Proroctvo

Proroctvo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334099/bmid_proroctvo-A6N-334099.jpg 5 1101 114

Do Tábora polokrvných prichádzajú noví hrdinovia Jason, Piper a Leo, ktorí majú, podobne ako Percy Jackson, čiastočne božský pôvod. Kým sa však stačia poriadne porozhliadnuť, čaká ich nebezpečná výprava vedená záhadným proroctvom. Podarí sa im pri tom vypátrať aj Percyho Jacksona, strateného hrdinu? Nie je až také nepríjemné prebudiť sa v autobuse cestou na školskú exkurziu medzi svojím dievčaťom a najlepším kamarátom. Poriadny malér ale je, keď spolužiakov nepoznávaš, nevieš ani, kto v skutočnosti si a netušíš, ako si sa tam vôbec ocitol! A to všetko je len začiatok, pretože na výlete v Grand Canyone sa začnú diať naozaj strašidelné veci…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Heroes of Olympus: The Lost Hero , 2010

DK197
01.12.2020 4 z 5

E-KNIHA: Ačkoli jsem si říkala, že po přečtení série o Percym si dám od autora na chvíli pokoj, zvědavost byla silnější. A musím říct jedno - tři nové ústřední postavy této knihy jsou skvělé. Zamilujete se do nich téměř okamžitě, že vlastně nepřemýšlíte, zda vám původní hrdina chybí. Moc hezký příběh, fajn příhody. I proto mě mrzí, že musím hvězdičku strhnout, abych byla spravedlivá. Než se to alespoň částečně vysvětlilo, trochu mě znejistělo míchání řeckých bohů s římskými, k tomu mluvící zvířata a indiánské pověry. Jako by z toho autor začínal dělat guláš (Vzhledem k ději v dalším díle bych ale přivřela oko - ten guláš bude, zdá se, ještě větší a doufejme účelný.) Co ale odpustit nemůžu je to, že mě řešení některých záhad a zápletek napadlo dřív, než s tím přišel autor. Ta předvídatelnost mě hodně zamrzela. Jinak dobré čtení jako vždycky.

hana4834
01.12.2020 4 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování Perciho ale tato série je jiná než Perci možná o něco ho

Patro
17.11.2020 5 z 5

Za mě jsou Bohové Olympu ještě lepší série než Percy Jackson. Připadá mi napsaná pro starší děti/mládež, zatímco Percy Jackson je ryze dětský. V tomhle díle mi samozřejmě (jako asi všem) chyběl Percy a jeho humor, myslím ale, že Leo, Piper i Jason jsou skvělé postavy samy za sebe.

StarPopcorn
21.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Nejlepší postava v tomto díle je Leo.
Jason je taky fajn
Ale Piper…neskutečně otravná postava - např. „Měla bych jim to říct“. A zrovna v tu chvíli se něco stane - vyřeší se to a jeden z hrdinů se zeptá, co že to chtěla Piper říci. Její odpověď - „Nechme to na jindy“
Jinak toto dílo hodnotím velice kladně. Musel jsem číst dál, protože jsem chtěl vědět, kdy už konečně hlavní hrdinové poznají, že existují i Římští polokrevní. Ale chyběl mi Percy a jeho humor :(

Tritvaetna
11.10.2020 4 z 5

(SPOILER) !!Obsahuje spoilery!!

Chvíli jsem si nebyla jistá, jestli mám sahat po druhé sérii, protože první byla naprosto fantastická a protože jsem se bála ‘špatné druhé série’ po vzoru špatných druhých dílů, ale kamarádka mě nakonec přesvědčila - a budu jí muset poděkovat. I když mi trochu chyběl Percyho humor (tomu se prostě nevyrovná nic), Jason se mi zdál takový vyspělejší a sebevědomější, ale prostě ne tak zábavný jako Percy. Kdo mě nebral byl Leo - celou dobu se mi zdál takový nějaký ukňouraný, jakože ‘jsem jediné oheň ovládající Héfaistovo dítě za kdovíjak dlouhou dobu, ale jsem úplně zoufalej, protože moji kámoši spolu chodí’. Piper byla v pohodě, nejlepší byla ta scéna kde zjistila, že s Jasonem vlastně nechodila. To bych teda zažít nechtěla.

kedlis
04.09.2020 3 z 5

(SPOILER) První díl druhé série Ricka Riordana nám představuje 3 nové polobohy: Piper, Jasona a Lea. Četlo se to stejně snadno jako Percy, ale je tu víc věcí které mě štvaly.
Všichni tři polobozi jsou něčím výjimeční - Piper má čaromluvu, Leo ovládá oheň, Jason je syn řecké verze Dia a zkrátka ten 'nejlepší'. Navíc 2 z nich jsou "vyvolenci" Héry, bohyně která nesnáší polobohy? Jason nezemřel když spatřil pravou podobu boha, i když je na to upozorňováno v Percym x krát? No nevím. Nějak mi připadalo, že jsou všichni tři až moc skvělí v boji na to, že s tím nemají ani jeden zkušenost (kromě Jasona který si nic nepamatuje). Piper "není jako ostatní holky" a už vůbec ne jako děti Afrodity!!
Leo mi byl nejsympatičtější a soucítila jsem s ním nejvíc.
Každopádně ve druhém díle má být Percy a to si rozhodně nenechám ujít.

