Predátor - Vpád

Predátor - Vpád https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274710/bmid_predator-vpad-6fR-274710.jpg 4 118 30

Vetřelec (Baronet) série

Bouře ve vesmíru série

1. díl

Vesmír je nekonečný... a lidstvo do něj proniká dál a dál, buduje si v něm základny, přizpůsobuje si planety pro život a rozšiřuje svou sféru vlivu. Vesmír je nebezpečný... a z jeho hlubin se blíží hrozba. Začínají se množit útoky Yautjů, inteligentní rasy, dosud považované za samotářskou. Predátoři nikdy nebyli přímými nepřáteli lidí, ale teď se k Zemi řítí jejich invazní loďstvo. Lidé se chystají mimozemšťanům postavit, jenže pozor! Predátoři neútočí, ale prchají před ještě horší, hrozivou silou. Vesmír je nevyzpytatelný… a lidstvo náhle čelí katastrofě, jakou si nikdo nedovedl představit. Schyluje se k bouři ve vesmíru! Predátor - Vpád je první díl trilogie navazující na filmový, komiksový, knižní a herní vesmír mimozemských monster – vetřelců a predátorů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Predator: Incursion , 2015

ElisR1
18.10.2016 4 z 5

Nakonec to nebyla tak špatná kniha, i když začátek má trošku pomalejší.

ThomasRuhe
18.10.2016 3 z 5

Podle názvu jsem očekával, že Predátor dostane v příběhu hlavní roli, ale do půlky plní roli komparzisty. Myslel jsem, že ho Lebbon detailně představí a umožní čtenáři nahlédnout do jeho uvažování a pocitů, případně nastíní i jejich historii.
To se v druhé polovině knihy sice naplní, protože Predátoři dostanou mnohem vice prostoru,
přesto zůstává kniha za mým očekáváním.

T800
08.10.2016 4 z 5

Těšil jsemse a to hodně. Ale musím dát jen čtyři hvězdy. Příběh má své klady, ale i zápory. Především mi vadí ten čas, ve kterém se odehrává a některé pasáže jsou těžko pochopitelné. Ale nevadí. Příběh je to velmi povedený a já jen doufám, že podle něj nenatočí žádný film. Knižní forma mu určitě postačí. Na tento příběh má lodstvo ještě dost času.

Pasadenka
21.09.2016 4 z 5

Je to takový zvláštní sen. Zavřete oči, opřete se zády o pohovku, hlava sklouzne dolů; rozostřený zrak spočine na hnědém nic, z čeho po zotavení očí vykoukne plyšový hruďotrhač* a s těšícím se srdcem se pustíte do dalších příhod z toho, tak dobře známého světa cárajících nestvůr oslizlých až po kotníky, udatných bojovníků s vřelým a až absurdně velikým úsměvem, robůtků plných mléka a samozřejmě lidí na čele s gargantuovskou korporací, jejíž původní název zněl jistě Google.

Je vůbec možné něco pokazit v tak přívětivém univerzu? Kéž by ne. Tim je dobrý řemeslník, dostal do vínka licenci na psaní vetřelčích i predátořích pohádek pro dospělé a z toho, co měla být pecka za všechny prachy a potěšení pro skalní fanoušky je jenom průměrný příběh, který udržuje napětí jen tím, že je rozdělen do tří knih. Predátoři hrají prim, to je dobře, jelikož nedostali vlastní sérii, no jsou z nich až příliš tupé polointeligentní stroje na zabíjení, nepodobné vetřelcům. Ve vetřelčí trilogii se královna ukázala jako schopná, nezapomínající protivnice. A z predátorů zatím dělají Goaldy. To, kam Tim posunul mytologii, se mi vůbec nelíbí. :(

Jinak se knížka drží toho krásného, chladně mechanického, špetkou armády a vědců okořeněného sci-fi, které máme (milovníci A P AvP) tak rádi. Jen je škoda, že takových příběhů není po více. České naturalistické sci-fi je super, i intelektuální nadace, ale vetřelci a predátoři jsou zatím jenom jedni. :) A mrzí mě, že nemůžu dát 5, ale to zklamání… Ještě dnes začínám s druhou knížkou. ;)

*chestburster link: bit.do/hrudotrhac

Tazz1
19.07.2016 4 z 5

Kniha dobrá a jsem zvědav na další díly. Mě osobně moc nesedí větší množství dějových línií, které se spojí až na konci. Další mi trochu nesedl překlad. Jako být "na válečné nože" nebo místo nedostatku munice říci, že dochází náboj...no nevím. Ale jinak Lebbon umí a jsem zvědav na další knihy v sérii.

genie
27.06.2016 5 z 5

S nadšením jsem si přečetla trilogii "Vetřelce" a tak jsem od prvního dílu další trilogie s predátory dost očekávala. A byla jsem nadmíru spokojená - spoustu akce v několika dějových liniích, sympatičtí hrdinové, kteří nemusí nezbytně přežít, nic není "černobílé". Velmi dobrý rozjezd, už se těším na další díl.

