Neptúnov syn

Neptúnov syn https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298059/bmid_bohovia-olympu-neptunov-syn-lW8-298059.jpg 5 1007 84

Nezvestný Percy Jackson sa vracia! Stratil však pamäť a nevie, kto je, odkiaľ prichádza a aké je jeho poslanie. Z hlbokého spánku sa zobudil u vlčice Lupy, ktorá ho poslala do Tábora Jupiter, rímskej obdoby Tábora polokrvných. Všetci okolo neho ho považujú za syna boha Neptúna, rímskeho boha morí. Spoločne s ďalšími členmi tábora, Frankom a Hazel, odchádza na Aljašku, aby naplnil dávne proroctvo. Podarí sa im tam oslobodiť boha smrti Thanata, ktorého uväznil obor? Aké ďalšie nebezpečenstvá čakajú Percyho, ktorému sa počas cesty začína vracať pamäť?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Fragment (SK)

Heroes of Olympus: The Son of Neptune , 2011

kedlis
17.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Přestože je Parcy zpátky na scéně mi druhý díl připadal slabší než ten první. S pořádným představením tábora Jupiter a všeho římského se mi začali plést bohové dohromady. Podle všeho se mohou 'měnit' do římské či řecké verze, ale nějak mi není jasné, jak se vlastně rozlišují.

Nové postavy Frank a Hazel jsou opět výjimeční a samozřejmě ukrývají tajemství. Bonusem jsou scény s Nickem, je Hazel jeho sestra nebo není, když je dcerou Plutona a ne Háda?

Nad tím, že spolu chodí děti bohů bez ohledu na to, že jsou vlastně příbuzní i když nemají stejné rodiče jsem už mávla rukou, ale všechno to párování mi začíná připadat nucené (Piper + Jason, Hazel + Frank, Ella + Tyson???). Ještě k tomu, když je Frankovi 16 a Hazel 13.

Rollman
28.08.2020 5 z 5

Ačkoliv mě začátek úplně nechytl, druhý díl je opět svižným pokračováním, které nemá chybu. Veliké pozitivum je návrat Percyho, který je však úplně vymazaný a tak jsme svědky mnoha setkání nanovo a je to sranda. Frank a Hazel jsou velice super postavy, které dokáží zaujmout jak svými schopnostmi tak i životními překážkami. Samotná výprava pak už je jen třešnička na dortu, kterou zakončuje výborný konec, po kterém prostě nejde vzít tu třetí knihu hned do ruky. Plný počet se vším všudy.
Ps. Příjde mi, že druhá série má fakt zajímavé postavy a je plna tajemství, které mě baví odhalovat a nečekal jsem, že mě tato série zaujme stejně, ne-li více než ta první. Srdcovka už teď

LillyM.
13.06.2020 4 z 5

Římský tábor byl sice fajn, ale já radši Řecký...

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Ve druhém dílu mi trvalo zvyknout si na římský tábor. Přece jen Římané jsou o poznání jiní než Řekové a Řekové mi jsou mnohem sympatičtější. Ale i tak je knížka nadprůměrná.

JankaV80
10.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Percy opět jako hlavní hrdina, nikoli ale jako řecký, ale římský. Ztráta paměti a pobyt u Lupy ho dovedou do římského Tábora Jupiter, ve kterém se ale dlouho nezahřeje, protože je spolu s dalšími dvěma členy tábora poslán na výpravu. Výpravu, která začne pomalu odkrývat spletité sítě některých bohů, kteří stojí o záchranu Olympu.
Na pokračování série se moc těším .....

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Celý děj je super, má spád, člověka nenechá chvíli v klidu. Z celého děje je mi ale záhadou jedna věc - v knize se pořád dokola opakuje, že Giganta může zabít jen bůh a polobůh dohromady. Ale Giganta Alkyoneuse zabili tři polobohové (Percy, Hazel a Frank), ale bez jakékoli pomoci libovolného boha. Jak je to možné?

DracoMalfoy
28.12.2019 5 z 5

Božííííí!!!! Musím říct, že jsem velmi ráda za tu pauzu, kterou jsem si mezi díly udělila. Takhle jsem se na knihu moc těšila a více ocenila genialitu, propracovanost a vtipnost příběhu. Doporučuji.

Adyx-chan
29.10.2019 5 z 5

Percy zpět na scéně! Kniha skvělá, moc mě bavila.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Pohled na život římských polobohů mě zaujal. Úplně jiný než u řeckých. V něčem mnohem lepší a vněčem zase horší.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Percy je zpátky! Tenhle díl mám asi z celé série nejradši. Trochu víc jsme pochopila základní zápletku celé série, která mi v první díle nebyla úplně jasná. Úžasné.

