Znamení Athény

Znamení Athény https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145172/bmid_znameni-atheny-Rmu-145172.jpg 5 928 89

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...... celý text

Ailee
05.02.2024 4 z 5

Tento díl jsem četla skutečně dloooouho. Hodně mi nesedlo, jak se tolik postav najednou mačká na jedné palubě a každá si snaží ukrojit svůj díl pozornosti a hrdinství. Všechno se tím tak nějak rozmělnilo. Teprve když začali víc pracovat jako tým, začalo mě to bavit více. Ale to jejich "já jsem tak neschopný a všichni jsou lepší než já" mě fakt štvalo. Zvlášť když si na svou "neužitečnost" stěžoval (byť v duchu) ale opravdu každý. Několikrát. Pořád tak trochu doufám, že se mi to "nelíbí" jen proto, že jsem to četla během své čtecí krize. Teď se ke čtení vracím s mnohem větší chutí, tak uvidíme.

RemiBlack
02.01.2024 4 z 5

2023/31
K Percymu Jacksonovi jsem se dostala trapně pozdě, ale teď si to rozhodně užívám. :) Znamení Athény byl další cool díl, i přestože jednotlivé knihy začínají být dost tlusté. Vážně je to čtivé. Doufám, že se letos pustím do pokračování!

Sauron
29.10.2023 2 z 5

Jo je to fajn, je to nesmírně čtivé a propracované, ale... Nevím ale z této série mám pocit že je to pořád stejné. Nepřekonatelný úkol, hrdinové trousí na každou stranu vtipné hlášky ale ,,uvnitř fakt bojí", bum prásk, úkol hotový, nikdo neumřel, akorát pár věcí se pokazilo aby bylo z čeho psát další knížku. Jo, trochu to karikaturuju, ale vlastně to je pravda. Bohužel.

zirafinec
29.10.2023 5 z 5

S každým dílem lepší a lepší.

Ronnie68
10.04.2023 5 z 5

Knihu jsem už četla (a i víckrát než jednou) ... a pořád mě nepřestala bavit ... prostě vtipný polobohové a jejich dobrodružství, které mě zcela vždy pohltí.. možná se k ní v budoucnu ještě vrátím...

Book_lover469
01.03.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Lepší než první a druhý díl hlavně proto že se nám konečně potkává celá skupinka. Hlavně Percy a Annabeth kteří mají v knize spoustu společných chvilek které jsem si naprosto zamilovala. Dynamika mezi postavami je skvělá. Frank, Leo a Hazel a jejich propojení mě opravdu zajímalo a Hazelin život mě rozbrečel. Dojemná kniha ve které se opět dozvídáme více o mytologii a potkáváme další bohy a bytosti. A ten konec? Rozhodně navnadil na další díl do kterého se musím hned pustit. Za mě zatím nejlepší díl ze série.

Caro2002
09.02.2023 4 z 5

Bomba, naprostá bomba, děj začíná nabírat obrátky. Všech 7 polobohů se dá do kupy a spolu vyráží na nebezpečnou misi.
Shledání Anabeth a Percyho pro mě bylo velmi emotivní, předtím jsem ani nepostřehla jak mi chyběla jejich vzájemná dynamika dokud se zas nepotkali.
Co se týká akce tak ta tady rozhodně nechybí, ale i přes to mi dala knížka zabrat a četla jsem ji poměrně dlouhou.
Leo se opět ukázal jako naprostý génius. Trochu je mi však líto kvůli tomu že jsou všichni na lodi spárování a on je tam vyloženě jako sedmé kolo u vozu.
No a konečně se dostáváme ke konci, tak to byla bomba. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Elea
24.12.2022 4 z 5

Tato kniha se mi líbila víc než předcházející díly série, zajímavá je rozdílnost pohledů jednotlivých postav, i když Jason asi nikdy nebude mojí oblíbenou postavou.

MilanKop
15.12.2022 5 z 5

Naprosto skvěle pokračování série. Budu se opakovat, ale úžasný příběh, který chytne a nepustí. Stránky se otáčí jedna za druhou a knihu doslova hltam. Každá postava mi přirostla k srdci. Doporučuji!

andrejci
07.10.2022 5 z 5

Páni, páni, páni kde mám začít? Tohle byla neuvěřitelná jízda. A to hned z několika důvodů.
1. Percy a Anabeth. Ti mi moc chyběli. Já si je moc užívala. Jejich škádlení. Navíc tam byl děj i z jejich pohledu což se mi moc líbilo.
2. Konečně se setkalo 7 polobůhu což je za mě skvělé parta. Jejích doplňování a škádlení jsem si moc užívala.
3. Leo je prostě geniální. Za mě jedna z nejlepších postav. Stejně jako trenér. Tyhle postavy se hodně povedly.
4. Ten konec?! Co to bylo toto. To nám snad udělal autor naschvál. To je prostě.... Kdo má to čekání vydžet. Já prostě nevím co mám k tomu napsat. Tohle bylo pekně podlé.
Co mi trokšu vadí je to, že se tam spíš objevují římští bohové. Kdyby se tam objevili řečtí bohové tam by mi to vůbec nevadilo. Stějně jako staré postavy. Zvlášť potom co se objevil Percy jsem čekala nějaké velké vítání. Třeba se ho ještě dočkám.
Šíleně moc se teším na další díl. A tento byl jednoznačně skvělý.

