Neptunův syn

Neptunův syn https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128573/bmid_neptunuv-syn-Tey-128573.jpg 5 1007 84

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Son of Neptune , 2011

Demonius
08.10.2017 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha ze série Bohů Olympu; krásné náznaky Percyho minulosti - hlavně Nero, to mě pobavilo, krasný malý detail, který potěšil. Zvyknout si na nové postavy Hazel a Franka nebylo těžké, oba měli minulost, která byla pro příběh zajímavá a zásadní pro další pokračování. Kniha mě prostě neskutečně bavila od prvního shlédnutí obalu až do konce...

Lexa123
29.07.2017 4 z 5

Jako vždy mě tato série nikdy nezklame.

Adele02
10.07.2017 4 z 5

Slabší než jednička, ale hodně to zachraňoval Percy. A fakt se těším, jak budou všichni pohromadě :D

Smardik17
26.05.2017 5 z 5

Percy je borec jak na konci setře Octavia to jsem se málem zadusil sušenkou:-D. Super příběh není co vytknout, snad jen maličkost, že vždy jim výprava trvá 5 dní a z toho 4,5 dne jdou k cíli a 0,5 dne se vrátí. Ale za ten otevřený konec musím poděkovat, protože hned beru do ruky další díl.

SarahRoyalAss
11.05.2017 5 z 5

Upřímně, skákala jsem radostí a tancovala hula taneček, když jsem otevřela knihu, a tam velkými písmeny napsáno "Percy". Měla jsem radost jako malé dítě.
V první knize jsem měla problém "přijmout" míchání řeckých a římských bohů. Tady už se mi povedlo si najít k té motanici nějaký vztah.
Nevydržela jsem ani 5 minut u vaření, abych se na to nevykašlala a nešla číst knihu třetí.
Nico bude mít pravděpodobně v knihách velkou roli a na to se opravdu těším!! Tak uvidíme jak se to všechno ještě zamotá. :)

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy jsou zkrátka báječné. Oddechové, ale takovým zajímavým způsobem. Člověk při nic neuvěřitelně zrelaxuje, ale zároveň mu jede hlava na plné obrátky. Je neuvěřitelné, jak vše dokáže skloubit.

V prvním díle mi trochu chyběl Percy, tady jsem si zase nemohla zvyknout na to, že tam je. Jsem zkrátka nevybíravá. Ale je to opět bezvadné pokračovaní. Skvělí hrdinové.

Rubika
26.03.2017 5 z 5

První díl se mi celkem líbil, ale tenhle byl pro mě jiná třída. Málem jsem brečela radostí, když jsem otevřela knihu a spatřila Percyho jméno černé na bílém. Abych to tedy zestručnila:
1. Noví dva hrdinové jsou mi tedy rozhodně sympatičtější než Piper a Jason...
2. Kniha byla jako droga, nenechala mě ji položit.
3. Nevím jak pro vás, ale tím, že tam byl Percy, pro mě kniha nabrala úplně jiného významu. (Byla jsem jako: ,,Pane bože, ta kniha je plná Chaluhového mozečku!")
4. Tábor Jupiter mi byl ze začátku nesympatický, ale pak mi to spojení mezi Řeky a Římany začalo připadat zajímavé. (Každopádně zůstávám oranžová!)
5. To, jak si Percy pamatoval jen na Annabeth mě totálně dostalo.
6. Kdybych mohla, naprosto bych se zdržela všech formalit a Oktaviánovi jednu ubalila.
7. Konečně tam byl Percy. Užila jsem si poznávání nových postav v prvním díle, ale myslím, že hodně z vás mě bude chápat, když řeknu, že bez něj už to prostě není ono... ❤

svobonís
09.01.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o trošičku méně, než první. Chvilkami mi to přišlo moc zdlouhavé, ale jsem moc ráda, že tam je zase Percy. Ale jinak se mi knížka líbila, Rick zase nezklamal:)

