Predátor - Vpád

Predátor - Vpád https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274710/bmid_predator-vpad-6fR-274710.jpg 4 118 30

Vetřelec (Baronet) série

Bouře ve vesmíru série

1. díl

Vesmír je nekonečný... a lidstvo do něj proniká dál a dál, buduje si v něm základny, přizpůsobuje si planety pro život a rozšiřuje svou sféru vlivu. Vesmír je nebezpečný... a z jeho hlubin se blíží hrozba. Začínají se množit útoky Yautjů, inteligentní rasy, dosud považované za samotářskou. Predátoři nikdy nebyli přímými nepřáteli lidí, ale teď se k Zemi řítí jejich invazní loďstvo. Lidé se chystají mimozemšťanům postavit, jenže pozor! Predátoři neútočí, ale prchají před ještě horší, hrozivou silou. Vesmír je nevyzpytatelný… a lidstvo náhle čelí katastrofě, jakou si nikdo nedovedl představit. Schyluje se k bouři ve vesmíru! Predátor - Vpád je první díl trilogie navazující na filmový, komiksový, knižní a herní vesmír mimozemských monster – vetřelců a predátorů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Predator: Incursion , 2015

mr.Zdenek
22.03.2023 5 z 5

Dobré, má to napětí, spád. Pro citlivější povahy - nečíst před spaním! To mohou jen ti otrlejší :-).

petaSk
23.02.2021 4 z 5

Miluju Alien universum, ale knihy mě většinou zklamou. Naštěstí Predátor - Vpád se za mě povedl. Navzdory tomu, že jsem se ze začátku ztrácela v postavách, místě i čase. Nakonec všechno do sebe zapadlo a já dostala dostatečnou porci akce a mariňáků, stejně jako ztrát a obětí. Kniha obsahuje všechno, co od díla z vetřelčího světa čekám a určitě půjdu do dalších dílů této trilogie.

Pampalini
14.05.2020 5 z 5

Samé plusy. To je aj odpoveďou na otázku, čo vidí optimista, keď ide okolo cintorína. Príbeh šikovne prepája svet votrelcov a predátorov. Dva plusy naraz. Napodiv, akcia nehrá prvé husle (plus), autor kúsok po kúsku skladá a dopĺňa úchvatný svet takmer bez hraníc (plus). Výborné postavy, beznádejné situácie... všetko, čo máme radi.

Hanina_m
24.09.2019 5 z 5

Jelikož mám ráda i filmy Predátor(y),avp..., tak tato kniha byla velmi zajímavá. Přečtená jedním dechem. Doporučuji fanouškům Predátora.

Ronnie68
22.03.2019 4 z 5

Není to zas tak špatná kniha na čtení ...

danny_21
25.01.2019 3 z 5

Jsem zastáncem toho, že prequely, sequely a spin-offy většiny v minulosti povedených námětů by se neměly až na výjimky realizovat, protože většinou to smrdí průserem. Predátorská ( nebo Vetřelecká ) sága budiž tou výjimkou, kterou jsem ochoten přijmout, leč pan Lebbon mě, jakožto nadšence nepotěšil, protože jsem čekal něco ve smyslu obohacení historie rasy dreďáků, jejich cílů, motivace, techniky atd ... a hlavně více nekompromisní konfrontace maskovaných L(ovců)-Z(abijáků) s lidskou čeládkou a ne že si je každý druhý vesmírný nýmand dává jak malý kluky na rozdíl od legendární filmové vybíječky v džungli nebo povedené Archerovy knižní Betonové džungle. No třeba se ta aliance proti xenomorfům vyvine lepším směrem - 60 %

Juri81
17.12.2018 2 z 5

Z nadšenců se stali fanatici, kteří posílají do nebe každý výtvor vyplozený v rozrůstající se liniji avp universa a z původních fanatiků se stali trosky, kteří každým podobným dílem dál ztrácí jakoukoliv víru v to, že se objeví ještě něco důstojného z čeho nebude smrdět křeč na objednávku.

rasputin
25.09.2018 3 z 5

....ale posledních cca100stran je super. Večer jdu do dalšího dílu.

