Bohyně v domácnosti

Bohyně v domácnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9528/mid_bohyne-v-domacnosti-t97-9528.jpg 4 462 92

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

The Undomestic Goddess , 2005

Janina70
Janina70
07.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení na dovolenou.

pip11
pip11
27.06.2018 4 z 5

Příjemná, zábavná a pohodová oddechovka.

gabriella94
gabriella94
08.03.2018 5 z 5

U téhle knihy jsem se vážně dobře bavila. Samantiny pokusy o úklid a vaření mě vážně rozesmály. Ještě že měla kreditní kartu :D díky které mohla objednat jídlo, nechat si vyžehlit věci a nakoupit nové oblečení. No postě ideální hospodyně.
Nechápu jak některá žena nemůže umět tak základní věci.

crazyslunicko
crazyslunicko
09.02.2018 4 z 5

Knížka byla naprostá oddechovka, vzala jsem si ji sebou na dovolenou a během chvíle jsem ji měla přečtenou. Slečna, která v životě nemusela vařit a uklízet se nevědomky octne v domácnosti, ve které ji přijmou jako hospodyni. První pokusy v kuchyni zachraňuje donáškovou službou, první praní a znehodnocení oblečení, řeší koupí stejných kousků v nemalé hodnotě. O tom, jak člověk vypadne ze svého stereotypního zaměstnání, zhroutí se a najednou začne vidět věci jinak. Najednou začíná myslet sama na sebe a užívá si svobodu "nic neděláním". Kdo nepracuje v psychicky náročné práci, tak to asi nepochopí, ale mě se ta kniha vážně líbila. Není nic, co bych knize vytkla. Naprosto jsem se pobavila a můžu jedině doporučit, pokud se chcete zasmát. Za mě 5 hvězdiček.

lenka7348
lenka7348
03.02.2018 5 z 5

Hezký příběh plný nečekaných zvratů, občas i s humorným nádechem. :-)
Byla to má druhá kniha od této autorky, a určitě si rád ještě nějakou přečtu.
Ideální pro milovníky anglického venkova a neotřelé romantiky.

Jája92
Jája92
28.01.2018 4 z 5

Prozatím nejlepší kniha , kterou jsem od autorky četla. Velmi jsem se u ní pobavila.

eva2114
eva2114
19.01.2018 4 z 5

moja prvá od autorky. Prijemne prekvapila, pobavila, lahke citanie.

moonula
moonula
07.01.2018 5 z 5

Bože,ta kniha neměla chybu..To jsem už dlouho nic takového nečetla.. A proto jsem si pořídila další knihy a čtu dál. :-)

nani_nka
nani_nka
23.11.2017 5 z 5

Kinsella zas nesklamala! Príbeh o workoholičke Samante, ktorá sa po prešlape vo firme rozhodne utiecť a omylom sa dostane do jednej domácnosti, kde si ju pomýlia s novou hospodyňou. A potom začne séria vtipných až trápnych chvíľ, kedy sa Samanta snaží niečo ukuchtiť alebo upratať. Na príbehoch od Kinselly sa nedá nesmiať.

jaroslava1
jaroslava1
18.10.2017 5 z 5

Čtivé, občas humorné,pobavila jsem se, ráda si přečtu i jiné knihy této spisovatelky

MerMinGwendol
MerMinGwendol
29.09.2017 4 z 5

z dlouhavé , vyškrtla bych asi pár desítek stránek
jinak užasné

KateTheBlogger
KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Byla vtipná a neskutečně nápaditá. Patří k mým nejoblíbenějším od Sophie.

Lucie341
Lucie341
14.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, poutavý a romantický příběh. Originální námět. Sympatické postavy. Těžko se lze odtrhnout. Moc hezký závěr, neskončil moc brzy.

ivakola
ivakola
22.06.2017 3 z 5

Dobré čtení, taková oddechovka. Nicméně autorka má i lepší knihy, ráda si od ní zase nějakou přečtu.

Siwan
Siwan
18.06.2017 4 z 5

příjemně ubíhající děj, velmi vtipné momenty a sympatické postavy. příjemná oddechovka :-)

Meridea
Meridea
09.03.2017 5 z 5

Krásně napsaná knížka, člověka několikrát rozesměje :-) Jen ten konec bych o něco protáhla, na mě skončil moc brzy.

26Mirka
26Mirka
04.11.2016 5 z 5

Autorku mám moc ráda, když si potřebujete přečíst něco odpočinkového vřele doporučuji.

dom.ini
dom.ini
22.08.2016 5 z 5

Od této knihy jsem nic velkého neočekávala, ale pro mě to byla velmi příjemná odpočinková knížka. Výborně se četla a hodně jsem se u ní nasmála, takže pro mě byla tato kniha velmi příjemným překvapením a určitě bych ji mohla pro takové letní odpočinkové čtení doporučit.

SelkaNika
SelkaNika
14.06.2016 4 z 5

Nenáročné pohodové a zábavné čtení, které však člověka donutí zamyslet se nad životním stylem a hektičností dnešní doby.

Alienn
Alienn
21.05.2016 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem od toho nečekala žádné náročné čtení a chtěla si u knížky odpočinout, tak zklamaná nejsem. Je to taková romantická pohádka a místy jsem se i pobavila.

láska pro ženy anglický venkov

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Bohyně v domácnosti je v