Boss

Boss https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401109/bmid_boss-l27-401109.png 4 282 71

Boss série

MM romance Teo od nového šéfa nečeká nic dobrého. Ještě nezapomněl, jaké ponižování zažil od toho předchozího... Jenomže Erik Krejčí je jiný. Pekelně sexy, provokativní a s tolika matoucími signály, že Teovi pořádně zamotá hlavu. Snaží se Erik chovat kamarádsky a přitom pokukuje po Teově sestře, nebo je všechno úplně jinak? A co když jsou jejich osudy propletené víc, než Teo na samém počátku tuší?... celý text

LilluLong
LilluLong
31.03.2021 5 z 5

Proti gustu zadný dišputát , u mna 5*

ivetapl
ivetapl
20.01.2021 odpad!

Hrozny. Hrozny . Hrozny....styl psaní mě fakt nebavil. Ukňouraný Teo? Díky, už nikdy...

Myška43
Myška43
27.12.2020 5 z 5

Nemůžeš se ptát, co když, co kdyby... Jsme jen my dva, ty a já. A já netoužím po ničem jiném, než sdílet s tebou celý můj život.
Jsi ten nejúžasnější člověk, jakého jsem v životě potkal. Nezištný, poctivý, plný lásky...

Ano, takový Teo opravdu je a já si ho hned zamilovala. Je to moje druhá kniha od autora, takže jsem věděla do čeho jdu, a přesto mě v poslední třetině velice mile překvapil dramatičností příběhu, odhalením Erikovy minulosti a dokonce mě i slza ukápla.

Vzpamatoval jsem se z toho, co mi udělal Libor, vzpamatuju se i z rozchodu s Erikem. Protože takový život je - člověk přežije ledasco. A nakonec z toho vyjdeme silnější a zocelenější. Jen o spoustu emocí chudší.

Kluci to nakonec ustáli a já se těším na druhý díl, čím mě pan spisovatel překvapí.

crazyslunicko
crazyslunicko
08.10.2020 3 z 5

Pro mě zcela nová zkušenosti s tímto českým autorem, s českým prostředím a hlavně gay prostředím. Testosteronem to na všech stránkách jenom stříkalo a to i doslova. Začátek byl takový nijaký. Ale nakonec to dostalo velký a rychlý spád - myslím, že někde kolem půlky knihy. Nejsem si úplně jistá, zda byla kniha určena ženám, protože já jsem se v tomhle prostředí úplně neorientovala. Ale stoprocentně vím, kdo byl v této knize "žena". Na můj vkus nějak moc mrtvol najednou, ale jinak pohoda...

lusitta05
lusitta05
20.07.2020 3 z 5

Ale tak mne sa to náhodou celkom páčilo. Je tam naozaj snaha o akúsi napodobeninu príbehu ako zo zahraničia v českom prostredí, ale kniha sa dobre číta, takže nemám problém. Prečítam aj druhý diel, je to zmena oproti romancám medzi mužom a ženou.

Extasy
Extasy
13.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Na začátku jsem se trochu nemohla zakousnout, ale pak jsem ji přelouskala téměř na jeden zátah. Je jednoduše psaná, snadno pochopitelná, prostě perfektní relax. A přesně to od knih vyžaduju.
Škoda, že u nás vychází tak málo gay romancí. To už musí být, aby člověk na nějakou narazil, podobně jako v případech LGBT filmů. To jsou samé hluboké sondy, špatné konce - protože gayové asi nemají předurčeno, aby jejich vztahy dopadly dobře... Chci tím říct, že mám ráda romantiku a vztah mezi dvěma muži mi přijde naprosto normální, takže se přirozeně divím, že není víc klasických romantických MM knížek alá červená knihovna. Já bych to uvítala. A moc se těším na druhý díl.

