Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit

Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488368/mid_bolesti-hlavy-a-jak-nad-nimi-zvitez-nJ6-488368.png 4 3 1

V dnešní hektické době trápí bolest hlavy téměř každého. Někdo jí trpí častěji, jiný méně často, ale těžko bychom našli člověka, kterého hlava ještě nikdy nebolela.V úvodní obsáhlé kapitole čtenář názornou formou získá podrobné informace o jednotlivých druzích bolesti hlavy. Dozví se, jaké jsou příznaky migrény, cluster headache a tenzní bolesti hlavy. Vytvoří si ucelenou představu o příčinách těchto obtíží a zjistí, v jakých případech je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. V dalších kapitolách se čtenář seznámí se způsoby, jimiž je možné bolest hlavy zmírnit či zcela vyléčit. Díky tomu bude schopen při léčbě využít poznatky z dietoterapie, fytoterapie, fyzioterapie, hydroterapie a psychoterapie. Poslední kapitola se zabývá medikamentózní léčbou. Čtenář v ní najde poměrně ucelený přehled dostupných léčivých látek a bude se tak moci lépe zorientovat v mnohdy nepřehledné nabídce farmaceutických firem. Kniha jistě zaujme každého, kdo se zajímá o své zdraví a chce zvítězit nad nepříjemnými obtížemi, jimiž různé druhy bolesti hlavy nepochybně jsou. Dotisk r. 2010... celý text

Eeve
06.01.2023 3 z 5

Táto knižka bola miernym sklamaním. Ako dlhoročná migrenotička si rada prečítavam knihy a publikácie s tým spojené a rozširujem si vedomosti, čiže mám o tejto problematike toho načítaného už spústu. Každopádne v tejto knihe sa nedočítame nič, čo by už nebolo stokrát premieľané v iných knihách, a ešte k tomu dosť stručne a zoširoka.
Prakticky len vysvetlenie základných pojmov, čo sa týka odporúčaní, tak klasika - stravovanie, pohyb, relaxácia, pitný režim a podobne - nič nové, a ani to "staré" nie je poriadne rozpísané. Zopár cvičení (naozaj len zopár), potešilo aspoň pár receptov na uvoľňovacie sypané čaje. Hrubé listy, veľké písmo a mnoho všeobecných fotografií zabezpečujú aspoň aký-taký objem knihy, lebo keby to bolo inak, bola by to veľmi tenká kniha :) Čiže pre začiatočníka v tomto smere možno aspoň trochu prínos, inak mi to nič nedalo.

příručky bolesti hlavy, migréna léčba bolesti

Autorovy knížky

2008  86%Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit

Kniha Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit je v