Bouře

Archeoložka Nora Kellyová prožívá neklidné období ve své práci i v osobním životě. Po násilném a nevysvětlitelném incidentu se jí navíc dostává do rukou záhadný dopis od otce, který před šestnácti lety zmizel kdesi v odlehlé pustině. Dopis odhaluje místo v kaňonech rudých skal na jihu Utahu, kde se ukrývá legendární Quivira, podivuhodné ztracené zlaté město indiánského kmene Anasazi. Nora je přesvědčena, že otec skutečně Quiviru našel. Dává dohromady expedici a společně s ní se vydává k jezeru Powell v ústí Serpentinového kaňonu. V nehostinném labyrintu kaňonů a pustých hladkých skal nalézá odpověď jak na své největší naděje, tak i na nejhorší noční můry. Ve stínech sluncem rozpálených útesů jsou ukryté nevýslovné poklady, řešení největší hádanky americké archeologie – a neúprosná, dusivá smrt. Civilizace, která se rozvinula před tisíci lety a potom záhadně zmizela… národ, který stavěl cesty, ale neznal kolo, který útesy v drsné krajině amerického jihozápadu protkal obydlími, majáky, svatyněmi a planetárii, jimž moderní archeologové stále ještě docela nerozumějí. To je historické pozadí dobrodružného příběhu z díly autorů bestsellerů Relikvie a Poklad – je to román plný dobrodružství, objevů a lidské odvahy zkoušené mezními situacemi. Překlad Věroslava Ončáková. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26741/boure-26741.jpg 4.4138

Thunderhead (1999)

Dobrodružné, Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Kerberos

Archeoložka Nora chce naplnit odkaz svéhé otce najít tajemné město Quivira.Netuší co tím rozpoutá a jaké zlo probudí.Skvělé dobrodružné čtení jako první díly Pandegrasta.

ladycatelyn
26.12.2017

K přečtení Bouře jsem se dostala až nyní a zpestřila mi Vánoční svátky, některé zdlouhavé popisy činností bych klidně oželela, ale jinak se to čte jedním dechem.

bekule
24.07.2017

Zápletka zajímavá, napínavé - dobrodružné knihy nejlépe s archeologickým pozadím mě baví. Mohla to být hodně dobrá kniha ale vztahová linie a charakteristika postav mě přišla hodně zjednodušená. Určitě jim ještě dám šanci, uvidíme třeba se příští kniha přehoupne přes 3 hvězdičky. Andy McDermott píše o 100% líp!

Romžiry
11.07.2017

Asi zatím nejslabší kniha od autorů P+CH. Ale čtení rozhodně nelituji. Opět záhada, napětí.

jarin58
07.06.2017

Napínavý příběh,drsná příroda.Dobrý.

WeeWar
13.04.2017

dobrý! V tom nejlepším smyslu slova... Popis prostředí super, jako bych tam byl. Zápletka je hezky pěkně "IndyJones", popis postav a jejich smýšlení je taky vlastně ok.

Prostě prímažůžodobrodůžo oddechovka... v tomto žánru dávám pět stars

Agynek
14.04.2016

Kniha mě zaujala až na podruhé.. ale zápletka stála za to!

coquus
21.10.2015

Jako fanoušek serie knih s agentem Pendergastem jsem nemohl vynechat ani tento román. A byla to jednoznačně trefa do černého. Od začátku do konce autoři udržují čtenáře v napětí, takže se to čte skoro samo. Doporučuji.

JanaG.
08.09.2015

výborná, napínavá od začátku do konce

Jerry H
12.10.2014

Jedna z nejlepších od těchto autorů

Gaara1
11.08.2014

Nevím jestli to byla chyba autorů a nebo překladatele, ale slovíčko "potom" se tam na každé stránce nehorázně moc opakuje a kniha tím ztrácí dost na kvalitě. Děj byl napínavý, čtivý a lehce předvídatelný. Slabší čtyři hvězdy.

Clarins
13.05.2014

Dobré, jako vždycky !

HonzaT
29.09.2013

Tak tak...chytlo mě to pořádně až nějak od sté strany. V knize údolí tyrannosaura autoři také popisují kaňony na jihozápadním území USA. Kniha mě navnadila, abych se pustil do Pendergastovek kde učinkuje Smithback. Dobře čtivá a dobrodružně atraktivní jak to máme rádi. Sloane byla teda žena, chtěl bych ji poznat :-D. Skinwalkeři - zajímaví tvorové. Tento rok se o nich točí film, viz: http://www.csfd.cz/film/350978-skinwalker-ranch/galerie/?type=1

jarkamet
30.08.2013

Tak trochu pomalejší rozjezd, ale pak se kniha nedala už odložit. Neustále čtenáře udržuje v napětí.

Hespik
27.08.2013

osudové setkání Nory a Smithbacka..... napínavé

kocour_mikeš
12.04.2013

Napínavá jednohubka oblíbených autorů, 70%.

Byra
28.11.2012

Knížku jsem přečetla za jeden večer (na to jak je tlustá celkem výkon :-) ) prožívala jsem celé dobrodružství spolu s celou expedicí, moc pěkně vylíčené prostředí, kde se děj odehrává, rovněž charaktery jednotlivých postav. Atmosféra příběhu je napínavá, strhující, člověk si připadá, jakoby byl jedním z členů týmu. Konec má velký spád, ani jsem to nečekala

Jack Bauer
23.09.2012

Kniha, kterou přečtete jedním dechem. Hned od začátku chytne a už nepustí. Nemá sebemenší hluché místo, neustále nutí číst dál. Je tak mistrně napsaná, jakoby jste sledovali film. Tito skvělí autoři dokáží tak barvitě psát, že když se vnoříte do napínavého děje, jakoby jste tam opravdu byli. Knihu jsem kdysi koupil v Levných knihách a až dnes jsem ji zapomenutou vyhrabal z mé knihovny. Škoda, že jsem ji nečetl někde na dovolené v nějakém kaňonu.

rose
02.09.2012

Atraktivní prostředí, krásné obrazy přírody, zajímavé postavy, napínavý děj od samého začátku. To napínavé noční horrorové finále by na můj vkus klidně mohlo být o něco kratší, ale čtenář to chce, čtenář to musí mít. Prestonovka jak vyšitá. Úplně jsem se tam viděla.

nyx
13.07.2012

Krásná kniha plná dobrodružství. Kdysi jsem na ni narazila v supermarketu, když jsem sháněla časopis. Stála jen 39,- Kč, tak jsem si ji koupila, jen tak ze zvědavosti. Byla jsem velice mile překvapená, že skvělé knihy nemusí být ani notoricky známé, ani drahé. Vřele doporučuji! :)

Fuksinka
10.12.2011

Tahle kniha byla první, co jsem od Prestona a Childa četla a naprosto jsem jim propadla. Má úžasnou temnou atmosféru. Je napínavá, vtipná a ...... no prostě Smithback.