Born to Run - Zrozeni k běhu

Born to Run - Zrozeni k běhu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344743/bmid_zrozeni-k-behu-3Dz-344743.JPG 4 768 152

Christopher McDougall v knize Zrozeni k běhu přibližuje portréty osobností, které se vydávají na trasy ultramaratonů, aby odhalili tajemství šťastného života. Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Čtivý příběh o běžcích na stokilometrové trati autor doplňuje o nejnovější vědecké poznatky.... celý text

Literatura světová , Hobby , Sport

Vydáno: , Mladá fronta

Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen , 2009

Eliskaaa
Eliskaaa
24.10.2016 4 z 5

Knížka, která mě motivuje k běhání. Strašně ráda bych se s těmi Tarahumary setkala!

yohca.p.
yohca.p.
16.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Po dočtení jsem chtěla jediné a to vyrazit běhat i když jsem za sebou měla už dva náročné tréninky. Fantastické.

akrash
akrash
14.09.2016 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila! Je to skvěle napsané, mimo jiné mě potěšilo, že se autor věnuje i našemu sportovci, skvělému Emilu Zátopkovi!

jd911
jd911
22.08.2016

Krásně napsané.

Hadrna
Hadrna
22.06.2016 5 z 5

Každý den ráno se v Africe probudí gazela a ví, že musí běžet rychleji než nejrychlejší lev, jinak zahyne. Každé ráno se v Africe probudí lev a ví, že musí běhat rychleji než nejpomalejší gazela, jinak bude mít hlad. Je jedno, jestli jste lev nebo gazela - jakmile vyjde slunce, měli byste utíkat.

Knih je spíš motivační a jelikož mě dokázala pořádně namotivovat už v polovině, knihu jsem odložila :) ale moc se mi líbila ;)

Zumdark
Zumdark
17.06.2016 5 z 5

Škoda, že jsem si tu knihu nepřečetl dříve než jsem si koupil nové Ádi ..:-(

n.noi
n.noi
09.06.2016 5 z 5

Kniha je lehká, hravá, vtáhne vás do děje tak, že máte chuť nasadit boty, vyběhnout a běhat klidně celý den (co na tom, že máte zrovna volno a regenerujete ;)). Je to inspirující čtení pro běžce i neběžce, kteří stále váhají. Tak směle do toho a běhu zdar! :)

sojmen
sojmen
16.05.2016 5 z 5

Nesportuji, nebeham, neznam jmena sportovcu a presto me kniha bavila. Pri cteni jsem mel opravdu chut se probehnou. (Samozrejme po docteni me tato chut presla :) ; staci mi rani beh na vlak ; ) ).

jentakněkdo
jentakněkdo
17.03.2016 5 z 5

Vtipné, poučné, silně motivační. Tato kniha mě nadchla.

"Nemusíte být rychlí. Hlavní je nemít strach."

Jenutka
Jenutka
09.03.2016 5 z 5

Velice motivační kniha.

Lusota
Lusota
18.02.2016 5 z 5

I přesto, že ráda běhám, jsem měla obavy, že se mi tahle knížka nebude moc líbit. Opak je pravdou. Bylo to čtivé, velmi poučné a naprosto strhující a motivující.

Nikolaoss
Nikolaoss
02.02.2016 5 z 5

Tento typ knih běžně nečtu a ukázalo se, že je to škoda. O Ultratrailových závodech jsem toho doposud moc nevěděla a jména běžců, kteří v knize vystupují mi nic neříkala. Autorovi nelze upřít spisovatelské nadání. Závody, o kterých píše, popisuje tak dobře, že máte pocit, jakoby ste byli sami na trati. Mohl se trochu více držet reality a nepřibarvovat skutečnost přeháněním (např. o nedostupnosti a mysterioznosti Tarahumarů a osoby Caballa Blanca), ale ve výsledku mu to nevyčítám. Možná právě toto přispívá k neuvěřitelné čtivosti knihy, která je ne jen o běhání a závodění na ultratrailech, ale hlavně o obrovském nadšení a motivaci. Určitě si tuhle běžeckou Bibli musí přečíst každý začínající běžec a i každému dalšímu může přinést nový pohled na krásný sport, jakým běhání je.

lentilka_007
lentilka_007
31.01.2016 2 z 5

Dočetla jsem ji jen proto, že jsem s sebou na dvoudenní cestě trajektem neměla nic jiného. I tak jsem od půlky knihy dávala často přednost koukání z okna. Možná pro lidi, kteří aktivně běhají je zajímavá, já ji volila jako motivaci začít běhat (záměrně jako něco jiného než komerční příručky, jak začít běhat) a nic mi to nedalo, nebavilo mě to a přišlo mi to víc komerční, než některé ty příručky o běhání.

Pazdy
Pazdy
13.01.2016 5 z 5

Výborná knížka. Některé části jsou sice trochu nudnější a možná příliš zdlouhavé, ale celkově je to úžasně motivující, poučné a skvěle napsané dílo. A hlavně se mi líbí, že všechny poznatky o běhání, které kniha obsahuje, jsou následně v knize vědecky doložené. Nebýt toho, pravděpodobně bych většině věcí nevěřil.

Kabátice
Kabátice
06.01.2016 5 z 5

Naprosto strhující kniha, která mi dala hodně. Od teď budu běhat s jinými pocity :)

Dax
Dax
06.01.2016 5 z 5

Běh už nikdy nebyl stejný... :)

kokolka
kokolka
19.10.2015 5 z 5

Jedna z nejpřínosnějších a nejbohatších knih, se kterými jsem se kdy setkala.

kaci_bunny
kaci_bunny
08.09.2015 5 z 5

Výborně napsaná knížka, která obsahuje spoustu užitečných informací, poučných příběhů, zajímavostí z vlastně úplně jiného světa jiných lidí. Zaujaly mě hlavně právě ty konkrétní příběhy lidí, kteří běhají ultramaratony, co pro to dělají, jak trénují, jak se stravují, prostě vše. Knížku rozhodně doporučuji každému, bez ohledu na to, zda je sportovec, nebo ne. :)

achilles
achilles
18.08.2015 5 z 5

"Byl Zátopek velký člověk, který navíc náhodou běhal nebo byl takový, protože běhal?".
Dokonalá kniha především pro sportovce, a nebo pro ty, kteří chtějí se sebou něco dělat a nehnít v konzumním světě.
Budu raději citovat,než plácat nějaká moudra:
" Co kdybychom mohli běhat celé desetiletí a nikdy se nezranili? Každý týden absolvovat stovky mil a každou z nich si naplno užít. Vidět, jak nám klesá krevní tlak, rozpouští se stres i hněv a nabíráme novou energii."

Snow
Snow
12.07.2015 4 z 5

Čekal jsem trochu víc zasvěcení do Tarahumarovského tajemství.
Kniha parádně motivovala, po přečtení sem vždy o to rád vyběhnul. Rozhodně ji doporučuji každému, ne jen běžcům, protože jestli má dnešní společnost nějakej problém, tak právě v nic nedělání