Zrezivělý anděl

Zrezivělý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347794/bmid_bojovy-andel-alita-1-zrezively-ande-dBy-347794.jpg 4 149 30

Bojový anděl Alita série

Je tu odtajnění první ze dvou velkým manga novinek, chystaných ještě na tento rok! Je to klasika, na kterou si už dlouhou dobu brousí zuby James Cameron, klasika, ve které se spojují sci-fi, akce a emoce - a která u nás vyjde během dvou let ve čtyřech mohutných knihách! Jedná se o komiks, který je známý jako GUNNM, nebo možná ještě víc jako BATTLE ANGEL ALITA! Robotická dívka s vymazanou pamětí, svržená do světa odsouzeného k zániku. Šílení vědci, gladiátoři, tajemní vrazi, dobrodruzi i zoufalci - ti všichni jsou hrdiny parádně kreslené mangy s uzavřeným příběhem.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Battle Angel Alita (Gunnm) , 1990

dancadragneel
dancadragneel
08.04.2023 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Prvně jsem se do čtení moc nehrnula, ale nakonec mě to zaujalo. Příběh je zajímavý a docela se nemohu dočkat dalšího dílu.

alishek
alishek
31.07.2022 5 z 5

Ke komiksu jsem se dostala po shlédnutí filmu, abych se dozvěděla, co se bude dít dále, první díl končí zhruba tam, kde film. Nádherně nakreslené, přehledné, děj ubíhá rychle, fakt super.

Morbidus
Morbidus
12.05.2022 5 z 5

Nečekal jsem mnoho a dočkal se příjemné akční oddechovky. Bavilo mě to od začátku až do konce; je to vtipné, hravé a místy temné. Místy možná i trochu přepálené, ale to k tomu patří. Navíc mě zde velmi nadchla kresba; nejenže je přehledná dokonce i po čas soubojů, ale z výrazů postav vyzařovaly emoce.
Nevýhodou však pro někoho může být tloušťka svazku. Osobně jsem ho sfouknul během jediného dne, nicméně pokud vás tato manga nechytne, možná se budete trochu trápit. A ačkoli občas lze uhodnout, jak se věci vyvinou dál, Alita je natolik sympatická a silná hlavní hrdinka, že to příběhu snadno odpustíte.
Za mně tentokrát trefa a hledáte-li příjemnou oddychovku, určitě zkuste.

Atlantis
Atlantis
22.04.2022 3 z 5

Asi nebudu opravdový mangofil, nebo jen nedokážu docenit klasiku, ale Alita mě těžce nebavila. Minimálně první půlka. Kresba těžce archaická, souboje nepřehledné až hrůza a celé je to takové tupě klišoidní. Druhá část ale, ať jen nehaním, mi přišla dost slušná. Konečně má totiž příběh více vrstev, postavy jsou mnohem zajímavější. Takže druhá půlka za mě ano.
Jenže anotace dalšího dílu mi přijde až úsměvná. Tuhle sérii asi nechám být a půjdu jinam.

ShamanElder
ShamanElder
29.11.2021 3 z 5

Moc mi to nešlo. Asi jsem už na takové příběhy starší.

Davidin
Davidin
02.10.2021 3 z 5

Je evidentní, že se v prvním dílu Kishiro hledal, jako scénárista i kreslíř: bojové sekvence jsou chaotické, některé pasáže příběhu jsou emočně vypjaté, jiné emočně vyprahlé, je zde absence humoru. Obsahem průměrná manga. Výcuc filmu je (podle mne) zajímavější, než 1. díl.

