Proroctvo

Proroctvo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334099/bmid_proroctvo-A6N-334099.jpg 5 1097 114

Do Tábora polokrvných prichádzajú noví hrdinovia Jason, Piper a Leo, ktorí majú, podobne ako Percy Jackson, čiastočne božský pôvod. Kým sa však stačia poriadne porozhliadnuť, čaká ich nebezpečná výprava vedená záhadným proroctvom. Podarí sa im pri tom vypátrať aj Percyho Jacksona, strateného hrdinu? Nie je až také nepríjemné prebudiť sa v autobuse cestou na školskú exkurziu medzi svojím dievčaťom a najlepším kamarátom. Poriadny malér ale je, keď spolužiakov nepoznávaš, nevieš ani, kto v skutočnosti si a netušíš, ako si sa tam vôbec ocitol! A to všetko je len začiatok, pretože na výlete v Grand Canyone sa začnú diať naozaj strašidelné veci…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

Heroes of Olympus: The Lost Hero , 2010

Rubika
Rubika
23.06.2015 2 z 5

Slabší díl :)
Nový hrdinové mě moc nenadchnuli. (ale podíl má na tom i to, že jsem vážně Percymaniak :D)
Hlavně tedy Jason a Piper, sice nové zvláštnosti ohledně všeho kolem hrdinů, ale stejně si ohledně nich vždycky budu myslet, že se pokládají za ty best. :D
Leo je fajn a humoru má na rozdávání, vyvažuje mi tu trojku a dodává moje pozitivní hodnocení.:)
Stejně jsem čekala od knihy více, Percy mi tam jako u 99,9% lidí chyběl. (Jeho Persassy styl je prostě nepřekonatelný.)
Ale kniha se mi líbila. :)

mayinka
mayinka
16.06.2015 5 z 5

Neni Percy Jackson jako Jason :)) a recka a rimska mytologie muze zamotat hlavu :) uplne jsem propadla myslenkovym mapam :) delam si je ke cteni :) kdo je kdo, ci je syn nebo dcera - jake ma deti :) a schopnosti a jeste si je casem i treba namaluju :)

David123456
David123456
22.05.2015 5 z 5

Cool Book

9187
9187
20.05.2015 5 z 5

Mě připadá jako by se Riordan pořád zlepšoval. Ale musel jsem si zvyknout, že tam nebyl Percy. A navíc Leo suprově vtipkoval, takže i v dramatických situacích jsem se zasmál.

kklepkaa
kklepkaa
05.05.2015 4 z 5

Jsem mile překvapena. Snad lepší než kde jaký díl Percyho. Jen mě trochu štvalo, že něco tak očividného, že jsou dva tábory polobohů bylo vysvětleno a potvrzeno až na konci knihy. Jak kdyby si autor myslel, že čtenář je hlupák a nedojde mu to. Ale to je jen taková drobnost :)

JanaDor
JanaDor
06.04.2015 4 z 5

Ptáte se, zda-li je to podobný příběh jak Percy? Myslíte, že by vás to už nebavilo? Nebo, že téma bylo již vyčerpáno? TAK, to si dovolím oponovat. Opravdu je tu několik shodných věcí, jako polobohové, tábor a mihne se tu i jméno Percy. Ale tím, že nás příběhem provázejí tři nové osoby, které právě objevily své schopnosti polobohů a přicházejí na to, co vše umějí. Je tu více záhad, kde ani hrdinové neví, co to vše znamená. Postupně je s nimi odkrýváme. Také nové příšery a noví bohové (které neznáme z Percyho vyprávění) nás uvádějí do prostředí, jenž vidíme poprvé. To vše je prostě jiné, zajímavé a v neposlední řadě poutavé. Ani chvíli jsem se nenudila a obdivuji fantazii autora.

katerina8910
katerina8910
05.03.2015 5 z 5

Tahle kniha prostě vezme a nepustí. Noví hrdinové jsou vážně úžasní, hlavně Leo. Všem doporučuju, i když Rick (Troll) Riordan tam zase nasolil pár chvil, kdy se mi ho chtělo zabít :D

trynitrix
trynitrix
11.02.2015 4 z 5

Chtělo to trochu trpělivosti a zvyk na nové postavy. A fajne takže další nakažlivá serie :-D