Lee7
Lee7
24.06.2020 3 z 5

Málo kdy čtu české prostředí a kniha nebyla špatná. Jen jsem od ní očekávala víc, na jeden večer nebo k opalovačce na terase není zlá. :)

Pingu
Pingu
15.06.2020 4 z 5

Svým námětem zajímavé, plus - české prostředí, český autor. Pobavila, neurazila. Zábavné čtení na odpoledne k vodě.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
06.06.2020 2 z 5

Tahle kniha mě svým obsahem neskutečně zklamala. A tím nemyslím směr romance danou autorem.

Za mě je hlavní problém v tom, že jsem od českého autora čekala něco jiného. Čekala jsem něco pro nás víc specifického, když se děj odehrává u nás. Jenže tady mi to přišla jako snaha o světovost, ale všechno ostatní bylo české. Tehdy jsem nestrhala jezení řízků na paloučku, že to není dost zajímavé, ale protože kniha byla kravina.

Hlavní problém je v tom, že je kniha strašně zaměnitelná se všema ostaníma. Jede se podle zajetého vzorce, který ničím nepřekvapí. Čili plné klišé. Emocí a slz přesně tam, kde je čekáte, protože tam jsou pokaždé. Situací a rozhovorů, které skončí, jak čekáte, protože tak to píšou všichni. Sice je to všechno zároveň děsně miloučký, protože na tom ty knihy stojí, ale stejnou měrou zároveň blboučký, a to mi připomnělo, proč podobné knihy čtu poslední dobou stále míň a ním. Žádný moment překvapení. Je fajn občas vypnout, ale, sakra, u něčeho, co mi nezabije mozkové buňky!

Nemohu říct, že to nebylo čtivý. Kniha je napsaná prostě, proto rychle mizí. Ano, byly tam časti, které bylo lepší rozepsat, a ta obsence mrzela, a obráceně.

Dočetla jsem do konce, takže to nemohlo být až tak špatné, že? Ale to neznamená, že mám jakoukoliv potřebu číst od autora další knihy. Má velký rozsah témat a žánrů, ale teď když vím, jak píše, nemám potřebu pokračovat v průzkumu.

Někdo tady v komentáři zmínil, že při hodnocení je důležité myslet na to, pro koho je kniha určená. Primárně pro ženy, to je snad jasný, ne? Jinak by to bylo napsaný úplně jinak...

jirka9453
jirka9453
27.05.2020 4 z 5

Tak tedy: Boss se nevyhne srovnání se sérií On (Him). Hlavní téma je stejná linka, prostředí je blíž - jsme v Česku - a to je plus. Co se týká sexu mrzí muži - logicky přítomného v LGBT erotickém románu - tady se mi zdá, že je popis více při zemi, než u Him - ale množství a intenzita za mě akorát - ani málo, ani moc. Postavy mi hodně rychle přirostly, s příběhem a jeho prolínáním s neuzavřenou minulostí obou jsem neměl problém a četlo se mi fajn, ani nemluvě o nečekaném zvratu. Za mě bezva knížka říznutá erotikou. Už se těším na Alfa Bosse.