Azmodan
16.09.2018 5 z 5

Je to vlastně má první kniha ze světa predátorů, vetřelců a lidí. Samozřejmě jsem si prošel jejich filmovými předlohami, ale nikdy jsem to nečetl.
A musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Nekonal se žádný "wau" efekt z notoricky známých reálií. Konal se (pro mě) celkem zajímavý příběh v notoricky známých reáliích. Nikdo se tam nesnaží objasnit, kde se vzali vetřelci nebo proč predátoři jen loví, ale prostě to smíchal vše tak, aby se tyhle rasy střetly. První kniha to vše rozehrává. Predátoři se snaží dostat do sféry lidí a na první pohled se zdá, že před něčím děsivým prchají. A do toho zakladatelé, jejich neskutečně pokročilá technologie a...ale to bych asi prozradil víc, než bych měl. A samozřejmě vetřelci, děsivá, kyselinou naplněná zvířata, která trhají a žerou vše živé, a to co neroztrhají a nesežerou použijí jako "líhně" pro své potomstvo...
Kniha se mi líbila a když ji srovnám s příběhem filmů Prometheus a Vetřelec: Covenant myslím si, že měl být ve filmech použit spíš tento příběh...můj osobní názor.

ShamanElder
22.04.2018 5 z 5

Tim Lebbon dokazuje, že vesmír je nekonečný a v každém jeho koutě se dá potka Vetřelec, kterého pronásleduje Predátor.
Tohle je prostě nádherné. Přidejte cestování časem a dílo jest dokonáno.

tony64
01.03.2018

Až potkám Predátora,už se nebudu tolik bát.Tajemno je pryč a až si přečtete i další díly,budete si chtít dát plyšáka na noční stolek vedle figurek z Hvězdných válek,protože celá trilogie je dost připomíná.

čuřil
04.01.2018 3 z 5

Určitě jsem četl lepší knihy, ale taky horší. Jednotlivé příběhy se mění, prolínají a postavy bojují ve svých válkách. Ale spíše jsem čekal, že Yautja dostane v knize větší prostor a seznámí nás se svojí historií, technologiemi atd.

yaoiyuri
31.07.2017 2 z 5

Pro mě, jako velkou fanynku predátorů, velké zklamání – uvidím, jak se rozjedou pokračování, zatím mi to připadá jako nepříliš přesvědčivá fanfiction.

Vyrůstala jsem na AVP knihách Kořist a Planeta lovců a staré vetřelčí pentalogii, kterou teď znovu (a s novým překladem) vydává Baronet jako „Vetřelci – komplet“ a minimálně první jmenované knize se tahle zdaleka nevyrovná ať už se jedná o charisma postav či ztvárnění samotných predátorů. Zklamalo mě, že se autor neodvážil napsat žádnou pasáž ryze z pohledu Yautja, ačkoliv název knihy (i samotný děj) k tomu přímo vybízí.
Koncept Sféry lidí, nastíněný sociokulturní kontext i střípky historie světa se mi líbí, ale jednotlivé lidské charaktery jsou nemastné, neslané, žádný mě nezaujal. Liliya, klíčová postava k pochopení celého konfliktu, mi je neuvěřitelně nesympatická, její kapitoly mě nudily a upřímně doufám, že za své pitomé jednání skončí hodně ošklivě.
V popisu exkurzionistů / koloniálních mariňáků se autor držel na uzdě. Čekala jsem víc hlášek, víc hrubozrnného humoru, víc sprosťáren a víc akce a krve. Popisy jednotlivých bitek mě taky neuchvátily.
V knize mi chyběla jakási jiskra, napětí a strach tak typické pro vetřelčí universum. Nebála jsem se a nebojím se – ani o postavy, což je špatně.