Žůžena
Žůžena
31.12.2014 4 z 5

Jak Percy Jackson i Bohové Olympu mě nezklamali. Sice jsem od této knížky čekala trošku víc ale furt se mi líbí. Vtipné,akční a zajímavé. Rick Riordan má můj obdiv!:3

natalie2171
natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Možná trochu slabší, přiznám se, čekala jsem od toho víc. Ale strýček Rick mi to trochu vynahradil a i tak mě docela upoutal, ale konec jsem tak nějak věděla a tušila, proto mě to docela nepřekvapilo. Ale určitě stojí za to přečíst, protože takového kluka jako je Leo!! Uf... :3 :DD

Mirokluso
Mirokluso
10.12.2014 5 z 5

....dfyghydnzd\yrnaerzn

Mishak
Mishak
25.11.2014 5 z 5

Může obsahovat spoilery... Omlouvám se...
Po celé sérii Percyho jsem si říkala, co ještě by se dalo vymyslet.... No, musím uznat, že mě kniha překvapila a strašně se mi líbila... =) Nebyl tam Percy, zpočátku to pro mě byl vcelku šok a mrzelo mě to, ale nové postavy přinesly do příběhu další pěkné osudy a příběhy, že jsem si je okamžitě zamilovala, i když mi Jason trochu vadí =). Každopádně se už strašně těším, až otevřu druhý díl, protože bude o Percym a druhém táboře - což byl mimochodem skvělý tah autora a úžasný nápad - skvěle to sérii oživí =)
V tomhle díle jsem si strašně moc zamilovala Lea =) Skvělý rejpavý typ člověka, což miluju a jsme si v tomhle jaksi trochu podobní. Ale najít a spravit železnýho draka??? Prostě pecka!!! I když mě pak strašně moc mrzelo, že o něho přišli... Naštěstí ale jeho role v příběhu nekončí =)
Knize musím dát 5 hvězdiček a budu s nadšením očekávat 2. díl, než se mi objeví v knihovničce =)

estelina2300
estelina2300
20.11.2014 3 z 5

Hezká knížka, ale moc mě už po přečtení Percyho Jacksona nebavila. Zdálo se mi to takové ohrané. Jinak tu je taky pár světlých stránek. Proto 3 hvězdičky :-)

šošana-lilie
šošana-lilie
01.11.2014

Nádhera,takhle hezkou knihu už jsem nečetla dlouho.Rick Riordan má můj obdiv.

Adel703
Adel703
12.10.2014 5 z 5

Wow skvělá kniha! Nemohla jsem se odtrhnout. Ze začátku jsem sice postrádala Percyho, ale brzo jsem si oblíbila nové hrdiny. Tyhle dvě série prostě miluju

alisondidilaur
alisondidilaur
20.08.2014 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala jestli má cenu vůbec ji začít číst.Jenže mi to nedalo a sedla jsem si k ní.A rozhodně toho nelituji!!! I když mi zezačátku nesedl Jason nakonec se mi zalíbil a dokázala jsem se do něj vžít.Rozhodně se těším na celou serii.

Nika Drabinová
Nika Drabinová
30.07.2014 3 z 5

Čtení této knihy se mi líbilo, ale na rozdíl od předchozí série, zde byly postavy až moc dokonalé. Každý z těch tří byl nějak výjimečný, ale jinak než Annabeth, která si musela vystačit se svou chytrostí (a to úplně stačilo), Grover, který byl odhodlaný jít za svým snem, nebo Percy, který si místo nesmrtelnosti vybral Annabeth.
Piper, dcera Venuše, oplývala vzácným darem. A Leo, který měl nadání, které se objevuje jen jednou za několik set let. U Jasona byla zajímavá jeho rodina (mimo božského rodiče) a dokonce i to, kde vyrůstal, ale ani to mi nestačilo. Aby Bohové Olympu alespoň v nějakém bodě zastínili Percyho Jacksona, musel by být nápad knihy mnohem originálnější. Tohle pro mě bylo jen tři výjimeční polobozi, kteří se k sobě dostali "náhodou", byli vybráni, aby znovu zachránili svět.

Monika2001
Monika2001
01.07.2014 4 z 5

Kniha je hezká, ale mě tam hrozně chyběl Percy, Annabeth...

Alex.Barunka
Alex.Barunka
23.06.2014 5 z 5

Trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná, ale zbytečně.
V příběhu mi chyběl Percy s Annabeth, ale Jason, Piper a Leo je dokázala (aspoň na čas) nahradit :) ...
Jsem zvědavá na další díl, protože to určitě bude stát za to :)

MisuleB
MisuleB
04.06.2014 5 z 5

První dojem z knihy: tohle bude ještě zajímavé.
Dál: hrozně mi tam chyběl Percy a Annabeth, jinak dobré, jsem zvědavá na další díl.