Boris I., král andorrský

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Východiskem Morellovy fikce je skutečný příběh ruského bělogvardějce Borise Skosyreva, který se v červenci 1934 pokusil vytvořit nezávislou andorrskou monarchii. Autor se ve své novele opírá o reálná fakta, o několik málo dochovaných královských dokumentů, ironické články v dobovém tisku a vzpomínky své matky. Úsporným energickým stylem, pro nejž jsou charakteristické rytmicky úderné výčtové řetězce, přirovnání odkazující k tradiční moudrosti venkovanů, neotřelé metafory, humor a vlídná, laskavá ironie, sleduje devět slavných dnů samozvaného andorrského krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77580/big_boris-i-kral-andorrsky-2eg-77580.jpg 3.76
Žánr:
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Argo
Originální název:

Borís I, rei d'Andorra, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Boris I., král andorrský

Khagan1389
02.03.2017

Má druhá kniha od andorského spisovatele Antonia Morella, která mě dokázala opět velice zaujmout a udržet mou pozornost až do konce, i přesto že se nejedná vůbec o knihu pro každého. Boris Skosyrev byl jistě zajímavá a záhadná postava, jeho dobrodružství je něco nad čím zůstává rozum stát. Po přečtení této knihy mám sám velkou chuť Andorru navštívit a zkusit si trochu zapátrat, kde že se ten Boris vlastně vzal... Komu se zalíbí tato kniha, mohu jen a jen doporučit druhou knihu od tohoto autora: Protivný sníh.

Terhalta
11.01.2016

Nevím nevím, nějak mě na téhle knize zkrátka zaujal jen a jen nápad. Absurdita toho, že si jen tak nakráčím do maličkého státu a pokusím se prohlásit za krále je super. Ale moc dalšího mě neoslovilo - děj (dá-li se to tak nazvat) je rozštípaný a retrospektivní pojetí spíše škodí než pomáhá. Vlastně se tak člověk při čtení plácá mezi nepochopením situací, do kterých neví jak a proč se dostal, protože mu to bude vysvětleno až v popříští kapitole. Jinak autor umí celkem příjemně navodit atmosféru, ale ve stostránkové knize se nemůže vyřádit ani na tom.


Jakubisko
04.07.2011

Přes útlost knihy jsem měl velký problém ji přelouskat až do konce. Zajímavý a slibný námět, pojatý však podprůměrně.