Bořík & spol.

O správné partě čtyř kluků z Holešovic, kteří ze všeho nejradši mají legraci. Příběhy pro holky i kluky okolo deseti let.
(www.mlp.cz)

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88966/borik-spol-88966.jpg 4.597

Bořík 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Bořík & spol.

danny_21
10.06.2020

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky při vzpomínce na jízdu se strýcem Chrobákem, instalatérskou epizodou nebo kvokání hlavního hrdiny - 85 %

BooksLoverAnn8
31.05.2020

Sérii těchto knížek miluji! Člověk se u knížek neuvěřitelně zasměje a pobaví. Knížky jsou skvěle napsané, nejde se od nich odtrhnout. Jsem ráda, že je máme doma, protože jsou to knížky ke kterým se budu ráda vracet a znova je číst. Při čtení člověk zapomene na to, co se kolem něho děje a připadá si, jako by byl součástí party kluků a zažíval s nimi všechna ta bláznivá dobrodružství. Moc doporučuji všem, kteří chtějí zase zažít něco zábavného a vtipného.

JancaMia
13.05.2019

srdcovka z dětství , místy pusa od ucha k uchu a milá vzpomínka na školní četbu :)

SSTknihy
19.06.2018

Mě prostě tahle partička malých grázlíků z Holešovic vždycky neuvěřitelně bavila. Samozřejmě, že všechno, co dělají, dělají s těmi nejlepšími úmysly a vůbec ne proto, aby své rodiče, učitele a všechny z okolí přivedli na pokraj nervového zhroucení. Navíc parta musí mít svého vůdce a ukáže se, že zvolit toho správného nebude nijak snadné. A ještě jim do toho kecá holka...

Kate.S
11.03.2013

Opět další vtipná vyprávění party čtyř kluků. Takovéto příběhy jsem ráda četla, havně jako společnou četbu ve škole.