Mirek & spol.

Mirek & spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23877/mirek-a-spol-23877.jpg 4 136 11

Bořík a spol. série

Ten se dokonce kvůli tomu, aby pronikl do podsvětí holešovického přístavu a získal přízeň recidivisty Malého Lojzíka, nechá ostříhat dohola a předstírá, že je na útěku z pasťáku. Pátrá se totiž po pokladu a Boříkova parta vymyslí plán, jak právě podsvětí do pátrání zapojit. Ale záhady kolem holešovického přístavu a tajemného sklepa se stále zamotávají. Rodiče pochopitelně nesmějí o ničem vědět a kluci získávají dva důležité spojence, detektivy ve výslužbě, Huga a Kvída Lorence, čili slavnou firmu HUKLOR. A jak jejich dobrodružství v holešovickém přístavu dopadne, to už se nechte překvapit.... celý text

StateOliver
22.10.2023 5 z 5

Nejvíc se mi líbila kapitola Karpatský kolotoč, ve které se seznámili s Malým Lojzíkem, který byl recidivista. Bořík s Mirkem řekli Malému Lojzíkovi, že v Boříkově sklepě jsou zakopané cigarety. Přitom to nebyla pravda, ale Lojzík tomu uvěřil a chtěl tam kopat.

mozkit
07.02.2023 4 z 5

Dospěláka vrátí do školy :-)

danny_21
03.08.2021 4 z 5

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství a nadčasovou záležitostí. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky. Mirek & Spol je příběhem o tom, jak zmařit hrozící stěhování Bořivoje na nově rostoucí sídliště za pomocí fikaného plánu, do kterého se zapojí podsvětí, detektivové ve výslužbě a krásná vedoucí Kateřina - 75 %

n.ezn.amy
14.05.2020 5 z 5

Příběhy o partě kluků z Holešovic jsou podle mého názoru nadčasové. S hrdiny se dokáže ztotožnit každá generace, protože jsou psány s humorem a poutavě. Tentokrát se dobrodružství točí kolem holešovického přístavu, které se spolu Boříkem a jeho kamarády snaží pomoci vyřešit dva legendární detektivové Hugo a Kvído Lorencovi.

Kacabinek
03.01.2020 3 z 5

Mé dětské já to uspokojilo :)

myskakarel
10.03.2019

Další povedená knížka, jak ji tak čtu svým dětem tak se moc líbí.

Eremites
09.03.2016 4 z 5

Další z príma série o holešovické partě čtyř kluků - opět plná humoru a v tomto díle i napětí. Obdivuji pana Steklače, že dokázal napsat příběhy, které se líbí dětem už nějakých 30 let a stále jim mají co říct.

Storm.b
07.11.2015 5 z 5

Knížka, jejíž stránky doslova přetékají dobrodružstvím. Už ani nevím, kolikrát jsem ji přečetl. Rád se k ní vracím i v dospěláckém věku.

MP17
05.02.2015 4 z 5

Detektivní zápletka odlišuje od ostatních knížek holešovické party, ale pořád je to zábava.

milanjc
03.03.2013

Perfektní čtení. Doporučuji.

matlafous
03.12.2011

Doporučuji! jE TO SKVĚLÁ KNIHA!