Neptunův syn

Neptunův syn https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128573/bmid_neptunuv-syn-Tey-128573.jpg 5 1007 84

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Son of Neptune , 2011

Vianescee
10.07.2015 5 z 5

První díl se mi líbil, ale to nemění nic na tom, že tady je narozdíl od něj Percy. To ho automaticky pro mě dělá ještě lepší. Zajímavý nový (římský) tábor, přesto jsem větší fanda Řeků.:D Zábavná, akční a čtivá kniha, které nemám co vytknout. Tak se jen hrnu na další díly.

Jano.
07.07.2015 5 z 5

Spolu s Kliatbou Titanov najlepšia vec, čo v sérii o gréckych a rímskych bohoch vznikla. Hlavne príbeh o Hazel sa mi strašne páčil a kapitoly z Tábora Jupiter som si vyložene užíval. :D

JanaDor
07.06.2015 5 z 5

Opět velmi akční, čtivý a napínavý díl. Smekám před autorovou fantazií. Svět, který s Percym vymyslel je úchvatný. I když nejsem fanoušek řeckých mytologií, knihy mě neuvěřitelně baví a těším se na další díly.
Tento díl mi udělal díru do hlavy. Musela jsem se soustředit až se ze mě kouřilo. Protože řečtí bohové a římští bohové mají jiné názvy, ale jak jsem pochopila jsou to ty samé osoby. Takže jsem měla ve jménech pěkný hokej. Jenže je pravda, že změna tábora a jeho pravidel tento díl s Percym hezky oživil.

9187
20.05.2015 5 z 5

Super.. Percy je zpátky. Jen ti Římané mi tam trochu neseděli. Hele lidi schválně co máte radši:Řím nebo Řecko? Myslím si že je to celkem jasné. A líbilo se mi jak Hazel řekla Gigantovi: Vítej v Kanadě hlupáku.

kklepkaa
05.05.2015 3 z 5

Rick byl u druhého dílu v obrovské nevýhodě. Vlastně až tady začal pořádně čtenáře seznamovat s "novým" světem a tak se čtenář na začátku celkem dost ztrácí a vrámci známého příběhu, co už všechno zažil, je to dost matoucí. Ale je to ten starý Rick a velmi rychle se opět vyhoupl do sedla a už nesesedl.

135
15.03.2015

Podle mě je to jen směšná napodobnina Percyho Jacksona.Ubohost nejvyšší míry. Omlouvám se těm kteří si myslí o této knize to nejlepší, ale podle mě to Rick neměl rozjíždět dál.

trynitrix
23.02.2015 4 z 5

Ze začatku jsem byla hodně mimo takový nic moc ale pak se to rozjelo a už jsem se nějak nemohla odlepit od knihy takže se těším na další výpravu :-)

Mishak
22.01.2015 4 z 5

Na druhé pokračování jsem se moc těšila... Hlavně proto, že mi v prvním díle chyběl Percy a v tomto byl =)

Nu, druhý tábor, ten římský „Jupiterův“ je prostě jiný.. Ale nemůžu říct, že se mi nelíbilo, jaký je. Moc se mi líbila myšlenka rodin polobohů žijících v něm v založeném městě =) Je to rozhodně lepší představa života, než se jenom bát nestvůr, no ne? Ale jsou tam patrné jisté rozdíly: fauni vs. satyrové, kohorty vs. sruby, atd. Každý tábor má však něco do sebe… =)

Obdivuji fantazii autora, protože to, co dokáže vymyslet i po celé jedné sérii, je dokonalé. Alespoň pro mě a věřím, že i pro další čtenáře. Úžasná minulost Percyho, Jasona, Lea i Piper jsou nic oproti minulosti Hazel a Franka =) To jsem opravdu zírala =) A navíc harpyje Ella je skvělá =D Ty její citace z knich mě nejednou rozesmály =) Navíc Frank a Hazel mi přijdou mnohem silnější jak Leo, Piper nebo Jason. A moc se mi líbila provázanost s minulými díly - skvělý tah autora, tleskám =)

Hrozně špatně jsem se orientovala v řeckých a římských jménech bohů.. na mě už to je hodně moc jmen a motají se mi dohromady. Ale nakonec jsem si sepsala pomůcku a když jsem si nebyla jistá, podívala jsem se =D Dokonce jsem si ten červený papírek schovala pro další díly =D

Takže hodnotím 4mi hvězdičkami, protože i přes to, že tam byl Percy, mi díl přišel slabší než ten první (možná kvůli pomalejšímu rozjezdu v začátku knihy - ale chápu že nás musel autor seznámit s druhým táborem =)).

