Bouřlivá oblaka

od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografické vzpomínky čs. letce sloužícího během druhé světové války v britské Royal Air Force. Autor knihy se narodil 23. srpna 1919 v Jiříkovicích u Brna. Již od časného mládí toužil létat a láska k letadlům se tak stala jeho osudem. První starty si vyzkoušel na Moravě, pak létal nad Afrikou a později za války ve stíhacím spitfiru nad Anglií a Evropou. Od ledna roku 1945 nosí Záslužný letecký kříž DFC, ale ani jedno z nejvyšších britských vyznamenání mu nezabránilo znovu a znovu usedat do pilotního kokpitu. Dnes žije v anglickém Farehamu. Význam Liškutínovy knihy je rovněž v tom, že nekončí rokem 1945, ale líčí i průběh komunistického února 1948, druhý autorův únik z vlasti a další osudy rozeného letce. Pozoruhodná jsou i autorova Post scriptum, ovlivněná jeho nesmírně silným vztahem k rodné zemi. Dá se tvrdit, že v životě M. A. Liškutína dominovaly dvě velké lásky - létání a rodná země. Velmocenské hry dějin ovlivnily letcův život tak, že lásky někdy stály pospolu, jindy proti sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79898/bourliva-oblaka-79898.jpg 4.49
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Toužimský a Moravec
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Hospodyňka
19. února

Dnes odešel do nebe, tak blízko svým milovaným oblakům. Jsem pyšný, že pocházel z mé rodné vesnice.

tomash
20.01.2017

Pan Liškutín nepodléhal pesimismu ani v nejtěžších chvílích druhé světové války. Nenaříkal si na strasti života a vždy se snažil vidět svět lepší. Jinak řečeno: poloprázdná sklenice, bude vždy, u pana Liškutína, poloplná.
Proto se jeho knihy moc dobře čtou.
Kniha Bouřlivá oblaka je z válečného období, ale nečekejte divoké honičky po obloze, kdy střelný prach dráždí v nose. Autor je v první řadě letec a z knihy je cítit láska k létání. Zná kladné i záporné stránky různých typů letadel té doby a s nadšením přijímá možnost si zalétat na novém typu letadla.
Kniha mapuje život letce M.A.Liškutína do roku 1948.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Miroslav A. Liškutín

Miroslav A. Liškutín
česká, 1919 - 2018

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech1x