleko předčí verzi filmovou. Super zážitek od začátku do konce.

Evus
06.07.2014 3 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, ale mohl skončit už ve chvíli, kdy se Jason a Marie setkali a zbytek zpracován jako další díl, takhle to bylo příšerně uměle natažené, takže bohužel jen 3***

Sahalea
30.04.2014 4 z 5

Ze začátku se mi to četlo těžce, ale ke pak se to rozjelo :)

ne0k
14.11.2013 5 z 5

V Asii po čase klidu opět zabíjel Jason Bourne. Ženu Davida Webba unesli. Delta je nucen se vrátit. Pomáhá mu Echo. Je to on kdo tvrdí, že spánek je zbraň.

Myslíte, že když jste viděli film, že je zbytečné pouštět se do četby knihy? Jak vám tedy potom (kterýkoli) film zapadá do prvního odstavce?
Pustit se četby knihy má svůj smysl. A není od věci začít prvním dílem. ( http://www.databazeknih.cz/knihy/jason-bourne-agent-bez-minulosti-5343 )

Jack Bauer
13.10.2012 5 z 5

Nejprve jsem viděl film, poté jsem četl knihu, kterou jsem díky tehdejší filmové trilogii neustále odkládal. Kniha daleko předčí výtečný film, jenom to neustálé Aj-ja a čínština mě začínali vadit. Knihu jsem přečetl jedním dechem a rád bych hned četl další pokračování, ale rád střídám autory a jiné žánry. A mám takový dojem, že film byl úplně o něčem jiném nebo značně pozměněn.

paloma
02.09.2012 3 z 5

Nejprve jsem četla knihu, poté jsem viděla film, film je dobrý, ale kniha je daleko lepší. Kniha-str.448 - "Každé jeho rozhodnutí bylo dokonale přesné, každý krok smrtelně nebezpečný. Sledoval kořist a z jeho lidského mozku se stal mozek zvířete."