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Jó, jó už jsem asi říkala milionkrát, ale strýček Rick fakt umí napnout, pobavit, povzbudit atd. Možná mi tam chyběla Annabeth a nespočetně mnoho pus, ale Hazel s Frankem to vynahradili a stal se z toho další super díl!

Adel703
25.10.2014 5 z 5

Opět u mě Rick Riordan zabodoval :) Skvělý příběh, i když mi přišel trošičku slabší než 1.díl. Percy byl úžasný a co se nových postav týče, Hazel a Frank měli zajímavé schopnosti.

alisondidilaur
20.08.2014

Tak na Percyho jsem se těšila nejvíc.V prvním díle mi chyběl.Ale dočkala jsem se :)

Alex.Barunka
25.07.2014 4 z 5

Nemohla jsem se moc začíst, Římský tábor mi nebyl tak blízký jako tábor polokrevných, kde jsem se cítila více doma. Ale zápletka, akce, dynamika super. I postavy ušly, jen Percy už nebyl ten starý Percy.

MisuleB
08.06.2014 5 z 5

Tak původní Percyho sérii se to asi nevyrovná, není to Tábor Polokrevných. xD
Jsem ráda, že tady se už konečně objevil Percy, ale Hazel s Frankem mi moc nesedli. Naopak zbožňuju harpyji Ellu a Terminuse. :´) xD
A hodně mi tu chybí staré postavy z Tábora Polokrevných... :/ s řeckou mytologií, ta římská mi moc nesedí :), ale rozhodně jsem zvědavá na další díl. :´)

CHB-SPQR
11.03.2014

a konečně Percy!!! Já ho prostě zbožňuju!! (jo a jen pro jistotu nejsem člověk co píše slohovky tak se nedivte, že píšu jen takový prostý věty!!!!!!!!!!!§)

Saphira
07.03.2014 5 z 5

U téhle celé série mě mrzí, že knížky mají konec. Svět Percyho mě chytil a opravdu nadchl, když jsem nemohla číst, furt jsem se k němu v duchu vracela. SKvělá kniha, skvělá celá série, krásně napsané, kdyby šlo dám víc hvězdiček. Škoda, že jsem Percyho dočetla.

Kindle82
30.09.2013 5 z 5

Pokračování série nezklamalo a opět napsáno poutavým stylem, že člověk nechce přestat číst a úplně se bojí, že se blíží konec knížky :-)

Mishwaa
06.07.2013 5 z 5

Série Bohové Olympu je moje nejoblíbenější knižní série. Nikdy mě nenapadlo, že mě bude zajímat řecká a římská mytologie, ale v knihách Ricka Riordana je podána tak zajímavým způsobem, že ji nejde jinak než milovat.
Autorův styl psaní je natolik vytříbený, že si veškerý děj knihy dokážete živě představit. Od knihy jsem se nedokázala odtrhout a naprosto splnila má očekávání, velice otevřený konec mě navnadil na další díl.
Knize dávám, zcela logicky, pět hvězdiček.

Lestat19
11.04.2013 4 z 5

Percy Jackson si prakticky nic nepamatuje a po putování a soubojích se dostává do Tábora Jupiter. Římský tábor je nejen disciplinovaný, ale obsahuje třeba stavby jako Koloseum, lázně, kasárna, senát nebo také akvadukt. Je tedy luxusnější a lépe upravený pro život než Tábor Polokrevných. Nové prostředí také nové postavy, z nichž některé vám opravdu přirostou k srdci. Já jsem si asi nejvíc oblíbil Franka. Vyprávění je opět akční a vtipné, ale to u Ricka Riordana není žádná novinka. Plnohodnotná recenze bude na blogu.

Tashani
14.03.2013 5 z 5

Tento díl mě opravdu moc mile překvapil. Musím říct, že se mi líbil o něco více, než Proroctví- asi kvůli tomu, že tam vystupoval Percy :) Kniha se skvěle četla a bavila mě, určitě ji mohu doporučit! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

PiperW
27.01.2013 5 z 5

Jako všechny díly Percyho prostě skvělé počtení