Bomba pro Kreml

Bomba pro Kreml https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320669/bmid_bomba-pro-kreml-dWc-320669.png 4 27 4

Geordie Sharp série

Voják SAS Geordie Sharp má uskutečnit operaci s nehorázným cílem a jeho svědomí se s tím těžko vyrovnává. Oficiálním účelem operace Nimrod je výcvik nové ruské speciální jednotky, určené pro boj proti ruské mafii. Geordie a jeho jednotka však mají splnit ještě jeden hrozivý úkol. Dva vojáci SAS jsou uneseni mafií a tajná zbraň britské vlády je obrácena proti Londýnu…..... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Naše vojsko

The Kremlin Device , 1998

m2056
10.09.2023 2 z 5

Trochu přehnané zápletka zajímavá ale Trochu nudné.

ThomasRuhe
20.07.2022 3 z 5

Celková úroveň i zápletka příběhu je dobrá. Uložení dvou jaderných náloží v Moskvě... tomuhle moc nevěřím, příjde mi to už přehnané. No co, dejme tomu. Jinak zbytek je slušný v Ryanově stylu. Žádná pecka ani propadák.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

krása nově jse menuje bomba pro kreml

TomHr
17.06.2020 4 z 5

Čtenář bezděky uvažuje, zda se popsané události skutečně odehrály a co je ještě fabulace. Autor se moc nepárá s jazykovými nuancemi či psychologií postav, vrhne se po hlavě do děje a pak to svižně odsýpá. Styl je strohý až reportážní a je zřejmé, že se autor musel dlouho pohybovat v prostředí speciálních jednotek - podrobně ale čtivě popisuje metody i jejich výstroj a výzbroj, neváhá použít řadu slangových výrazů. Jen přepisy ruských slov působí místy úsměvně pro čtenáře, který se potkal s ruštinou, ano, měl jsem ji ještě povinnou.
Pokud hledáte napínavou oddechovku, knížka určitě splní očekávání.

Colin Armstrong
anglická, 1961