Boss Babiš

Boss Babiš https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/bmid_boss-babis-6Yo-356510.jpg 4 1002 235

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.... celý text

David164
18.04.2018 5 z 5

Velmi zajímavé čtení o skutečném obraze pana Babiše

jaroiva
17.04.2018

Tak tohle asi nedočtu. Jako zarytého odpůrce AB mě to příliš rozčiluje.
Název knihy je podle mě postaven tak, aby to četli spíš ti, kteří jsou o nebezpečnosti AB již dostatečně přesvědčeni. Jestli má autor za cíl, aby ho poplácali po zádech stejně smýšlející, tak OK. Ale přitom by si to měli přečíst spíš jeho (AB) voliči a ti po takto nazvané knížce nejspíš nesáhnou.

RudýOnkel
12.04.2018 5 z 5

Otevřte oči lidi. Necháme si republiku doslova hnojit svinstvem? Na druhou stranu musíme brát v potaz, že jestli si chceme zachovat "slušnou" tvář, musíme ho vyšachovat sami a demokratickým způsobem. Kniha je sama o sobě něco jako návod, jak totálně o**bat všechny, jít přes mrtvoly a nevidně dojít až k hlavní pozici ve vládě. Naslibuje hory doly, ty vám však sebere. No prostě... jsem rád, protože to je jedna z mála knih, kterou jsem měl odvahu koupit a doufám, že jednou budu vyprávět svým dětem, kdo to byl (lépe řečeno "co to bylo", protože to nemá ani duši) a jak jsme se ho krásně zbavili...

11+/10

aelfric
07.04.2018 odpad!

Vrcholne trapná romanová fikce hrající si na dílo faktu, od člověka, jenž ani neumí pořádne psat. Kalouskův stín zalovil ve fantazii, starych novinách a vyrobil Stalina současnosti, hrozbu hrstky zbohatlíku, do ktoré pořád touží patřit, a pro ktere napiše cokoli. Pražská kavárna vzdychá štestím. Hrůza!!!

umlabmjo
05.04.2018 5 z 5

Příběh úspěšného, spíše se dá říci geniálního stratéga pro manipulaci s "lidským materiálem", dříve zvaným stručně masa (neboli dělníci, rolníci a pracující inteligence), který k podobným vůdcům vždy rád a s nadějí vzhlíží v očekávání jakýchsi"lepších zítřků", definovaných někdy jen prohlášením, že "bude líp"....
Určitě doporučuji tuhle knihu nejen přečíst, ale přímo prostudovat.

iz67
04.04.2018 4 z 5

Doporučuju každému, kdo si není schopen dát o Babisovi dvě a dvě dohromady. Je tam asi víc slov než potřeba, ale o vzniku a 'rozkvětu' Agrofertu určitě kniha dodá zajímavý obrázek.

babouk1918
02.04.2018 odpad!

Knihu jsem se snažil dočíst do konce, ale drhlo to. Nebavila mě. Jako celek ji hodnotím negativně. Podotýkám, že nejsem sympatizant AB. Autorova osobní zaujatost vůči AB ukapává z každé stránky. Je to snůška vygúglených informací s velmi neobjektivním jednostranným hodnocením. Nedozvěděl jsem se nic nového, všechny informace jsou známé a jsou veřejně dostupné na netu. Působila na mě jako brečení ublíženého a nedoceněného redaktora, který kolem sebe kope a hledá viníka za své životní trable. Za všechno zlo na tomto světě může jen a pouze AB. Jenže svět není černobílý. Autorovi chybí nadhled. Nejslabší kniha z Kmentovy dílny.

KnihomolH
29.03.2018 5 z 5

Z téhle knihy až mrazí... Skvělá investigativní práce! Měl by si ji přečíst každý (ať už příznivci, nebo odpůrci Babiše).

michal9242
28.03.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kompilace, doporučuji přečíst.

mekkejla
28.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha,která shrnuje vše podstatné. Bohužel ale asi bez většího vlivu na společnost -ten,kdo Babiše nemá rád se v tom jen utvrdí a jeho zarytý podporovatel to odbyde jen tím, že to na něj vše jen ušili...