Highlander
25.06.2016 5 z 5

Mno, nejsem fanoušek tohoto univerza - hlavně tedy vetřelců ne... ale je fakt, že predátory jsem měl vždycky rád, i když jsem neviděl všechny filmy s nimi.... ale knihu jsem si řekl, že zkusím - i když vlastně nejsem ani na nějaký extra násilný krváky...

Byla to super jízda, dost mě to bavilo a rozhodně půjdu i do dalších dílů. :)

trudoš
24.06.2016 4 z 5

Tim Lebbon nám byl poprvé knižně představen v minulém roce titulem Vetřelec: Probuzení. Vzhledem k tomu, že si dovedně poradil s hororovým motivem vetřelců, byl jsem docela zvědav, jak pod jeho taktovkou dopadnou predátoři.
A on se nám chlapík regulérně utrhl ze řetězu.
Tématika bojů vetřelců s predátory zpravidla vždy končí u schematického zabíjení jedněch druhými, případně zábavným vykosťováním homo sapiens. To v případě úvodního svazku trilogie Bouře ve vesmíru zdaleka neplatí. Autor se rozhodl, že pro okázalý konflikt je třeba okázalé zázemí a proto vytvořil komplexní historii budoucnosti, před níž nejedna moderní space opera zbledne závistí. Nehledě na bezvadně rozpracovanou hrozbu plánující malý soukromý armagedon. Jistě, člověk nad mnoha věcmi musí přimhouřit oko a občas je trochu pro legraci, jak se Lebbon okatě vyhýbá technickým detailům, ale dějová linka šlape jedna báseň a to oceňuji v tomhle případě nejvíc. Jen doufám, že vysoce nasazenou laťku ustojí i plánovaná pokračování.

mrliš
02.06.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšený. Otevírá nám nový pohled na svět Vetřelců, Lidí a Predátorů. Bezva technologické vychytávky, jako třeba obleky Exkurzionistů. Kniha je našlapaná akcí od začátku do konce. Nedá ani na chvilku vydechnout. Ve 300 stránkách se nám pěkně rozjel nový příběh, který bude pokračovat až v další knize, na kterou se už teď moc těším! Vřele doporučuji milovníkům světa Vetřelců a Predátorů.

Terva
18.05.2016 5 z 5

Jest-li je Vesmír nekonečný, nebo jest-li je nekonečně moc Vesmírů, pak je tam někde strom a na něm rostou lidi.
Tento zvláštně pojatý příběh začíná v hluboké budoucnosti lidstva na kosmické lodi USS Evelyn-Tew (vyřazena z bojové služby) léta páně 2351.
Příběh Tima Lebbona nás zavádí do obsáhlého a již mnohokrát zpracovaného tématu Predátoři a Vetřelci. Tento příběh sice nese obálku Predátora, ale obsahuje i Vetřelce, roboty, staré civilizace a věčný vesmírný boj. Ale, je to hlavně o Predátorech, kteří se narodili pro lov, žijí stopováním a umírají pro kořist – ale možná je toho na nich víc, než si myslíte.
Malá ochutnávka: Rozervané tělo, rozervané šaty, roztříštěné kosti – po zásahu xenomorfů si byli ve smrti všichni rovni.
Po úchvatné trilogii Vetřelci – Probuzení, Odplata a Peklo, kdy každý příběh napsal jiný spisovatel, a knihy spojují natočené filmy, dostal Tim Lebbon šanci od společnosti Twentieh Century Fox, napsat si celou trilogii, která nemá s filmem nic společného. Prostě něco nového.
Oproti Vetřelcům, kdy bylo jisté, že každý příběh bude zakončen, má tato nová trilogie tu jistotu že v této první knize prostě zakončena nebude. Tento mistr na Vetřelce a Predátory to vzal doslovně. Ano kniha je první a příběh teprve začíná.
Po úvodní části se přesuneme o několik stovek let do budoucnosti a to do roku 2692. Spisovatel tu krásně zpracovává někdy malé a někdy velké části ze všech filmů a komiksů. Můžeme tu narazit na rčení – Nepřítel mého nepřítele je můj přítel, přijde i robot ala Bishop, ale v trochu jiném provedení (budete překvapeni), pokus ovládat Vetřelce a když už jsem u Vzkříšení, tak tu padne podobná hláška, jakou měl Johner (Ron Perlman) – Země? Taková díra!! a mnohé další střípky a náznaky. Příběh je nápadně lidský, ale přesto je na něm tolik nelidského, že na to klasické myšlení prostě nestačí.
CITÁT – Terraformování je pomalý a nebezpečný proces a žádná planeta moc nechtěla přijmout tuto vynucenou změnu..........
V příběhu se mi však moc nelíbila pasáž odehrávající se na UMF 12 (neprozradím co to je). Zde jsou události hodně roztříštěné, časově přeskakované, nedodělané a někdy i nelogické. Ale naštěstí to nepokazí ostatní děj a tak nezbývá, než tento příběh doporučit. Milovníci této ságy ať se připravý na sexuální orgie a přijde-li čas, buďte připraveni k boji.
Je to Vesmír. Bezpečí tu není nikdy. Když vás nezabije něco známého, pak to bude něco, co neznáte.