Bojové techniky raného novověku

Bojové techniky raného novověku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135042/bmid_bojove-techniky-raneho-novoveku-4oL-135042.jpg 4 14 2

Bojové techniky série

Kniha volně navazuje na dvě předchozí úspěšné publikace Bojové techniky starověkého světa a Bojové techniky středověkého světa. Přibližuje taktiku, bojovou techniku, zbraně a vybavení armád od roku 1500 do roku 1763. Text doplňuje mnoho barevných a černobílých uměleckých kreseb a dvacet barevných taktických map klíčových bitev tohoto období.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Deus

Fighting Techiques of the Early Modern World , 2005

LordByron
24.04.2023 4 z 5

Podľa mňa krásna knižka, krásne ilustrácie a pekne prehľadne vysvetlené jednotlivé zbrane, taktiky, ich vývoj a bitky. V kope iných kníh vám toto sotva opíšu akoby ste to mali vedieť automaticky : )
Ľúbil sa mi napríklad Breitenfeld a vysvetlenie zániku taktiky Caracol, ľúbili sa mi obliehacie metódy, Lutzen a Leuthen.
Ale takmer úplne absentuje Veľká severná vojna (!) okrem jedného obliehania a možno toho málo venovali Turennovi.

braunerova
22.08.2017 4 z 5

Publikace trpí stejnými nedostatky jako celá edice. Opět chyby překladu, např. Velký mistr (velmistr), vévoda z Alvy (z Alby) a tak dále. Na bitevních mapách chybí názvy opěrných bodů a místopis. Jinak je to ale zajímavé čtení.