Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26741/bmid_boure-1Kz-26741.jpg 4 191 32

Nora Kelly série

Archeoložka Nora Kellyová prožívá neklidné období ve své práci i v osobním životě. Po násilném a nevysvětlitelném incidentu se jí navíc dostává do rukou záhadný dopis od otce, který před šestnácti lety zmizel kdesi v odlehlé pustině. Dopis odhaluje místo v kaňonech rudých skal na jihu Utahu, kde se ukrývá legendární Quivira, podivuhodné ztracené zlaté město indiánského kmene Anasazi. Nora je přesvědčena, že otec skutečně Quiviru našel. Dává dohromady expedici a společně s ní se vydává k jezeru Powell v ústí Serpentinového kaňonu. V nehostinném labyrintu kaňonů a pustých hladkých skal nalézá odpověď jak na své největší naděje, tak i na nejhorší noční můry. Ve stínech sluncem rozpálených útesů jsou ukryté nevýslovné poklady, řešení největší hádanky americké archeologie – a neúprosná, dusivá smrt. Civilizace, která se rozvinula před tisíci lety a potom záhadně zmizela… národ, který stavěl cesty, ale neznal kolo, který útesy v drsné krajině amerického jihozápadu protkal obydlími, majáky, svatyněmi a planetárii, jimž moderní archeologové stále ještě docela nerozumějí. To je historické pozadí dobrodružného příběhu z díly autorů bestsellerů Relikvie a Poklad – je to román plný dobrodružství, objevů a lidské odvahy zkoušené mezními situacemi. Překlad Věroslava Ončáková.... celý text

Dobrodružné , Romány , Sci-fi

Vydáno: , BB art

Thunderhead , 1999

MatBla
09.02.2024 4 z 5

Tak začátek napínavý, pak se mi to chvilku táhlo, a od půlky kniha začala gradovat až do napínavého finále.
Dočetla jsem večer a ráno jsem se z Norou a ostatními vzbudila.
Určitě budu číst další díly.

Luigi1
02.09.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a velice dobře se četla

Dalgiona
23.02.2023 5 z 5

Velmi dobře napsané, napínavé s gradujícím dějem až do konce. Kdo tohle miluje, ať se vydá s autorem hledat tajemství Quiviry spolu se členy archeologické expedice. Nebudete litovat.

Stanas513
12.07.2022 4 z 5

Pěkné čtení, vhodné na dovolenou. Někdy mi to přišlo až příliš rozvláčné a pak byli najednou všichni mrtví... Proč se to jmenuje Bouře, to mi taky nedává smysl. Celá kniha je úplně o něčem jiném. No, určitě o tom zbytečně moc přemýšlím...

Radza
15.08.2020 5 z 5

Skvele napsana kniha - jako vzdy od panu Prestona a Childa. Zajimavy pribeh s postavami z Pendergasta bez Pendergasta.

ahomonicky
02.06.2019 5 z 5

Dalsi dobrodruzstvi z pera teto skvele dvojice. Oddychove prijemne cteni. Myslim, ze mohu s klidem doporucit

orinka3
01.06.2019 5 z 5

Napínavé a přitom báječně uvolňující čtení. Expedice do velmi nebezpečných končin Ameriky, objev dávného záhadného města s ukrytým pokladem nevyčíslitelné ceny. Smrtící účinky tajemného prachu. Dvě páchnoucí příšery ve vlčí kůži. Prostě knížka pro každého, kdo má rád dobrodružství, přírodu a objevy. Indiana Jones v sukních. Moc se mi to líbilo a nebýt toho, že se mi chtělo strašně spát, zvládla bych to na jeden zátah.

Šnek86
15.12.2018 3 z 5

Příjemná, napínavá oddechovka, tak jak je u těchto autorů zvykem.V celku zajímavý konec.

DzordanoChruno
08.10.2018 3 z 5

Pútavé prostredie púští a slotových kaňonov. Aj postavy sú uveriteľné. Len tie mentálne kotrmelce, ktoré treba absolvovať, aby ste tomu uverili...

ArwenAragorn
02.10.2018 5 z 5

Je to moje první kniha od autorů a jsem nadšená. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Kamarádka mně říkala, že musím příběh brát s rezervou, něco jako Indiana Jonese. A takové to taky bylo. Jdu na další díl.

princesse
27.09.2018 5 z 5

Čtivé, dobrodružné, ve stylu Indiana Jones. Opravdu dobře se kniha četla a mě osobně se moc líbila.

Kerberos
03.03.2018 4 z 5

Archeoložka Nora chce naplnit odkaz svéhé otce najít tajemné město Quivira.Netuší co tím rozpoutá a jaké zlo probudí.Skvělé dobrodružné čtení jako první díly Pandegrasta.

ladycatelyn
26.12.2017

K přečtení Bouře jsem se dostala až nyní a zpestřila mi Vánoční svátky, některé zdlouhavé popisy činností bych klidně oželela, ale jinak se to čte jedním dechem.

bekule
24.07.2017 3 z 5

Zápletka zajímavá, napínavé - dobrodružné knihy nejlépe s archeologickým pozadím mě baví. Mohla to být hodně dobrá kniha ale vztahová linie a charakteristika postav mě přišla hodně zjednodušená. Určitě jim ještě dám šanci, uvidíme třeba se příští kniha přehoupne přes 3 hvězdičky. Andy McDermott píše o 100% líp!

Romžiry
11.07.2017 3 z 5

Asi zatím nejslabší kniha od autorů P+CH. Ale čtení rozhodně nelituji. Opět záhada, napětí.

jarin58
07.06.2017 4 z 5

Napínavý příběh,drsná příroda.Dobrý.

WeeWar
13.04.2017 5 z 5

dobrý! V tom nejlepším smyslu slova... Popis prostředí super, jako bych tam byl. Zápletka je hezky pěkně "IndyJones", popis postav a jejich smýšlení je taky vlastně ok.

Prostě prímažůžodobrodůžo oddechovka... v tomto žánru dávám pět stars

Agynek
14.04.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala až na podruhé.. ale zápletka stála za to!

coquus
21.10.2015 5 z 5

Jako fanoušek serie knih s agentem Pendergastem jsem nemohl vynechat ani tento román. A byla to jednoznačně trefa do černého. Od začátku do konce autoři udržují čtenáře v napětí, takže se to čte skoro samo. Doporučuji.

JanaG.
08.09.2015 5 z 5

výborná, napínavá od začátku do konce