Bomber

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lynchovský příběh o hledání kořenů života, zpracovaný formou komiksu. Mladý fotbalista, který v osmašedesátém roce s rodiči emigroval z Čech do Německa, se v devadesátých letech vrací na místa, kde prožil své dětství. Putování prostorem je i putováním v čase, na jeho cestě, v kontaktu s těmito místy, se mu začíná vybavovat jeho minulost. Zapomenutá, nebo vytěsněná ? Jaká dětská traumata číhají pod klidnou hladinou přítomnosti? Dějová linka současnosti je přerušována častými retrospektivami, skutečnost snem, střízlivost halucinací. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95847/bomber-95847.jpg 3.220
Žánr
Komiksy, Literatura česká
Vydáno
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Bomber

Přidat komentář
lencin
27. srpna

Komiks. Prolínající se histirue domu v čedko-německém pohraničí (1945, 1968, 1998). Velmi smutné a bezútěšné, ale výborné.
(2008)

Mijagi
23.05.2018

Povedené kresby, ale už ne tak silný příběh a pohraniční atmosféra jako u trilogie s Aloisem Nebelem. Autorská dvojice Jaroslav Rudiš a Jaromír Švejdík fungovala lépe. V tomto je spíše zachycena melancholická poetika textů Švejdíkovy jesenické kapely Priessnitz, v nichž se děj až příliš rozplývá. Pořád ale komiks, který stojí za přečtení.


Tomas@S
18.10.2017

Mne se tenhle komiks docela libil, melo to tu podobnou atmosferu jako Alois Nebel, odehrava se to v Sudetech, graficka stranka je taky podobna. Jenom ten hlavni hrdina mne moc sympaticky nebyl. Ale beru to tak, ze ceskych komiksu neni moc a tenhle zarazuji spis k tem kvalitnejsim.

Hustoles
29.10.2014

Bundesligový fotbalista se vrací do země svých prarodičů....no to je zjištění...

evickakyticka
25.04.2013

Škoda, že jsem v minulosti zanedbala poslech skupiny The Priessnitz, určite by mohl napomoct k lepšímu pocitu z knihy. Je to jako u filmu Alois Nebel...........prostě nic...........

Doporučujeme

Alois Nebel
Alois Nebel
Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!
Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!
Opráski sčeskí historje
Opráski sčeskí historje
Chata v Jezerní kotlině
Chata v Jezerní kotlině