Bouře

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317515/boure-QIt-317515.jpg 3.983
Divadelní hry
Vydáno:, František Borový

Kniha Bouře

Percabethka

Taková krátká oddychovka, kde se sice skoro nic neděje, ale člověk se u ní docela pobaví a je tu i pár míst k zamyšlení. Myslím, že si jí ráda někdy přečtu znova.

Schullerka
19.10.2017

Toto divadelní dílo mě nijak neoslovilo a ani ve mně nevyvolalo žádné výrazné emoce. V podstatě jsem celou dobu čekala na zápletku, která nepřišla. Bylo to takové nemastné neslané. Bohužel.

ZajDa37
15.11.2016

Nejlepší z Shakespearových romancí. Plná odpuštění, netvorů, ztroskotání, lásky, duchů, kouzel a také nejnaivnější repliky. Ta kniha strašně připomíná Sen noci svatojánské. I když je to taková jeho drsnější verze. Zajímavý námět, hezké spojení duchů, halucinací, vidin, snů a zázraků.

"Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny."

z1631984
29.07.2016

Neznám žádné špatné Shakespearovo dílo.

Ajrad1981
29.07.2016

Na rozdíl od Shakespearových tragédií mě to nijak extra neoslovilo.

nika.moravec
08.01.2016

Pro někoho méně známé romance od Shakespeare dokáží čtenáře po přečtení slavných tragédií velmi mile překvapit, ať už se jedná právě o tento žánr,kde se mísí prvky komické s tragičtějšími,či magickými, nebo o stále aktuální témata.Shakespeare i zde opět dokázal,že je mistrem jazykové hravosti a překlad prof.Hilského je opravdu brilantní.

sarekaslukova
17.09.2015

Jsem ráda, že jsem našla pro mě málo známou Shakespearovu hru. Dialogy se četly hladce a konečně něco co mělo dobrý konec. Dokonce to bylo místy i vtipné. Zápletka byla nečekaně jednoduchá, ale v jednoduchosti je krása.

kristleko
04.01.2015

Prospero, mág a svržený vévoda milánský, inscenuje velkolepé představení na pustém ostrově, aby napravil křivdy a dosáhl odpuštění a usmíření. V poutavém příběhu Shakespeare vykreslil několik zajímavých postav – dobrý, ale poněkud autoritářský kouzelník Prospero, naivní dívka Miranda a netvor Kaliban. Klasika se vždy hodnotí těžko, na každý pád se Bouře čte moc pěkně a stala se velmi inspirativním dílem pro řadu pozdějších autorů, například Johna Fowlese. A nelze zapomenout na proslulou repliku Mirandy, snad nejnaivnější v dějinách literatury: „Jak mnoho krásných tvorů se tu sešlo! Lidstvo je krásné! Krásný nový svět a krásní lidé na něm!“