Deni136
04.11.2016 4 z 5

Díl se mi líbil o trochu méně než předchozí. Nevím čím to je, Percyho jsem měla vždycky ráda, ale asi mi nějak chyběly postavy z prvního dílu. Taky mi děj přišel o kapičku nudnější, ale rozhodně nejsem zklamaná! Tento díl byl úžasný! Sice trochu jiným způsobem, ale pořád jsem nadmíru spokojená. Zdá se mi, že sérií Bohové Olympu teprve všechno začalo. Je to úžasně promyšlené a já už jsem moc zvědavá, jak bude série pokračovat. 

vakuov
07.09.2016 5 z 5

Super nemoh jsem přestat číst. I po cestě do práce. Šel jsem po svých což není ideální. Tomu sloupu jsem se skoro vyhnul.

helusa2
12.08.2016 4 z 5

U prvního dílu jsem byla trošku rozpačitá, ale v tomto už zase jedu na vlně nadšení, napětí a humoru... Já osobně bych se asi zařadila spíše do řeckého tábora, nicméně propojení Řecka a Říma je bezesporu zajímavé. O Římu toho vím méně, takže vítám příležitost k rozšíření vědomostí ;-)
Těším se na další díl, neboť se nabízí, že bude následovat bouřlivý vývoj okolností... Nové postavy mě nadchly, ale nejvíc prostě Ella :-D Tu bych chtěla mít doma :-D

dadako
03.06.2016 5 z 5

Každá další kniha je psaná lépe a lépe. V BO už konečně nemám ten pocit, který mě provázel celou sérií PJ a to ten, že se jedná o kopii Harryho Pottera. I když se mi zpočátku spojení Řecké a Římské mytologie nezamlouvalo, autor to vymyslel opravdu pěkně a nápaditě. Jsem zvědav na další osudy sedmičky a tak se hned vrhám na další osudy nových Argonautů...

Baubouka
24.04.2016 5 z 5

Snad lepší než celá série Percy Jackson... KOnečně jsme se k Percymu dostali a říkám vám je to naprosto supeer. Nové postavy jsou úžasné a zápletky a zádrhely jsou lepší alepší. Je krrásné jak vše navazuje na předchozí sérii (ale už chci aby tam byla Annabeth)

P-man
31.03.2016 5 z 5

No, z druhého dílu mám smíšené pocity. Začátek mi začíná trochu rozpačitě a Stehno - ee, teda Stheno to zachránila :D Římský Tábor Jupiter mi byl od první chvilky hrozně nesympatický a v těch centurionech a kdesi cosi jsem se ztrácel. Začátek byl pro mě hrůza. A jak tu bývá zvykem, opět výprava... No, jako hodnocení kladné, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo. 6/10

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

Byxy123
06.01.2016 5 z 5

Já nevím jak to napsat. :D Prostě Percy nezklame. Líbí se mi, jak je příběh vyprávěný z různých pohledů, dává to knize takový rychlejší spád. Za mě 5 hvězd a rychle na třetí díl.

angelice
20.12.2015 5 z 5

Četla jsem celou sérii a musím říct, že tuto knihu z ní mám nejradši. Rick Riordan je jedním z těch autorů, kterým by se mohlo povést přivést náročné mladé lidi ke čtení. Uvolněná a přesto napínavá atmosféra se krásně doplňuje s autorovým smyslem pro humor, citem pro mezilidské vztahy a osudy stvořených postav. Opravdu nemohu říct, kterou osobu mám z celé série nejraději, protože Riordan nevytvořil dobré a méně dobré postavy. Povedli se mu všichi...

kendllajf
28.10.2015 5 z 5

Nezklamala. Rozhodně doporučuji.:)
PS: Má to Páru.!!!!!!!!!!!!!

kendllajf
27.10.2015 5 z 5

První díl byl úžasný. Určitě tento bude také.

DEATHMAN22
21.08.2015

Ahoj dostal jsem tento díl od mé přítelkyně protože vý že zbožnuji tento styl psaní..bohudík jsem zjistil že jde o druhý díl o tak jsem i tak s úžasem četl...čeká mně ještě dlouhá cesta s Percy Jacksonem ...Opravdu moc děkuji Autorovi a doufám v super sérii :*