Kiuska
Kiuska
16.05.2020 1 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se hodně těšila, lgbt romantický a erotický příběh s dospělými muži a v Česku... Řekla jsem si, že to musím zkusit. Bohužel mne kniha zklamala. Téma i příběh by mohly být dobré, kdyby to bohužel nebylo napsané, jak je. Příběh měl potenciál, ale rychlým tempem byl pohřbíván. Jednoduše to za mě nebylo dotažené. Všechno drama a zápletky by mohly být opravdu zajímavé, ale ne v tomto podání. Vše bylo hrozně honem, postavy se často chovaly dost nesmyslně. Jejich povahy jsem moc nepochopila. Teo jako hlavní postava byl nezajímavý a opravdu takový "puťka" a spíš mi šel na nervy. Erik byl zase druhý extrém. Jeho chování bylo občas opravdu podivné až nelogické. Jejich vztah byl hrozně rychlý. Nemám ráda, když se lidi znají přes týden a už na všechno spěchají a dělají, že je to naprosto v pořádku a že se znají jak své boty (tady to nakonec bylo trochu komplikovanější, ale i tak). Tak silná láska po pár dnech, jak byla ukázána tady, mi také přišla zvláštní. Prostě jsem si k nim vůbec nevybudovala vztah. Styl psaní a vyprávění mi také není moc blízký, je velice jednoduchý a téměř ničím mne nezaujal. Strohé a nudné popisy až na stránku o tom, co Teo dělá (uklízení, čištění zubů apod.) bych klidně vynechala.
Když to tedy shrnu... Téma a příběh s takovými životními problémy mohl být dobrý, nápad se mi líbil, ale nebyl využit tak, jak by mohl. Od půlky jsem to četla už silou vůle. Víckrát jsem si řekla, že to vzdám... Druhý díl se dle ostatních jeví jako trochu lepší, ale já už po něm asi nesáhnu.

maca1245
maca1245
27.04.2020 4 z 5

Pohodové čtení, které přelouskáte během jednoho odpoledne. Na knize jde vidět, že vyšla samonákladem. Což jí ale vůbec neubírá na příběhu. Ze začátku se mi zdálo, že Erik jde do toho nějak moc hrr a, že jejich vztah s Teodorem byl až moc rychle vytvořený. Ke konci jsem však pochopil.
Stylem psaní mi kniha sedla dobře, až na nějaké neduhy v textu, ale jsme jen lidi.
I když se mi kniha líbila, nemůžu se zbavit pocitu, že její potenciál nebyl využit naplno. Snad se tak stane v druhém díle.

petusska01
petusska01
02.04.2020 2 z 5

Nie som si ista ci sa mi to pacilo. Strasne mi liezol na nervy Teo. Velmi velmi. Mozno nebudem moct citavat takuto literaturu popripade som mala velmi vysoko nastavenu latku od Bowen - My a tam ani jeden z hlavnych postav nebol uplakany precitliveny a zakomplexovany typek, ktory proste nevedel co so sebou. Dej celkom dobry, zapletka tiez prekvapila a aj to dobre skoncilo vsetko ok, ale toho typka som nevedela prekusnut. To predsa nemoze nikoho pritahovat.

Knizectvi
Knizectvi
22.03.2020 5 z 5

Ano, ano, ano další MM romance :) je to prostě nějaké mé období :) Ale za tyto dvě knihy jsem opravdu moc rád. Něco málo mi vadilo, ale k tomu se dostanu, jinak má u mě autor spoustu bonusových bodů. První bod je za to, že umístil děj do čech ( vetšina českých autorek umisťují tyto příběhy do Ameriky o které toho moc nevědí a pak je to takové zmatené česko-americké a to ubírá na důvěryhodnosti). Druhý bod je za pokračování, nesnáším když milostný příběh prostě skončí a nedozvíte se ani kousek jak to bylo pak. Ale to už by stačilo, pustíme se do knížek :) Příběh o tom jak nás mohou lidé zranit, co vše si neseme v sobě, jak nás porážky a okolí mohou změnit a jak těžké je najít vlastní štěstí. Ale také o užasné, urputné a nekonečné lásce, která v nás může vydržet ať to vybadá beznadějně jak jen chce. O síle drobnosti, a upřímném citu, který dokáže zmírnit i tu největší bolest. Příběh je plný lásky ale i o dost temnějších citů, občas se mi nechtělo věřit té změně z rozněžnělosti ke strachu. Knihy mě chytily a díky gradaci a zápletkám mě už nepustily. Něco málo ze závěru jsem tušil celou dobu ale absolutně to neubralo na síle toho zjištění a toho jak se to po té vyvýjelo. Ano každá kniha z tohoto žánru je emocionální ale z tohohle jsem byl opravdu hotový. Je to užasné. Drobnosti, které mi vadily jsou hned zapomenuty ale musím je zmínit. Vadil mi doslovný popis například nemusím vědět přesnou adresu a název obchodu kam chodí hlavní hrdina nakupovat :) A ze začátku knihy jsem si myslel, že jméno autora je jen pseudonym pro další slečnu protože….. žádný chlap neřekne, že si to týden neudělal ale když se mu ve sprše postaví tak se mu nechce si to udělat :D ale dobře to jsou opravdu drobnosti, a tyhle knihy se mi líbily tak, že jsem je měl přečtené za pár hodin. Když jsem se na konci dozvěděl, že se nechystá pokračování tak jsem byl v šoku a naštvaný, nejenom na autora ale i na sebe, že jsem to zhltal tak rychle. Pokud toto nějakou náhodou čte autor tak….. prosííííííím ja potřebuju víc. Prosím udělám cokoli :D