DUNIKO
15.05.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení.Další skvělý hrdinové.Miluji Precyho Jacksona a spol.

verulik196
14.03.2019 5 z 5

A zase na konci :D kdo nečetl, má se na co těšit.

meredith6677
05.12.2018 4 z 5

Byl to parádní pocit, dostat se Percymu do hlavy. :D Konečně se vrátil na scénu a rozhodně nezklamal. Začátek mi možná přišel trochu zbytečně dlouhý a římský tábor mě nijak zvlášť neoslovil, ale postavy a děj byly jako vždy promyšlené do posledního puntíku a oblíbila jsem si jak Hazel, tak i Franka. O Arionovi ani nemluvě. Ze sedmičky hrdinů mi tedy asi nesedl jen Jason. :D Konec děje jako vždy velice poutavý, že se od něj člověk nemůže ani odtrhnout, dokud nezhltá poslední stránky. Vrhám se opět na další díl a těším se, že už tam snad budou všichni hrdinové!

Francesca14
09.11.2018 3 z 5

Tak nějak jsem po prvním dílu čekala víc a nevím proč, ale tohle mě moc nebavilo. Možná si musím dát od Riordana teď chvíli pauzu nebo jsem nebyla zrovna ve správném rozpoložení, ale ke konci už jsem se docela nudila a těšila se na konec. Ale Tábor Jupiter je moc hezky zpracovaný, obzvlášť mě zaujala postava Hazel a její minulost a bylo fajn vidět Percyho z pohledu ostatních. Trochu mi tam chyběl obvyklý humor a sarkasmus, bylo ho tam méně, ale bojové scény napsané stejně dobře jako vždycky a příběh promyšlený. Další díl si určitě přečtu, ale asi až po nějaké době.

Jostik_21
12.08.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, konečně se tam objevil Percy, ale docela nudná. Sice mě bavila víc, než Proroctví, ale myslím si, že Rick má na víc. I když tento příběh už neměl skoro žádnou chybu, ale chvíli mi trvalo zase, než jsem se vžila do příběhu a začal mě bavit.

Govrid
27.05.2018 5 z 5

Budu se opakovat, ale skvělá kniha, skvělý příběh, doporučuji mládeži ale i dospělým...

Enthu
10.05.2018 3 z 5

První díl mě navnadil k tomu, že mě druhý díl zaujme. Navíc, objeví se tady sám Percy Jackson a bude to skvělé, jako to bylo v předchozích knihách Percyho Jacksona. Ale skutečnost byla jiná. Asi jsem měla příliš vysoké očekávání, a proto mě tato kniha místy i nudila. Chybělo mi to napětí, co bylo v předchozí knize, které mě vtáhlo do děje a nepustilo. Doufám, že další díl bude lepší a zažiju stejné pocity jako u prvního dílu.

NikolettaHole
10.04.2018 4 z 5

Percy je zpět!! JUPÍÍÍ :) Jason byl fajn ale Percy je Percy :) popravdě hlavní problém u Bohů Olympu mám s tím přijmout římské bohy. Jsem milovnice řecké mytologie, ale ta římská se mi příliš nelíbí. Jinak děj byl super, Hazel i Frank se mi zamlouvají a těším se až budu číst dál :)

Ree
08.03.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, i když mi Proroctví sedlo více. Možná mi sedí více řecký tábor než římský, ale potěšila alespoň krátká přítomnost Nica, Percyho sarkasmus a v druhé části už jsem si zvykla i na Hazel a Franka. Zatím však nejslabší díl z celého Percyho Jacksona, ale to pořád u Ricka znamená hodně dobrá knížka :)

Eillen
06.03.2018 4 z 5

Na jednu stranu jsem byla ráda, že se vrátil Percy a máme možnost nahlédnout do druhého "tábora". Ale nakonec to byla právě Percyho část, která se mi četla ze všech nejhůř. Nevím proč a doufám, že se to v dalších knihách změní.
Nejlepší scéna z knihy: Leo a jeho vzkaz o připlutí s lodí! A jsem zvědavá, jestli i on Hazel pozná...

Tak vzhůru na palubu Argo II.

juni
12.11.2017 5 z 5

Líbil se mi návrat k Percym, i když jsem viděla jenom filmy. Jenom mi tam chyběl Jason, do kterého jsem se okamžitě zamilovala.