Karolin77
Karolin77
16.05.2021 3 z 5

Na Alitu jsem se moc těšila,ale bohužel jsem z ní trochu zklamaná.
Nejdříve jsem viděla film a až potom se pustila do mangy.
Na začátek musím říct, že nejsem žádný odborník na mangy. Toto je teprve moje čtvrtá manga co jsme kdy četla.
Kdybych neviděla film mangu bych minula a nikdy bych jí nečetla.
Postavy mi nepřirostly k srdci a žádnou jsem si moc neoblíbila. Nejsympatičtější mi byli Alita a Ido,ale nedokázala jsem si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah. - kdybych neviděla film tak jsem si jistá, že by to s postavami u mě dopadlo mnohem hůře a vztah bych si nevytvořila asi s žádnou z nich...
Příběh se odehrává v delším časovém úseku a většina scén se skládá z bojů. Což mi nevadilo,ale kvůli tomu jsem četla o tom jak někdo někoho zabíjí a vztah k postavám nikde. Věděla jsem, že je to akční manga a já před tím četla pouze romantické. Ale i přestože je to tlustá manga stejně mi přišla hrozně zrychlená. Vůbec by mi nevadilo kdyby byla delší a my mohli více poznat postavy.
Nebudu lhát,když řeknu, že se mi u nějakých scén obrátil žaludek. Bylo to na mě místy až moc drsné a surově popsané / ilustrované. Někdy jsem se dokonce ztrácela v akčních scénách. Ale to je tím, že na to nejsem zvyklá.
Autor má hezkou kresbu a čtivý styl psaní, tudíž jsem pořád chtěla číst dál. Svět, který vymyslel se mi moc nelíbil - byl ma mě až moc surový, drsný a svým způsobem smutný.
I přestože jsem věděla jak to dopadne i tak mě to trochu dostalo a trochu rozesmutnilo ( ale jak už jsem říkala kdybych neviděla film konec by mi byl šumafuk, protože díky filmu jsem si k postavám vytvořila vztah)
Když to shrnu manga se mi docela líbila, ale měla jsem k ní jistě výhrady. (U nějakých scén jsem obracela oči v sloup.)
Pokud jste slabší povahy jako já mangu bych Vám nedoporučila, opravdu tam je spousta ne moc hezkých scén.
Manga je určena spíše mužskému publiku než nám ženám. Ale každý z nás si na to musí udělat obrázek sám. Určitě tu ale bude spousta žen, kterým se to líbilo.
Do dalšího dílu se pustím, protože mě zajímá jak příběh bude pokračovat,ale asi nejvíce mě zajímá jak vypadá město Salem. Doufám, že si v dalších dílech vytvořím hlubší a lepší vrah k Alitě a ostatním. A jako jo zajímá mě kdo Alita ve společnosti je.
Za sebe knihu doporučit můžu, ale počítejte s tím, že manga je místy dost drsná.
3,3.5*/5*

exitus4me
exitus4me
28.04.2021 5 z 5

Krásně zpracovaný kyberpunkový svět plný beznaděje a zoufalství mezi běžnými plebs vzhlížejícími k "hyperměstu" vznášejícímu se nad jejich hlavami o kterém jsou přesvědčeni, že patří jen těm majetným vyvolený. Knihu jsem zakoupil s jistou skepsí získanou z filmového zpracování, nebyla to chyba. Film je prostě sajrajt oproti předloze. Alita je sladce naivní, leč zároveň smrtící persóna nalezená na skládce sympatickým chlapíkem živícím se jako lékař a lovec odměn. Kresba dle mého úchvatná, jen místy kapku zmatečná v bojových partech, ale to je jen o zvyk. Děj má odpich včetně kapitoly , kde nalezne svého milého , který nechal rozvinout její dívčí já(ovulační syndrom jako prase :D ) , a kterou měli tendenci někteří hanit jako "moc plytkou"...nu mám opačný názor, finále jejich společného příběhu bylo úderné tak, jak já to mám rád a samotná tato linka dala spoustu prostoru autorovi, který ji dokonale využil.

Knihu mohu doporučit , mam zakoupený i druhý díl a těším se, až přijde na řadu :)

GoodGames
GoodGames
09.12.2020 5 z 5

Bojový anděl Alita 01: Zrezivělý anděl je skvelou akčnou sci-fi mangou. Hlavnú hrdinku a detailnú kresbu som si zamiloval a síce je hlavne zo začiatku akcia občas neprehľadná, postupne sa to zlepší. Prekvapili ma aj fungujúce emócie, ktoré sú hlave v druhej polovici knihy neočakávane silné. Som veľmi zvedavý, či autor udrží vysokú kvalitu aj v ďalších knihách.

Pan_Skala
Pan_Skala
20.07.2020 4 z 5

Pomalinku pronikám do světa mangy a Alita byl asi ideální krok. Viděl jsem film tak mě zajímala ta předloha, protože se dá předpokládat, že bude lepší jak film.
Určitě mě nezklamala, ale spíše překvapila jak některé věci jsou odlišné a hlavně, že tohle je jen 1. díl ze čtyř. Že mě to bavilo se dá posoudit i podle toho, že včera jsem ji otevřel a dnes dočetl. I to, že jsem se nemohl dočkat konce pracovní směny, abych dorazil domů a k ledové kávě pokračoval s Alitou. Znalci jistě vědí o kvalitě a neznalci aspoň můžou vyzkoušet jestli je to chytne stejně jako mne. Já si zatím půjdu objednat další díly.