kačuleee29
05.06.2022 5 z 5

Tohle byla jízda. ZATÍM můj nejoblíbenější díl. Pořád se zde něco dělo, neměla jsem čas dýchat ani s tím otravovat mou kamarádku :D. Hltala jsem kapitolu za kapitolou až jsem se dostala k srdcervroucímu konci. Asi není jak se na něj připravit, ale připravte se na něj :D. Každopádně se hned vrhám na další díl jinak bych riskovala, že omdlím.

lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

zirafinec
25.01.2022 5 z 5

Skvělé pokračování skvělé série.

Feliska764
15.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Percy a Annabeth jsou konečně spolu, i když jenom na chvíli...
Moc mi neseděl příběh z pohledu Annabeth, představovala jsem si jí víc, já nevím, asi racionální. Ale těžko říct, co s ní udělalo půl roku bez Percyho... Každopádně je to pořád moje oblíbená postava.
Piper je pořád stejně otravná a protivná a Leo jakbysmet. Jason je mírně natvrdlý (jako vážně si nakráčí po pul roce do Tabora Jupiter a "ahoj Reyno, to je moje nová holka Piper, uzili jsme si půl roku zábavy při stavbě lodi a teď jí to tady ukážu"?). Ale musím říct, že u něj vidím nějaký vývoj a možná bych ho mohla mít i ráda, i když samozřejmě ne tolik, jako Percyho.
A čím dál víc žeru trenéra :-)
Abych to shrnula, pěkně nám to nabírá obrátky.

Beltrix
22.08.2021 4 z 5

Akční scény byly skvělé. Vztahy mezi sedmi velmi odlišnými polobohy působily realisticky, ale chyběly mi pohledy Hazel a Franka. Ten Annabethin pohled mi ale přišel dost nepovedený. Jakožto postava, kterou známe již od první knihy první série, je už zavedená a podrobně popsaná, její myšlenkové pochody mi s ní ne vždy korespondovaly.

voody99
10.07.2021 5 z 5

Absolutní úžas ♡♡.... Konečně jsou všichni spolu na ceste do Mare Nostrum .... Ten konec mě prostě vždy dostane jako napoprvé ♡
Miluji jeho knihy ♡

Luigi1
30.06.2021 5 z 5

Skvěle napsané a je to poutavé čtení.Těším se na další díl.

Lucka20
07.04.2021 5 z 5

Konečně se Percy setkal s Annabeth a seznámili se Řekové a Římané. Začátek jejich společného putování za proroctvím..opravdu miluju knihy od R. Riordana.
Občas mi trochu leze na nervy Piper, jak si spoustu věcí nechává pro sebe. Občas mi také moc nesedí k Jasonovi, ale není to nic, co by knihu znehodnocovalo.

JBigBang
29.12.2020 5 z 5

Bomba knížka. Jako zatím každá z Riordanových knih nezklamala. Člověk se od toho prostě nemůže odtrhnout. Opravdu super série, dokonce i lepší než samostatný Percy Jackson

DK197
08.12.2020 5 z 5

E-KNIHA: Rozhodně nejlepší díl z celé série - zatím. Vlastně z obou dvou. Zůstává vše dobré - například střídání vypravěče. A autor zde dokázal vykompenzovat i svou ne zrovna zdařilou schopnost pracovat s vedlejšími postavami. Vytvořil během série postupně sedm hlavních, s těmi nás seznámil a zaměřil se na ně. To už mu jde dobře. Každý má svůj kus prostoru, působí to povedeně. Navíc nezapomněl ani na různorodé vztahy ve skupině a připojil emoce. Což myslím k věku hrdinů patří. Výprava skvělá, zápletky taky. Také záporáci mi sedí víc než v původním Percym. A to už vůbec nemluvím o nečekaném dokonalém zvratu na konci! Pokračuji hned dalším dílem...

Drobnou připomínku mám jen jednu - škoda, že samotné sledování znamení Athény nebylo o úkol, či dva další. Náročné to sice bylo, když se nad tím člověk zamyslí, ač na papíře se to nezdá, já sama měla u předposlední části problém něco vymyslet, ale já nejsem dítě Athény. A přijde mi zvláštní, že by na řešení tohoto žádné jiné dítě bohyně nepřišlo. Myslím obecně všechny části úkolu.