Jeninas
Jeninas
12.03.2020 3 z 5

Miluji Him sérii, ale přistupovala jsem k Bossovi s tím, že tak skvělé to rozhodně nebude. A nebylo. Vztah mezi Teem a Erikem byl příliš překotný, popisy nevyvážené a sex se povětšinou odehrával v podnapilém stavu. Příběh byl obsahově nadějný, ale zpíchnutý horkou jehlou - zasloužil by si lepší péči. Jenže to vyšlo samonákladem a těšilo mě, že se to odehrává v Praze, a ti dva náladoví chlapi mi přišli celkem zajímaví. Takže do dalšího dílu jdu.

narisa
narisa
05.03.2020 5 z 5

Za mě paráda. Moc a moc se mi to líbilo :). Tedy hlavně začátek, když ještě Teo nevěděl, jak to Eric myslí. Opravdu krásný romantický příběh.

Chvilkasnění
Chvilkasnění
26.02.2020 4 z 5

Kniha má zajímavý děj, líbí se mi, že se takové knihy píšou a nikdo se nechová jako by se takové věci vůbec neděli. :)

LucySmile
LucySmile
23.02.2020 5 z 5

Moc všem doporučuju, protože je to další velmi povedená kniha českého autora na téma LGBT! Přečetla jsem ji jedním dechem ale postavy jsem si tolik neoblíbila jako u jiných knih. Neseděl mi tam Teo, který je sice perfektně nesobecký, ale zároveň hrozně nejistý a nerozhodný. Samozřejmě druhý díl nemohu vynechat :)

TomTomis
TomTomis
19.01.2020 3 z 5

Příběh, erotika mezi dvěma muži. Místy postavy dělají věci docela nepromyšleně, ale chápu, co tím autor chtěl říci. Příjemná oddechovka. I taková literatura je prima, i když by ji člověk literární cenou jistě neocenil, i když kdo ví... Jistě nelituji, že jsem četl, jen nevím, zda má cenu se pouštět do Alfa bosse:)

bari_be
bari_be
09.01.2020 4 z 5

Velmi čtivý, nenáročný, avšak poměrně intenzivní příběh, na který nejde zapomenout hned po přečtení poslední stránky. Moc si cením, že se český autor pustil do LGBT tématiky. Mnohými vytýkané české prostředí, jména a přemíra kuřecích řízků mi nevadila. Naopak je to něco, co znám a co je mi blízké, o to víc jsem se do příběhu mohla vžít. Plynul svižně, nepředvídatelně a s přimhouřením oka i překvapivě uvěřitelně. Teo to v závěru řekl sám, choval se jako nedospělý blbec a já musím souhlasit. Na vyprávění z pohledu Erika jsem zvědavá. Na toto téma jsem četla.. nechci napsat lepší příběhy, ale příběhy, které u mě vyvolaly víc emocí, víc jsem se s nimi sžila a víc se mi zaryly pod kůži, proto si tu jednu hvězdu nechám v záloze. Ale rozhodně doporučuji, obzvlášť, pokud máte rádi gay romance.