Bota jménem Melichar

Bota jménem Melichar https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25880/bmid_bota-jmenem-melichar-tUW-25880.jpg 4 67 10

Rozmarné vyprávění o prvňáčkovi Honzíkovi, který se usilovně snaží propadnout zpátky do mateřské školky, ke svému kamarádu Davidovi.

Lena79
30.11.2022 5 z 5

Četla jsem v dětském věku. Pamatuji se, že mě kniha moc bavila.

IVANA0123
02.06.2022 5 z 5

Výborně jsem se bavila. Vůbec nechápu, jak mě tento knižní skvost mohl v dětství minout. Honza Ludbvík je prostě tak trochu lotr, ale jeho nápady a úvahy jsou excelentní. Rozhodně jeho paní učitelce není co závidět. Upřímně mě pobavil jeho smutek z jedničky s hvězdičkou za výkres. Musím ovšem vyzdvihnout jeho spolužačku Zdeničku, která statečně snášela všechna Honzíkova příkoří a vlastně si z nich nic nedělala. Dokonce jí nevadil ani Nosál-Sosál a to je hodno obdivu. Prostě charakter. Film se mi líbil také, ale kniha je lepší. za mě 5*
(6/22)

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Další nostalgická pecka na kterou se nedá zapomenout. Knihy našeho dětství a dospívání, které vždycky měly svoje kouzlo a pro pubertální holky pěkné čtení, které jsme tak trochu braly i jako návod, co si vlastně počít třeba s první láskou a nebo co dělat, když nás balí kluk. Úsměvné, ale úžasně milé a krásná doba, kdy člověku bylo 16 let.

LunaL.
13.09.2021 4 z 5

Poslední dobou ráda čtu knížky, které jsem viděla zfilmované. Většinou tam najdu hodně navíc. I tady jsem nějaký ten detail navíc našla :) Knížka je oddechová stejně jako film, milá, úsměvná. Ale tentokrát mě film asi oslovil o něco víc.
To ale neznamená, že nestojí za přečtení! :)

topi80
24.05.2021 3 z 5

Zase jedna z těch knih, kde znalců filmu bude asi více. Já však četl jako první knihu. Oproti všem zvyklostem při podobných porovnáních v sobě měla více řádu než davově poněkud rozverný film. Ale to, jak Honzík dostal jedničku z kreslení, bylo skutečně k nas.ání... :-)

DK197
20.03.2021 3 z 5

KNIHA: Milá knížka, jejíž filmová adaptace mě (při zhlédnutí po dočtení) dostala o malinko víc. Což se moc často nestává. Tomu jsem nakonec uzpůsobila i hodnocení a sundala jednu hvězdičku dolů. Mám oblíbenější knížky, ale bylo to fajn.

Bubo19
30.05.2020 5 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem přečetla sama a dodnes skvělá oddechovka při nemoci nebo špatné náladě.

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Neskutečně vtipné čtení, neskutečně povedený film!
Holky, která z vás nemilovala Radima Dochlebu? :-D

čohynka
08.03.2013 5 z 5

Knížka stejně dobrá jako film..

Val
21.02.2012 5 z 5

Super kniha, super film.

přátelství zfilmováno škola základní škola

Jana Knitlová
česká, 1942