Aleš & spol.

Aleš je velký jedlík, a taky dobrý kamarád. Bez něho by parta kluků z pražských Holešovic nebyla taková, jakou ji známe. Jenže nic není natrvalo. Nejdříve do klukovských vztahů zasáhne nová spolužačka Růženka, která je přiměje k tomu, aby si mezi sebou zvolili vůdce. Pomůže jim vymyslet úkoly pro tuto volbu a všechny splní jen Aleš! Najednou se kulaťoučký a dosud bodrý kamarád stane nesnesitelným. Vše vyvrcholí při budování klubovny... Ilustroval A. Born....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45538/ales-spol-45538.jpg 4.5122

Bořík

Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Aleš & spol.

milaho07

Mám skoro všechny knihy o Bořikovi, Čendovi , Aleši a Mirkovi přečteny a jsou to dobře napsané knihy ;-).

n.ezn.amy

Velmi vtipně popsané příběhy party kamarádů, kdy každý je povahově jiný, přesto stojí pevně při sobě. Osobně se mi na knihách líbí, kdy na mě dýchne trocha nostalgie a zde popsané staré Holešovice naprosto nemají chybu.

Damato
15.11.2018

Další pokračování Boříkových lapálií- kdo tohle v dětství nečetl, ten jakoby by nebyl a o hodně přišel. Například taková zkouška nového koberce, který je chlupatý, že přes něj nejde vidět- a v dětské představivosti opravdu nejde, tak ho přece můžem trochu zastřihnout, ne???? a večer se po paneláku rozléhá řev kamarádovi maminky a já našlapuji potichu a při každém zvonění zvonku u dveří vrhám na naše pohled střelené laně s prosbou- ještě mě nezabíjejte, já ten koberec budu poctivě splácet po částech, ano? ...
Proč rodiče nevysvětlí svým dětem, že těmhle kouskům se jednou budou smát, až se budou za břicho popadat? Proč už tenkrát nebaví své kamarády historkami- "naše dcera je kabrňák, hele co vyvedla,,,? Proč maminka celé mé dětství u paneláku na mě hleděla pohledem s otázkou - " Je ta naše holka normální?" a po letech ji smíchem tečou slzy, když vypráví v klubu důchodců, jak se Ivana vrátila dom s otázkou: proč se soused ( výjimečně ten den střízlivý) zlobil, když se ho zeptala, proč čůral u popelnic, když už byl skoro doma??? To mu nevadilo, že na něj všichni z okna koukají???.... no, proč se rodiče takhle zbytečně stresují???? A po letech se tím chlubí????

vampiru
29.07.2017

Aleš byla knížka, kterou mi chválila mamka a dovedla mě k ní... čekal jsem, že to bude nějaká kravina, ale takhle jsem si snad ještě žádnou knížku neužil. Byla vtipná a každý příběh mě bavil stejně hodně.

petr3954
08.07.2017

Vojtěch Steklač je se svou partou mezi ikonami dětské literatury.

Eremites
21.03.2016

Pro mne asi nejlepší z célé série Boříka a jeho kamarádů. Četla jsem znovu po mnoha letech svým dětem a bavila jsem se úplně stejně jako kdysi. Kniha plná humoru, napětí a kamarádství. Miluju kapitolu, jak kluci pekli dort :)

MP17
05.02.2015

Klasická a nejlepší "...& spol". Vtipné a inteligentní příběhy.

aneleh18
10.02.2014

Návrat do dětských let. Moc příjemné a oddychové.

kusma
05.03.2013

Četla jsem jí jako první, další pokračování pak na sebe nenechala dlouho čekat :)

HTO
23.06.2012

Další báječná knížka o téhle čtveřici. Tentokrát na sebe příběhy navazují, ale tady je to k prospěchu věci: přijde nová spolužačka, buduje se klubovna, volí se vůdce party... Překrásný, lehoučký styl, plný typických steklačovin. Nestárnoucí!

„Vykliďte plošinu!" zavelel bojechtivě tělocvikář ... do souboje se taky přidal pán se stařičkým jezevčíkem, ten zase tvrdil, že jeho pes je proslulý smrtič, protože když měl ještě zuby, tak sežral jednou kanárka. – Taky znám podobného pejska.

„My toho o vánočních zvycích moc nevíme. Ale když něco člověk potřebuje vědět, tak je od toho telefon a informační služba, což zase víme." – Můj mladší bratranec to taky ví. A taky se slečna, co měla službu, smála, když jsme po ní chtěli pomoc s vařením kynutých knedlíků.

A překrásné, mé dětství tolik připomínající „Sestřenka Julie chtěla nejdřív vědět, jak jsou ti kluci staří a jestli se alespoň jeden z nich nepodobá Belmondovi." Ať žije Belmondo!

Martin_Happy
05.01.2012

Knihy -a spol.- sem objevil až dodatečně. Doma sem měl klasické Boříkovy lapálie, ale pak sem v knihoně objevil svazky a spol. a hodně sem se nasmál u nových příběhů. Opravdu pěkná kniha

sachista
14.12.2011

Nikdy nezapomenu na krásné chvíle, které jsem prožil u Steklačových knížek, Aleš a spol byla první z nich.

WEIL
16.08.2011

Vtipné příběhy Aleše a jeho kamarádů.