Naopak se bojím, jak autor v dalších díle ztvární zvyky a kulturu predátorů (něco už bylo naznačeno v původních filmech, videohrách, komiksech, ale i ve výše jmenovaných knihách – především v Kořisti od S. Perryho, kde se objevily některé predátorské reálie a útržky jejich jazyka – a nezdá se mi, že by se tím Lebbon, ke své škodě, příliš řídil).
Proti srsti mi je především v knize neustálé zdůrazňování, jací jsou predátoři samotáři bez společenské struktury. Je to blbost – lovcem „samotářem“ se predátor stal až po mnoha a mnoha úspěšných lovech (potvrzoval to i Dachande / Zlomený kel, který se vypracoval na vůdce lovu a vedl skupinky mladých nezkušených predátorů nebo City hunter z druhého predátořího filmu – jeho na lovu doprovázela skupinka starších a zkušenějších, i když do samotného lovu přímo nezasahovali. Být lovcem s vlastní lodí je velká výsada udělená jen těm opravdu schopným – jedním z nich byl ten, kterého nakonec dostal Schwarzenegger). A co „badblood“ – predátoři, kteří se zpronevěřili loveckému kodexu? Jejich vlastní je stopovali a likvidovali, kdyby u nich neexistovala žádná struktura a hierarchie bylo by jim to celkem jedno.

A navíc pro mě zůstanou „ohniví ještěři“ navždy „tvrdé krunýře“!

Jarka59
05.05.2017 2 z 5

pro mě to bylo utrpení nemám ráda sci-fi, takže je to mnou.Jsem ráda ,že jsem se donutila to přečíst,abych splnila i toto téma do výzvy.Další díl už číst nebudu.

Aredhelka
06.04.2017 5 z 5

Kniha začne velmi zajímavým příběhem, který perfektně nadchne. Určitá část je trochu nudnější, ke konci se však opět pěkně rozjede, až je člověku líto, že kniha končí a běží pro druhý díl. Pro ne moc kriticky myslící nadšence predátorů a vetřelců rozhodně doporučuji. :-)

achilles
21.03.2017 4 z 5

Super scifi. Odpočinkové. U mně hodně ovlivněné filmem. Naprostá klasika, která nikdy nepřestane nudit.

Taurusfairy
25.12.2016 5 z 5

hodně jmen, rozsáhlý děj, kolem kterého se pomalu utahuje smyčka a všechno začíná dávat smysl, za mě perfekt :)

burianek
03.12.2016 5 z 5

Téma Predátor a Vetřelec mám rád. Proto jsem si koupil i tuto knihu. Faktem je, že jsem se dlouho nemohl začíst, nakonec se mi to podařilo a neodradilo od koupě druhého dílu, který je výrazně lepší. Přesto že nakonec hodnotím tuto knihu výrazně vysoko, neodpustím si drobnou kritiku: nemůžu se prostě smířit s popisem civilizace Predátorů jako lovců a samotářů! Daleko přijatelnější by mi přišlo jednoduché a přirozené vysvětlení, že vyspělá civilizace podobně jako ta naše, plodí lovce, kteří se svou vášní baví a podobně jako lovci na naší planetě loví v Africe nebo prostě někde u nás v lese, tak příslušníci Predátoří civilizace loví ve vesmíru, protože na to mají tu možnost díky vyspělé technice. Kdyby totiž šlo o takové individualisty a lovce, nevěřím, že by se dobrali takového pokroku! Tak asi tak, dávám toto k zamyšlení do placu. Je taky možné, že jsem to špatně pochopil.

st18321
06.11.2016 5 z 5

Tato kniha mě velmi bavila. Začetl jsem se do ni od začátku do konce. Libilo se mi, že je v knize několik postav s vlastními dějovými liniemi, které se navzájem proplétají. Příběh je velmi zajímaví. Zítra běžím pro druhý díl ať vím co se ztoho vyklube.

STARKAN
21.10.2016 3 z 5

Pro mne je tato kniha zklamáním. Kapitoly knihy se odehrávají na různých místech, s různými hlavními hrdiny a hrdinkami, dokonce je zde i jiná časová linka a to pro mne asi nejzajímavější hlavní postavy - androidky. Díky tomu se kniha přečte celkem dobře a rychle. Celkový dojem z ní je ale takový, že je to nemastné neslané. V knize mi chybí strach z neznámého, trochu toho tajemství na pozadí, protože vše je vysvětleno v kapitole s Rozlícenými. Rovněž jako kniha ze série, která na sebe navazuje, je to málo epické, postavy nemají extra hloubku a vše je tak i nějak zakončeno. Dám šanci ještě druhému dílu. Zatím daleko za knihou Vetřelci versus Predátor Kořist.