Shaxx
Shaxx
15.06.2020 3 z 5

Pořád nevím, zda se mi to líbilo, nebo ne..
Asi jsem čekala trochu něco hlubšího, potenciál to mělo, ale víc děj klouzal po okraji nedůležitého, než aby se pořádně ponořil do něčeho pořádného.
Jo a Hugo? Hugo mi fakt nesedl, spratek jeden :D

Blančitos
Blančitos
01.03.2020 3 z 5

První polovina mangy nebyla vůbec zlá, byla hodně akční a skvěle se četla. Potíž nastala tehdy, když se Alita setkala s Hugem... Tam ta kvalita spadla o něco níže, a proto dávám 3*.

Kasandra109
Kasandra109
07.01.2020 2 z 5

Komiksy nikdy nebyly nic pro mě a už vůbec ne ty akční, protože se strašně ztrácím v těch obrázcích, kde je právě nějaká bojová scéna (ale to je zřejmě tím, že právě tento druh komiksů nemám vůbec načtený). Před tím jsem četla Útok titanů, kde jsem měla stejný problém. Ale naopak třeba Zápisník smrti jsem naprosto hltala, právě protože tam je příběh postaven na něčem úplně jiném, než právě na akci.

Takže za mě pokud vás anotace zaujala a líbí se vám komiksy a manga, směle do toho:)

Mooneylan
Mooneylan
20.12.2019 4 z 5

Jako první jsem viděla film, i když jsem věděla, že je točený podle mangy. Film mě dostal, byla jsem z něj nadšená. Cyberpunk, postapo, roboti...mělo to všechno! :)
To samé se dá říct o této manze. Je skvěle prokreslená, dynamická a záživná. Někoho může odradit tloušťka této knihy, protože je opravdu...hutná :) Ale mě to tak vyhovuje. Alespoň jí nedám na jedinou cestu metrem, vystačí mi dokonce na tři! :)

ReniHan
ReniHan
28.05.2019 3 z 5

3 hvězdy nedávám protože by se mi nelíbila kniha. Ta kniha, prostě není pro mě. Asi mi nebylo souzeno číst komiksy, protože mě nebaví koukat na obrázky a číst citoslovce. Ale kniha to byla hezká.

Hadati
Hadati
27.02.2019 4 z 5

Manga, která nijak zvlášť nepřekvapí ani nezklame. Alita je kyborg, jejíž minulost budeme postupně odkrývat. Má zde svého ochránce a mentora, a také svou první lásku, která nedopadne šťastně. Musím pochválit, že manga není jen o soubojích, ale má i nějaký příběh. Kresba je dost dobrá, aby čtenář pochopil co se děje. Jen občas jsou některé souboje méně přehledné, což je ale problém většiny mangy.

azazel1
azazel1
24.02.2019 3 z 5

Čtení na dva kratší podvečery. 3 hvězdičky je moje subjektivní hodnocení knihy, kde první polovina (do strany 246) je zajímavá a děj je dynamický, zato druhá polovina je až infantilní/naivní. Rad bych poznal ústřední postavy více do hloubky, ale to kniha taky nenabízí. Uvidíme co pokračování. Snad začátek druhého dílu nebude taková slabota jako konec prvního.

rarach010
rarach010
20.02.2019 5 z 5

Tahle manga mě hodně oslovila, je to drsná a nelítostná manga doporučuji :)

Nevimm
Nevimm
20.02.2019 4 z 5

Až na tu love story super věc.

Klarsik3
Klarsik3
20.02.2019

Byla to moje první manga tak si netroufám hodnotit... Potřebuju si na tenhle druh literatury nejdřív zvyknout.. Z počátku mě hrozně rozčilovalo to skákání odnikud někam..přišlo mi že tam toho spousta chybí jenže si člověk musí uvědomit že je to komiks... Každopádně mě to bavilo.. Bylo to pro mě něco nového a jsem zvědavá na další díly

kyberpunk zfilmováno manga

Jukito Kiširo