Bola raz jedna trieda

Bola raz jedna trieda https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127063/bola-raz-jedna-tried-127063.jpg 5 15 5

Evaho73
25.06.2022 5 z 5

Spolu s mojou dcérou som sa prostredníctvom tejto milej knihy plnej detských básničiek vrátila do svojich školských čias. Vtipné básničky mi nostalgický pripomenuli aj samotnú dobu, ktorou sme všetci žili.
Bola som prekvapená niektorými slovami alebo slovným zvratmi, ktoré sa už v dnešnej dobe príliš nepoužívajú a aktuálne vyznievajú zastarane. Dcérka sa ma podchvíľou pýtala:
"Mami, čo je to súdružka ?"
"Mami, čo je to očiť alebo očami gúlať ?"
"Čo je to pánbožková kravička ?"... atď.
Naozaj to bolo milé vtipné čítanie, ktoré už dnešné deti bez vysvetlenia niektorých fráz ani nevedia pochopiť.
Hold časy sa menia...

Jenny055
29.12.2020 5 z 5

Nerada čítam básne, tak som si kvôli čitateľskej výzve vybrala knihu, ktorú som čítala v detstve ja, čítala som ju mojim deťom a básničky v nej sú tak úžasné, že mnohé viem naspamäť dodnes. Mám doma vydanie z roku 1961 a ilustrácie sa mi páčia viac ako v novších vydaniach, len tá moja kniha je "akoby som ju krave z papule vytiahla". Ale aj to je dôkaz, že bola často v detských rukách.

Lessana
02.06.2017 5 z 5

Krásne rýmovačky, ktoré sme, tuším, mali aj na platni, lebo keď si ich pripomeniem, znie mi v hlave konkrétny hlas a intonácia (hoci meno čítajúceho si už nepamätám). Sú to príjemné spomienky :).

wiix
16.03.2015 4 z 5

Pekne zrýmované, príjemné pre decké ucho, plné ponaučenia :)

danuska
11.01.2013 5 z 5

Riekanky, ktore si stale pamatam.