Aleš & spol.

Aleš je velký jedlík, a taky dobrý kamarád. Bez něho by parta kluků z pražských Holešovic nebyla taková, jakou ji známe. Jenže nic není natrvalo. Nejdříve do klukovských vztahů zasáhne nová spolužačka Růženka, která je přiměje k tomu, aby si mezi sebou zvolili vůdce. Pomůže jim vymyslet úkoly pro tuto volbu a všechny splní jen Aleš! Najednou se kulaťoučký a dosud bodrý kamarád stane nesnesitelným. Vše vyvrcholí při budování klubovny... Ilustroval A. Born....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45538/ales-spol-45538.jpg 4.4162

Kniha Aleš & spol.

Pert

Skvělé.

Prim

Tu knížku miluju a občas se k ní vracím. Nejlepší je jak vozili sběr. Tomu se musím smát pokaždé když si na to vzpomenu :D

danny_21

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky při vzpomínce na volbu vůdce party, jízdu pro nákup vší, opravu Haraburďárny nebo jak Karel IV. tloukl špačky - 75 %

kristijan
16.08.2021

I když jsem fanoušek Boříka a jeho party, tak nemůžu úplně souhlasit s nadšenými komentáři tady, protože mi zrovna tenhle díl přišel dost slabý. Vadilo mi, jak tam všichni neustále lžou, skoro každá příhoda je v půlce narušená vzpomínáním na nějakou jinou příhodu, takže to je nějaké takové rozplyzlé. A navíc, přestože ty epizody dávají dohromady jeden příběh, jde to celé od nikud nikam. Když to skončí, nijak to nedopadne, jen prostě dojdou stránky. To je škoda, když už je ta knížka tlustá skoro jako sám Aleš.

JancaMia
19.05.2020

Srdcovka

MP17
04.11.2019

Společně s druhou půlkou "Čendy" jsou právě v této knize úplně nejzábavnější příhody čtyř spolužáků z Holešovic. Cirkusový úvod povedený, kolem klubovny a záležitosti s vůdcem je hodně zábavy. Při čtení o cestě vlakem na Karlštejn se dodnes směji nahlas.

milaho07
12.03.2019

Mám skoro všechny knihy o Bořikovi, Čendovi , Aleši a Mirkovi přečteny a jsou to dobře napsané knihy ;-).

n.ezn.amy
01.01.2019

Velmi vtipně popsané příběhy party kamarádů, kdy každý je povahově jiný, přesto stojí pevně při sobě. Osobně se mi na knihách líbí, kdy na mě dýchne trocha nostalgie a zde popsané staré Holešovice naprosto nemají chybu.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta