Botanické zahrady a arboreta České republiky

Botanické zahrady a arboreta České republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33357/botanicke-zahrady-a-arboreta-cr-33357.jpg 5 7 2

vazba tvrdá Botanické zahrady a arboreta České republiky Publikace je určená všem milovníkům přírody a přináší přehled zařízení a institucí v naší republice, kde je možné se seznámit s rostlinami a něco se o nich dozvědět. Čtenář získá přehled o většině botanických zahrad a arboret v České republice, které lze navštívit. Seznámí se s jejich stručnou charakteristikou, počtem pěstovaných druhů rostlin, přehledem rostlinných sbírek a celou řadou dalších zajímavostí o rostlinách, sbírkových sklenících i venkovních expozičních plochách a aktivitách těchto zahrad a arboret. Zahrady jsou zde účelově rozděleny do třech skupin, a to na klasické botanické zahrady a arboreta, botanické zahrady a arboreta při středních školách a ostatní botanické zahrady a arboreta.... celý text

Usire
26.01.2021 5 z 5

Dobře zpracovaná kniha, která je takovým průvodcem. I přes značný obsah (cca 400 s), bych uvítal dílo značně obsáhlejší.

Taťka Hraboš
26.08.2015 5 z 5

Užitečný a dobře zpracovaný průvodce pro ty, kteří se zajímají o naše i cizí byliny i dřeviny. Ani jsem netušil, že je v ČR tolik botanických zahrad. Textová část je doplněna krásnými fotografiemi z jednotlivých zahrad, včetně konkrétních druhů rostlin. Asi si tuhle knížku pořídím do knihotéky.

zahrady, parky

Kniha Botanické zahrady a arboreta České republiky je v