Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94097/boruvky-muzi-jsou-skvely-doplnek-94097.jpg 3 145 33

Další kniha známé české autorky Barbary Nesvadbové s názvem BORŮVKY volně navazuje na její předcházející knihu fejetonů Brusinky. I v této knize autorka zůstává věrná svému oblíbenému námětu, kterým jsou vztahy žen a mužů. Její postoj jasně naznačuje už podtitul publikace: „Muži jsou skvělý doplněk“. Vztah autorky k mužům pak vystihují názvy jednotlivých kapitol, z nichž uvádíme například: Nenávidím sex, Zachraňte muže, Podzim je čas rozvodů, Řekni mi pravdu, To je moje a další.... celý text

ydnac
03.06.2022 1 z 5

Požádala jsem paní v knihovně, že bych chtěla nějaké vtipné fejetony :-)
Vtipné počítač nevyhledal, ale našel fejetony :-) a tak jsem si odnesla tuto jednohubku.
Je to vyprávění paní Nesvadbové o jejích kamarádkách, kolegyních a přátelích, kteří poznali manželství a nevěru.
No, nijak jsem se nepobavila, přijala jsem to jako názor jiného člověka a to je vše.
Já žiju tak, abych byla šťastná každý den, přála bych to každému a tak bych tuto knížečku ani nedoporučila :-)

Jana_Hlus
16.11.2021 4 z 5

Báru čtu už dlouho, občas mi kniha sedne, občas ne. Ale z "Borůvek" mám pocit, že jsem konečně sehnala ten poslední střípek puzzle a díky trefným fejetonům pochopila mužský svět. Báře tentokrát tleskám (i když trošku posmutněle), a děkuji, asi mi to pomohlo od pravděpodobných těžkých chvil v budoucnu. Ovšem pro romantičky a nepoučitelné láskařky to asi vhodná četba není.

Lucie_1986
12.10.2021 2 z 5

Zpocatku mi prisla kniha o nicem. Pozdeji po pochopeni autobiografickych prvku jsem se trochu vice zacetla. Kdyby byla knizka od jine autorky, asi bych pointu nepochopila, ale tohle je proste typicka Bara Nesvadbova a jeji pohled na muze :-)

Luluhappy
27.11.2020 1 z 5

Fejetony o tom, jak každý druhý podvádí. Autorka očividně muže odsuzuje (alespoň tak to na mě působilo) a taktéž se vztahy zřejmě nemá dobré zkušenosti. Je opravdu hodně skeptická. Kniha mě nenadchla.

Liilith
12.02.2020 2 z 5

Myslím si, že tato kniha je příkladem toho, že jméno dělá více užitku než-li obsah…nebo snad děj. Kdyby tuto knihu napsala nějaká neznámá pisatelka tak by se podle mě neprodal ani jeden kus…ano, tak moc je špatná. Paní Nesvadbová až přehnaně používá slovo „kooperace“ a celkově působí nedostatkem slovní zásoby. u mě palec dolů se vzkazem: méně je někdy více a jedna úspěšná kniha nezaručuje další.

Kamaela
29.07.2019 odpad!

Je to prostě hloupé, povrchní, jakože vtipné. Přečetla jsem asi polovinu a definitivne knihu zaklapla. Slova jen tak prošuměla a dnes už si nepamatuji jediný příběh.

Cher
21.04.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne....

buchyna
03.03.2019 1 z 5

Krátké historky o manželství, sexu, nevěře. Rychlé čtení u kterého jsem se smála opravdu jen vyjímečně. Kniha se snaží být humorná, ale příběhy jsou často fádní, trapné a na můj vkus příliš zlatokopecké.

IrisPiris
19.02.2019 2 z 5

Rychlá četba pro výzvu,odreagování od kriminálek a hororů.Některé kapitoly mě potěšily,že v Tom nejsem sama,ale jinak neni co napsat.Rychlovka na jeden den.

olmal
23.11.2018

kniha se dá hodnoti 3 slovy: blábol, blábol, blábol...
půjčila jsem si v knihovně cd - nedalo se to poslouchat...

fruitbueno
07.07.2018 1 z 5

Achjo, co říci o knize, jejíž nejsem cílovou skupinou? Nemohu si pomoci, povrchní čtení pro povrchní lidi. Palec hore za originální výtvarný doprovod. Mimochodem, jsem opravdu jediná, kdo všiml si té větné stavby místy vskutku opravdu nevydařené?

Dixinka
03.06.2018 2 z 5

Taková rychlovka na víkend. Nepotěší, ale ani nezarmoutí.

Floriška7
08.01.2018 2 z 5

.....naprosto o ničem!!!

nakavusterezou
12.12.2017 2 z 5

Zřejmě nejsem cílová skupina, jelikož nejsem ještě ani vdaná, natož rozvedená a ani nemám děti. Nevěrná jsem také nebyla.

Řeknu to ve zkratce. Kniha se bude líbit čtenářům - spíš ženského pohlaví - kteří už četli nějakou knihu od Barbory a kterým se její kniha líbila. Dále s touto knihou budou spokojeni ti, co již některou ze zmiňovaných věcí - nahoře - zažili a nebo ji rozumí.

Neříkám, že se mi kniha nelíbila, pár kapitol si mě získaly. Knihu si ale přečtu v momentě, když budu aspoň vdaná, abych pochopila vše, co Barbora ve svých fejetonech popisuje.

Nesmím opomenout ale krásné ilustrace a rozdělí kapitol, to nemělo chybu! (teď mluvím o druhém vydání, které vyšlo někdy začátkem listopadu 2017) :)

Aleh
30.07.2017 3 z 5

I v této knize autorka s nadhledem sobě vlastním a s osobitými názory na lásku, sex a manželství komentuje soužití s mužem nejen z vlastní zkušenosti, ale přidává i zážitky svých přítelkyň a kolegyň. Je to taková úsměvná pohodová dovolenková četba.

Ivanule
15.04.2017 4 z 5

Lehká oddechová kniha u které nemusíte přemýšlet,přečtená během dvou dnů:)

evca7271
23.10.2016 4 z 5

Pekna oddechova kniha

Janeee
17.10.2016 4 z 5

Milá, vtipná oddechovka. ;-)

Alca007
09.06.2015 5 z 5

nezklamala
oddechová, vtipná, s noblesou.

vladi8267
28.04.2015 2 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a musela jsem se dokopat abych jí vůbec dočetla. Ještě, že nebyli povídky zdlouhavé. Nijak zvlášť mne nenadchla.

muži pro ženy partnerské vztahy výběr partnera

Barbara Nesvadbová
česká, 1975