Pekelná třída

Pekelná třída https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75281/pekelna-trida-75281.jpg 4 193 16

Bořík a spol. série

Veselé školní i mimoškolní příběhy oblíbené Boříkovy party z Holešovic. Osvědčené čtení plné legrace pro kluky i holky v novém, upraveném vydání. Pekelná třída - to je parta, se kterou jste se seznámili již ve třech knížkách boříkovských lapálií. Jistě si knížku rádi přečtete i kvůli půvabným barevným ilustracím Adolfa Borna. Dozvíte se v ní, jak vnímají září, jak si celý školní rok zpestřují nejrůznějšími vylomeninami, co všechno je láká ve Stromovce, jak se potýkají se Zátoráky, jak si udělali mejdan, jak se vypořádávají se šplhounem Bohouškem, jak doma válčí s rodiči. Není divu, že jejich nebohá paní třídní učitelka, něžně přezdívaná Drábinka, se často chytá za hlavu a volá: "Tahle třída, to je peklo!"... celý text

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Jako dítě jsem tyhle příběhy zbožňovala.

Jana K
06.12.2022 5 z 5

Něco báječné.

ddkk
04.06.2022 4 z 5

Jsem moc zvědavá, jestli bude Boříkova parta bavit naše vnuky stejně, jako bavila nás a naše děti. Boříkovy lapálie jsou pro mne pořád skvělá zábava a příběhy doprovázené Bornovými ilustracemi prostě nemají chybu. Jsem moc ráda, že jsem je po letech zapomnění zase vykutala na světlo boží.

Doporučuji, je to milé, zábavné a osvěžující čtení.

danny_21
16.01.2021 4 z 5

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství a nadčasovou záležitostí. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky při vzpomínce souboje se Zátorakama, hru na ťuhýka nebo střety se šplhounem Bohouškem - 85 %

BooksLoverAnn8
10.06.2020 5 z 5

Miluji sérii těchto knížek! Člověk se u nich zasměje a rozhodně se u nich nenudí. Jsem ráda, že mám hodně knížek od Vojtěcha Steklače v knihovně a můžu si je kdykoliv opět přečíst.

MP17
10.11.2019 5 z 5

Společně s "Alešem" a druhou částí "Čendy" je tohle pro mě nejzábavnější kniha této party z Holešovic. Příběh o tajuplné skříňce je docela poutavý a samozřejmě nechybí potřebný humor a jiskření mezi kluky.

PetrKral
17.09.2018 5 z 5

Jo jo, moje mládí... super!

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Další příběhy mé oblíbené partičky z Holešovic. Aneb co všechno se dá dělat, aby se přežil školní rok a nudné a dlouhé hodiny učení. Co na tom, že z většiny nápadů má učitelský sbor infarkt na krajíčku a třídní učitelka je přesvědčená, že žije v pekle.

Vendula39
26.05.2018 3 z 5

Velmi pěkná knížka.

petr3954
08.07.2017 5 z 5

Vojtěch Steklač to napsal naprosto famózně. Je to jedna z nejlepších dětských knih.

Lucissia
22.02.2017 5 z 5

Tyto knihy od pana Steklače miluju. O Boříkovi jsem četla na základce, na střední i po maturitě. Pak byla delší pauza a s chutí jsem si Boříka dala znovu po snad 15 letech. A pořád super. A vzpomínala jsem, jak já jsem jim záviděla tu partu, Prahu, když byl Bořík sám doma, což mně se nestávalo, školu... A prostě všechno. A vždycky mě dostávaly ty dlouhé souvětí, když Bořík něco vysvětloval, a když na konci toho souvětí mluvil o úplně něčem jiném, než o čem začal. Pan Steklač prostě chlapecké duši rozumí a věřím, že je pořád chlapcem... :-)

hana1984
20.06.2016 5 z 5

neskutečně mě tehdy bavila

Makoves
26.05.2016 5 z 5

Skvělé vyprávění. Steklač je můj oblíbenec.

Blaf
06.05.2015 4 z 5

S trochou nostalgie jsem se vrátil do svého mládí a znovu si přečetl tuto knihu. I po té to pro mě byla zábava. Celkem mě překvapilo, že místy je v knize i napětí.

MíšaK.
08.03.2015 4 z 5

Tuto knížku jsem četla když jsem byla asi ve čtvrté třídě. Potom jsem ji odložila a teď (v šesté třídě) jsem se k ní chtě nechtě musela vrátit. Jako povinnou četbu v tomto ročníku jsme měli číst jakoukoliv knížku od autora z čítanky. Vyzkoušela jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila. až jsem přišla, že v čítance je i Vojtěch Steklač. Okamžitě jsem si na Pekelnou třídu vzpomněla a věděla jsem, že ji dočtu! Taky jo, postupně jsem vzpomínala co tam vše bylo a nakonec knížka byla dost dobře zajímavá.

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Proložil jsem si toto vzpomínkovou knihou ukrutně dlouhý a neskutečně depresivní příběh, který právě čtu aby mi z toho nezačalo hrabat.