Aleš & spol.

Aleš je velký jedlík, a taky dobrý kamarád. Bez něho by parta kluků z pražských Holešovic nebyla taková, jakou ji známe. Jenže nic není natrvalo. Nejdříve do klukovských vztahů zasáhne nová spolužačka Růženka, která je přiměje k tomu, aby si mezi sebou zvolili vůdce. Pomůže jim vymyslet úkoly pro tuto volbu a všechny splní jen Aleš! Najednou se kulaťoučký a dosud bodrý kamarád stane nesnesitelným. Vše vyvrcholí při budování klubovny... Ilustroval A. Born....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45538/ales-spol-45538.jpg 4.5141

19.05.2020

Srdcovka

MP17
04.11.2019

Společně s druhou půlkou "Čendy" jsou právě v této knize úplně nejzábavnější příhody čtyř spolužáků z Holešovic. Cirkusový úvod povedený, kolem klubovny a záležitosti s vůdcem je hodně zábavy. Při čtení o cestě vlakem na Karlštejn se dodnes směji nahlas.

milaho07
12.03.2019

Mám skoro všechny knihy o Bořikovi, Čendovi , Aleši a Mirkovi přečteny a jsou to dobře napsané knihy ;-).

n.ezn.amy
01.01.2019

Velmi vtipně popsané příběhy party kamarádů, kdy každý je povahově jiný, přesto stojí pevně při sobě. Osobně se mi na knihách líbí, kdy na mě dýchne trocha nostalgie a zde popsané staré Holešovice naprosto nemají chybu.

Damato
15.11.2018

Další pokračování Boříkových lapálií- kdo tohle v dětství nečetl, ten jakoby by nebyl a o hodně přišel. Například taková zkouška nového koberce, který je chlupatý, že přes něj nejde vidět- a v dětské představivosti opravdu nejde, tak ho přece můžem trochu zastřihnout, ne???? a večer se po paneláku rozléhá řev kamarádovi maminky a já našlapuji potichu a při každém zvonění zvonku u dveří vrhám na naše pohled střelené laně s prosbou- ještě mě nezabíjejte, já ten koberec budu poctivě splácet po částech, ano? ...
Proč rodiče nevysvětlí svým dětem, že těmhle kouskům se jednou budou smát, až se budou za břicho popadat? Proč už tenkrát nebaví své kamarády historkami- "naše dcera je kabrňák, hele co vyvedla,,,? Proč maminka celé mé dětství u paneláku na mě hleděla pohledem s otázkou - " Je ta naše holka normální?" a po letech ji smíchem tečou slzy, když vypráví v klubu důchodců, jak se Ivana vrátila dom s otázkou: proč se soused ( výjimečně ten den střízlivý) zlobil, když se ho zeptala, proč čůral u popelnic, když už byl skoro doma??? To mu nevadilo, že na něj všichni z okna koukají???.... no, proč se rodiče takhle zbytečně stresují???? A po letech se tím chlubí????

vampiru
29.07.2017

Aleš byla knížka, kterou mi chválila mamka a dovedla mě k ní... čekal jsem, že to bude nějaká kravina, ale takhle jsem si snad ještě žádnou knížku neužil. Byla vtipná a každý příběh mě bavil stejně hodně.

petr3954
08.07.2017

Vojtěch Steklač je se svou partou mezi ikonami dětské literatury.

Eremites
21.03.2016

Pro mne asi nejlepší z célé série Boříka a jeho kamarádů. Četla jsem znovu po mnoha letech svým dětem a bavila jsem se úplně stejně jako kdysi. Kniha plná humoru, napětí a kamarádství. Miluju kapitolu, jak kluci pekli dort :)