Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/bmid_boure-mecu-s7y-378406.jpg 5 3525 273

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Storm of Swords , 2000

Nazli
20.05.2019

Jen jsem otočila stranu, píseň pokračuje a příběh se dále rozvíjí spolu s dalšími postavami.

Aniday
24.04.2019 5 z 5

božská, nekonečná a přece jsem došla ke konci a už teď mi chybí...

Nelasp
01.03.2019 5 z 5

Dočtěno po třech čtecích maratonech v průběhu cca dvou měsíců. Kniha je úžasná, ty popisy postav a děje jsou zkrátka dokonalé, člověk se nestačí divit, jak propracované to autor všechno má. A těch emocionálních facek, co nám čtenářům autor uštědřil bylo nepočítaně. S předchozími díly srovnávat nebudu, každý je jiný a posouvá děj jinak a jinam. Těch téměř 1200 stran opravdu stojí za přečtení.

Mabie
29.01.2019 5 z 5

Tento díl je lepší než Střet králů i Hra o trůny.
První kniha je dobrá, ale strašně rozvláčná a popisná. Člověk se zoufale proplétá tím prostředím rytířů, proplouvá skrz oceán nejrůznějších rodů s jejich erby a snaží se zorientovat v té hromadě jmen.
Druhá kniha je lepší, člověk už se v té babylónské věži trochu zabydlel, poznal hlavní hrdiny a autor zde nemá tolik šílených popisů, ale spíš šílených akcí. Hodně šílených akcí!
V třetí knize už příběh neběží, ale spíš předvádí kotrmelce. Ačkoli je podle mne Martin opravdový grafoman, tento díl měl zatím nejméně jalových a nudných popisů. Přeživší oblíbenci tady dostávají zabrat, autor je zase masakruje a občas člověk zalapá nad surovým popisem, zvratem, popisem bitvy nebo jen nad popisem osoby. Celkově je kniha velice poutavá a nejde se od ní odtrhnout. Oblíbila jsem si Jona a Samwella, překvapil mě Jaime i “pes”, trochu mě zklamala Arya a upřímně jsem nenáviděla Lisu. Celkově výborné!

klingac
23.01.2019 5 z 5

Lepší než seriál :)

Kanyyyyy
23.01.2019 5 z 5

Skvělý příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

Dominika13
09.01.2019 5 z 5

Třetí a nejtlustší díl byl pro mě nejzajímavější. Velké množství zvratů, zauzlovaných situací, které se stejně oduzlují, ale jinak než jsem si myslela a pro změnu se zase zauzlují někde jinde. Nebožtíky z předchozích dílů stále ještě oplakávám a můžu oplakávat i ty další, kteří zase přišli, nebo spíše odešli.. Masakr!

denniys
19.12.2018 5 z 5

Treti dil tohoto eposu byl pro me zatim nejctivejsi a nejzajimavejsi..nejvic me bavi drobne rozdily proti serialu,ktery jsem videla prvni. Chvilemi si rikam,ze pan autor musi byt zvrhly :D Nicmene jedine co tomu mohu vytknout je vaha vazane knihy-1200 stran je opravdu hodne a pohodli si s ni clovek udela jen stezi ;

Margherita_N
16.11.2018 5 z 5

Charaktery, historie, prostředí - vše promyšleno do mikroskopických detailů. Napínavé, plné neočekávaných zvratů... Četla jsem dvakrát celou sérii a miluju to. Postupem času jsem odhalila některé historické zdroje, které inspirovaly spoustu reálií v Písni ledu a ohně, ale to jí neubírá na atraktivitě - je to všechno skvěle zkombinované a doplněné.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Tohle bylo úderné i předtím, než se předlohy chopila HBO. Vykreslené charaktery, promyšlené rodové historie, intriky a atmosféra. Autor neváhá obětovat i některé z hlavních hrdinů, takže nervák až do konce. Za tolik násilí a krve bych jindy ubrala hvězdičku z hodnocení, ale u Martina mi to nějak nejde ,)

sarekaslukova
06.11.2018 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl, dost jsem se u něj nasmála, přestože vraždění a smrtí tam bylo snad více, než v předchozích dílech. Musím říct, že jsem ale ráda, že jsem první viděla seriál, z důvodu menších obav co se s postavy stane. Ráda bych řekla že se hned vrhnu na další díl, ale musím říct, že mé ruce si rádi odpočinou u knížky, která je lépe chytit a na převoz nepotřebuji batoh.

danyinsidebooks
19.10.2018 5 z 5

Tenhle díl byl zatím asi nejlepší. Napínavý, smutný, veselý,... A ačkoli to byla asi nejtlustší kniha, kterou jsem kdy četla, stálo to za to.

Leximort
31.08.2018 5 z 5

Příběh graduje, časově se zhušťuje, a to jinak rozvláčnému Martinovi prospívá. Určitě o poznání lepší než předchozí "sloky" Písně.

Klíčem jsou kapitoly o velkých událostech - Rudá svatba, vražda krále, Tyrionův soud nebo obrana Zdi. Obvykle na další kus příběhové linky čekáme několik set stran a veškeré napětí se pomalu vytrácí. Tady nám kniha nabídne událost v rychlém sledu pohledem hned několika postav. Pro mě osobně to bylo příjemné vtažení do děje. Kontrast více perspektiv také není k zahození.

V tomto díle pro mě bylo nejcitelnější, že jsem před čtením už viděl celý seriál HBO. Vidím, že jsem přišel o spousty napětí a zajímavých zvratů, které by v knize byly super. Takže pokud máte možnost - nejdříve čtěte, až pak sledujte.

Abia
26.08.2018 5 z 5

Knihu jsem zhltla, ale v půlce jsem měla chuť Martina zabít. Zcela otřesená po všech těch smrtích, jsem si říkala, že už to do ruky nevezmu, že je to sadista.

Didi15
18.08.2018 5 z 5

Jsem naprosto závislá !!!!! Přehltala jsem trojku a letím na Hostinu, pak si dám chvíli pauzu a přečtu si i něco jiného:)
Tyto knihy mohla vytvořit pouze naprosto geniální mysl.!!I když v některých jménech se ztrácím, neubírá to na kráse.

Michal156
11.07.2018 5 z 5

Doposud nejlepší díl Písně ledu a ohně, který je plný zvratů od začátku až do konce

kytarka
08.07.2018 4 z 5

Třetí díl cyklu písně ohně a ledu. Uspěšné pokračování knihy Hra o trůny. Nevím proč, ale u této knihy jsem se tak nezačetla jako u prvních dvou dílů. Ano, kniha mě bavila. Můj problém byl, že jsem četla s odstupem času, asi bude lepší číst za sebou, protože se jedná o dosti obsáhlé knihy. Jako vždy spousty postav, kde jsem se, přiznávám, ztrácela. Jak jsem jednou někde četla, že si u tohoto nemá člověk oblíbit žádnou postavu, protože mu umře. Je to tak, v knize najdete spousty smrti. Nicméně me u přesto kniha bavila.

Jančislava
26.06.2018 4 z 5

Tento díl mi dal trochu zabrat. Začátek mě moc nechytnul a četla jsem ho delší dobu než ty předešlé. Je pravda, že jsem v průběhu stihla porodit a tak na ni jednu dobu nebyl čas. Ale pak mě to opět chytlo a s chutí jsem ji dočetla. Těším se už na další díl.

Princezna22
08.05.2018 5 z 5

Mám pocit,že na tehle serii se stávám závislá.. Knihy mě baví a hltám je ,když můžu stránku po stránce.. Závislost tohle ...:) a naprostá láska na první přečtení :D .. nechápu,proč jsem tu serii tak dlouho odkládala

Nočnípták
07.04.2018 5 z 5