Rollman
20.08.2020 5 z 5

První zářez do druhé série o polobozích ze světa Percyho Jacksona. Já osobně se trošku bál, zda kniha bude aspoň malinko opomíjet dřívější události, což se bohudík nestalo a tak se jedná vážně o správné pokračování se vším všudy. Máme tady novou trojici postav (Za mě vede Leo), která každá dostane svůj prostor a každá z nich má své kouzlo. Blíží se nové proroctví a tak jsem dostal novou výpravu, skvělé akční scény, nové nestvůry i lokace. Nejvíc mě však překvapily postavy, které se zde objeví z minulé série. To na člověka padne taková krásná nostalgie. Každopádně, za mě plný počet a jsem zvědav čeho se dočkám dál, protože naběhnuto máme dobře.

LillyM.
13.06.2020 5 z 5

Bohové Olympu jsou prostě skvělí! Jsem ráda, že ted´ tam jsou i jiné, a sympatické postavy, které jsem si hned zamilovala. Piper, Jason, Leo, všichni jsou úžasní. Já osobně moc doporučuju❤

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Na novou sérii jsem se moc těšila, protože Percyho Jacksona jsem si zamilovala a je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií. A jedná se o jedny z opravdu mála knih, které jsem četla opakovaně. No a i když je knížka velmi povedená, musím říct, že jsem čekala něco víc nebo byl možná problém v tom, že mi chyběl Percy.

Adyx-chan
29.10.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, ale mi bylo líto, že tam teda nebyl Percy. Leo s Piper byli skvělí, akorát Jason mi nebyl moc sympatický.

JankaV80
12.10.2019 5 z 5

Líbila se mi celá série Percy Jackson a i první díl ze série Bohové Olympu se mi moc líbí. Bohové, titáni, polohové, řecká a římská mytologie a kultura, výborně zpracovaná do knihy.
První díl je sice bez Persy Jacksona, ale objevují se v něm hned tři jiní hrdinové - Jason, Leo (toho jsem si oblíbila) a Piper. Propojení (jeden se objevil a jeden ztratil) mezi Jasonem a Percym je patrné od samého počátku knihy, ke konci knihy se čtenář dozví, kde by Percy mohl být. A i když Jason zapadl do Tábora polokrevných a hned při první výpravě s Leem a Piper se mu podařilo splnit úkol, dojde mu, že ho v budoucnu čeká daleko nebezpečnější výprava. Na další díl se moc těším.

TheBookReaderM
27.08.2019 5 z 5

Myslím si, že pokud milujete řeckou mytologii a fantasy svět (nebo autorovu druhou sérii Percy Jackson), tak se vám tato kniha (popřípadě celá série) bude velmi líbit.
Je pravda, že může být můj názor na knihu zkreslený tím, že jsem se o řeckou mytologie zajímala sama. Je proto možné, že právě proto se mi tato kniha tak moc líbila.
Musím vyzdvihnout autorovu nápaditost děje a především jeho představivost, jelikož i doteď si pamatuji ty příjemně popsané bitvy. Všechna čest tomuto autorovi, jelikož společně se sérií Percy Jackson vytvořil půvabný svět, do kterého se kdykoliv ráda podívám a připomenu si, proč jeho knihy mám tak ráda.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Jason mi byl už od začátku strašně nesympatický. Leo si mě získal. Piper mi přišla trochu přitažená za vlasy.
Kniha má jinak poutavý a napínavý příběh.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Série Percy Jackson a Bohy Olympu jsem četla na přeskáčku, podle toho, co zrovna bylo knihovně, ale hned jsem si je oblíbila. Piper je docela sypatická, Leův humor skvělý a Jason jako správný hrdina nemá žádnou vadu. A jsem moc ráda, že je Thalie zpátky, i když jen ve vedlejší roli.

DUNIKO
03.05.2019 5 z 5

No páááni!!!Tak to je nářez!Super čtení!

Zuzaček22
26.04.2019 5 z 5

Na pokračování Percyho jsem se strašně těšila. Takže, jsem byla na začátku trochu zklamaná, že v tomto díle Percy není. Každopádně nové postavy jsem si rychle oblíbila. Kniha má trochu zdlouhavý ten začátek, ale pak už to jede jak po másle. Nemohla jsme se vůbec odtrhnout a četla prakticky nonstop. Hned se vrhám na další díl :-)

BetyN.
02.04.2019 5 z 5

Začíst se sice není jednoduché, ale přelouskat prvních sto stran určitě stojí za to. Pak je to dobře vymyšlená dobrodružná jízda, která obstojně konkuruje Percymu.

Calla2002
30.03.2019 4 z 5

Kniha super, popravdě jsem od toho moc neočekávala. Vypadalo to nějak takhle „To už není o Percym, to už nebude ono” a vlastně jsem měla pravdu a přitom jí neměla, nebyl to Percy, a už to nebylo tak, že bych knihu nějak extra prožívala, jako to bylo u Percyho. Všichni se shodneme na tom, že Leo je naše zlatíčko a ostatní jsou fajn xd dějová linka mi nevadila, krom toho začátku se tam pořád něco dělo a v některých chvílích jsem se zasmála a v některých se mi chtělo brečet. Dobře, jenom v jedné chvíli, chudák Festus ❤
4* za mě.

verulik196
08.03.2019 4 z 5

Tak jsem se opět vrhla na Riordanovy knihy a musím říct, že jsem spokojená! Dělalo mi ale trochu problém se začíst, tak snad bude druhý díl o ten kousek lepší.

Susinek13
01.01.2019 4 z 5

Kniha mě sice nezklamala, ale ani mě nenadchla...
Kniha byla čtivá, oblíbila jsem si všechny nové postavy a příběh byl super... Ale díky tomu, že tam bylo více úhlů pohledu, tak příběh přestal komunikovat se čtenářem a necítila jsem se s příběhem, tak spjatá, jako to bylo u série Percy Jackson