Matyeos
26.03.2018 5 z 5

Kniha vysvětluje zásadní momenty Babišova mocenského a ekonomického vývoje, jako bylo lstivé převzetí Agrofertu od Petrimexu, či privatizace Unipetrolu, a nabízí velice zajímavé poznatky z jeho minulosti. Role firmy Beltomate a miliónový dar do ČSSD, zapojení švýcarských "spolužáků", využití bývalých agentů STB, pasení úřednice Kafkové, to vše špičkově servírováno J. Kmentou.

pavelkraus
25.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelně hnusná realita. :(

lukas9601
24.03.2018 5 z 5

Investigativní žurnalistika na vrcholné úrovni. Kriticky a objektivně podané téma, které se bohužel týká nás všech. Čeho se obávám je, že i kdyby si to jeho voliči přečetli, tak jim bude jedno, kde leží pravda.

knihomolka525
23.03.2018 odpad!

autor se ujímá pouze kauz o kterých nesdělí nic nového jen to co už prošlo médii

nikkitta201
22.03.2018 3 z 5

Je to seznam známých kauz. Jsou zpracovnány na jednom místě a za sebou tak, že z toho člověka až mrazí. Jen nevím, jestli je všechno uplně pravda. Někdy je to totiž hodně přehnané. Knížka se čte dobře i když je dost náročná.

petule3389
21.03.2018 5 z 5

Pravdivy pribeh schizofrenniho psychopata, ktery se diky zdejsim lidem brzy stane majitelem firmy jmenem Ceska republika a my jako jeho zamestnanci budeme hodne trpet. Rozhodne je to velice krasne napsane a doporucuji precist!

BloodyXmas
20.03.2018 5 z 5

Vlastně by to mohla být dobrá detektivka o tom jak novinář/detektiv odhaluje jak kdosi mocný přišel k penězům a vlivu. Z Babiše by mohl být takový klasický záporák z Jamese Bonda, který sedí v otočné židli a hladí kočku. Horší na tom je, že je to knížka o reálné postavě, která určuje dění posledních několik let otevřeně a mnohem více let skrytě. Naštěstí ale Babiš nemá ambice ovládnout celý svět. Stačí mu jen naše republika. Ale i tak by mohl James Bond přijít a něco s tím udělat.

Kniha je psaná zajímavým způsobem a čte se lehce. Autor popisuje jak rozkrýval jednotlivé kauzy kolem Babiše v čase, takže se nejedná o typický životopis, ale spíš o reportáž. Jediné, co bych knize vytknul je, že jsou po ní občas špatné sny. To ovšem není vina autora, ale Babiše samotného.

WMN
14.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Chvílema jsem byl nasraný, chvílema smutný...

Jana283
13.03.2018 4 z 5

Články pana Kmenty MF dnes jsem četla se zájmem. Knihy jsem ale neznala, přiznám se, že ač se vážným tématům v literatuře nevyhýbám, číst o propojení špíny podsvětí a špíny politiky mne nelákalo. Nyní – poté, co se děje na Slovensku (potažmo u nás), jsem usoudila, že takové knihy je číst třeba a dávat najevo, že si práce investigativních novinářů vážíme. Nečetlo se mi to lehko (pro formu i obsah). Zorientovat se v tom - kdo, s kým, za co, proč, proti komu... mi chvílemi mozková kapacita nepobrala. Jak to může někdo vymyslet, nevím . Jak to může někdo vypátrat, poskládat jako puzzle a sepsat, tak to klobouk dolů. Pane Kmento, díky za odvahu, poctivost, úsilí a neocenitelný kus práce.

Miliarda
09.03.2018 5 z 5

Skvělá investigativní práce Jaroslava Kmenty vyústila v nadstandardně kvalitní knihu popisující skutečný životní příběh Andreje Babiše. Tato kniha by měla být povinnou četbou, aby lidé viděli, kdo nám tu vládne. Více viz. recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/skutecny-pribeh-o-andreji-babisovi-9664